Depilacja laserowa u nastolatków – korzyści i czynniki do rozważenia
Od ilu lat jest depilacja laserowa?
Młode osoby decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia najczęściej w momencie, kiedy włoski zaczynają im faktycznie przeszkadzać i powodują znaczący dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Warto zauważyć, że pierwsze golenie maszynką sprawi, że odrastające włoski staną się dużo ciemniejsze, a co za tym idzie – bardziej widoczne na skórze. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj wykonanie zabiegu przy użyciu lasera.
Depilacja laserowa u dzieci z pewnością nie powinna być przeprowadzana ze względu na całkowicie rozregulowaną gospodarkę hormonalną podczas dorastania. Ponadto, dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna, a przy tym bardziej skłonna do podrażnień i zaczerwienień.
Z tej metody likwidacji włosków mogą jednak skorzystać nieco starsze osoby. Depilacja laserowa u nastolatków może być skutecznie przeprowadzona, jednak za wcześniejszą zgodą rodziców. Czy depilacja laserowa u 13-latki jest zatem możliwa? W przypadku dziewczynek warto zaczekać do momentu, aż zaczną one regularnie miesiączkować, ponieważ burza hormonalna może doprowadzić do tego, że usunięte owłosienie znowu pojawi się na wydepilowanym miejscu.
Cellulit u nastolatków – czym jest i jak z nim walczyć?
Mogłoby się wydawać, że tzw. pomarańczowa skórka to problem skórny przede wszystkim kobiet dojrzałych. Tymczasem cellulit, bo o nim właśnie mowa, bardzo często pojawia się również u nastolatek. Jak to możliwe i przede wszystkim – jak sobie z nim radzić? Sprawdź poniżej.
Cellulit to, jak się okazuje, zmora nie tylko dojrzałych kobiet. Bardzo często dotyka również nastolatki. Często występuje razem z nadmiernym owłosieniem czy trądzikiem. Wszystko to wywołane jest oczywiście zawirowaniami hormonalnymi zachodzącymi w okresie dojrzewania. To właśnie wtedy u dziewczynek wzrasta poziom żeńskich hormonów płciowych czyli estrogenów. Te odpowiadają nie tylko ze wzrost piersi, ale często również za powstawanie cellulitu. Skórka pomarańczowa nie dotyczy tylko pulchniejszych nastolatek. Mogą narzekać na nią również osoby szczupłe.
Trądzik zaskórnikowy – czym jest i jak się go pozbyć?
Spotkałeś się z takim pojęciem jak trądzik zaskórnikowy? Czym różni się od tradycyjnego trądziku, skąd się bierze i przede wszystkim jak można sobie z nim poradzić? Jaki wpływ na trądzik zaskórnikowy ma depilacja laserowa? Odpowiedzi na te i wiele innych podobnych pytań z tego zakresu znajdziesz poniżej.
Trądzik zaskórnikowy to niezapalna odmiana trądziku. W związku z tym stanowi jego najlżejszy rodzaj. Zazwyczaj zmiany mieszczą się na środkowej części twarzy oraz na czole. Nazwa zaskórnikowy wzięła się z objawów. Trądzik ten przybiera bowiem formę zaskórników, które są otwarte lub zamknięte. Do objawów zaliczamy także łojotok. Trądzik zaskórnikowy jak najbardziej można wyleczyć. Trzeba stosować wówczas odpowiednie kremy, żele oraz preparaty miejscowe. Sprawdź więcej szczegółów.
Depilacja laserowa – od jakiego wieku pojawiają się włoski na ciele?
Cały proces dojrzewania, jak i jego faktyczne rozpoczęcie, zależne są przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji. Duży wpływ mają na to uwarunkowania genetyczne oraz gospodarka hormonalna i karnacja. U dziewczynek pierwsze owłosienie pojawia się zazwyczaj w okolicach 12-13 roku życia. Włoski powoli zaczynają być widoczne na nogach, pod pachami, a następnie w okolicach bikini. Zdarza się jednak, że już dziesięciolatki mają bardzo widoczne owłosienie.
U chłopców cały proces następuje nieco później, bo w okolicach 13-15 roku życia, jednak i tutaj nie należy kierować się żadnymi konkretnymi regułami. Najpierw owłosienie pojawia się w sferze intymnej, a następnie na klatce piersiowej, nogach i rękach. Mniej więcej po upływie dwóch lat od momentu wystąpienia pierwszych włosków, u chłopców zaczyna powoli pokazywać się zarost na twarzy.