MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych przez laboratorium sterylnych koktajli anti - aging, poliwitamin, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialurunowego lub medycznego kwasu hialuronowego w czystej postaci. Mezoterapia igłowa to znana od wielu lat w medycynie metoda leczenia chorobowo zmienionych miejsc za pomocą wstrzykiwania w skórę właściwą odpowiednich substancji leczniczych na obszarach stanowiących projekcję skórną chorego organu lub jego części.

Mezoterapia czyli inaczej leczenie od środka to nie chirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, poprawienia mikrokrążenia i dotlenienia, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywienia i nawilżenia skóry. Mezoterapię stosujemy celem odmłodzenia skóry, leczenia cellulitu i rozstępów, profilaktyki i leczenia łysienia, likwidacji cieni i opuchlizny pod oczami. Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi – wtedy uzyskuje się najlepszy efekt. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, łokci oraz kolan. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawia stan skóry.

Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia, spójności, nawilżenia i jędrności skóry. Cera staje się pełna blasku, jest wypoczęta i ma zdrowy koloryt. Mezoterapia to metoda stosowana od lat w kosmetologii. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie klientów.

W celu poprawienia ogólnego wyglądu i rewitalizacji skóry w większym zakresie zaleca się wykonanie serii zabiegów w okresie 2-6 miesięcy. Częstość zabiegów mezoterapii oraz rodzaj zastosowanych preparatów dostosowuje się indywidualnie. Zabieg jest prawie bezbolesny, ponieważ zawsze poprzedza go zastosowanie kremu znieczulającego.

Podczas zabiegu w miejscach wstrzyknięć powstają małe bąbelki wypełnione preparatem, które szybko się wchłaniają. Składniki, które zostały wstrzyknięte działają nawet miesiąc po zabiegu, dlatego na ostateczne efekty mezoterapii trzeba cierpliwie czekać.

Przeciwwskazania :

  • ciąża, okres karmienia piersią,
  • menstruacja,
  • alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach, lub środkach przeciwbólowych
  • cukrzyca, w szczególności nieunormowana,
  • opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne,
  • choroby nowotworowe w trakcie leczenia,
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu),
  • skłonności do blizn i zwłóknień,
  • wiek pacjenta poniżej 6 lat (w szczególnych przypadkach granica ta może zostać obniżona).
Wróć do: Rodzaje zabiegów