Sure, here it is -htmlCopy codeDepilacja po solarium - Jak zadbać o skórę po opalaniu?

Jak przyspieszyć opalanie w solarium?

Na rynku dostępne są specjalne kosmetyki do opalania w solarium, zawierające składniki, które stymulują produkcję melaniny w skórze

  • Bronzer: aplikacja bronzerów przed opalaniem może wzmocnić efekt opalonej skóry. Bronzer może być zarówno w formie kremu, jak i sprayu.
  • Przyspieszacz opalania: preparat, który działa na zasadzie pobudzenia procesów w skórze odpowiedzialnych za opalanie. Stosowanie przyspieszaczy opalania może skrócić czas potrzebny na uzyskanie pożądanego efektu.

Poza stosowaniem kosmetyków, możesz również skorzystać z innych sposobów na przyśpieszenie opalania, które działa zarówno w solarium jak i podczas kąpieli słonecznych. Należą do nich peeling skóry przed opalaniem, spożywanie produktów bogatych w beta-karoten i likopen oraz głębokiego nawilżania skóry.

Depilacja laserowa: przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:

  • opalona skóra,
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
  • ciąża,
  • nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – solarium przed zabiegiem

Dlaczego jeszcze nie należy opalać się przed zabiegiem depilacji laserowej? Mamy na myśli zarówno wystawianie skóry na słońce, jak i wizyty w solarium. Podczas opalania, może dojść do powstania przebarwień, odbarwień, a nawet blizn. Z czego to wynika?

Skóra po opalaniu często jest podrażniona. Staje się też wrażliwa na dotyk i jest bardziej delikatna niż zwykle. Pomyśl sobie, że masz ją potraktować laserem, gdy jest w takim stanie. W sytuacji, gdy skóra jest w dobrym stanie światło lasera, nie wpłynie na Ciebie negatywnie. Jednak w przypadku nadwrażliwej skóry może pogłębić jej stan.

Skóra opalona stanowi przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej. Dlatego przed wizytą w salonie medycyny estetycznej nie należy także stosować samoopalaczy, bronzerów czy oczywiście chodzić do solarium. W każdym z tych przypadków skóra ulega zabrązowieniu, a więc powstaje bariera, która blokuje dostanie się wiązki lasera do mieszka włosowego. – podkreśla kosmetolog Depilacja.pl –

Solarium a depilacja laserowa – ekspert wyjaśnia

Czy bez obaw można wybrać się do solarium przed i po depilacji laserowej? Kosmetolodzy zawsze poruszają ten temat z pacjentami przed planowaniem serii zabiegów depilacji laserowej. Jest to niezwykle ważne dla pań, które w okresie letnim chcą mieć nie tylko gładkie, ale też opalone ciało. Połączenie tych dwóch kwestii jest możliwe, choć może okazać się nieco problematyczne. Z czego to wynika?

By dokładnie to wyjaśnić, należy wrócić do początku i przypomnieć, na czym polega zabieg depilacji laserowej. W procesie tym najważniejsze jest wyniszczenie komórek macierzystych włosa. Dokonuje się tego podczas kilku zabiegów. W czasie trwania jednej wizyty możemy usunąć ok. 20–30% włosów, gdyż wyniszczeniu ulegają tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu. Po kilku razach finalnie wypadną wszystkie włoski, które już później nie odrosną.

Zabieg powinien być przeprowadzany wtedy, gdy w skórze nie rozpoczął się proces melanogenezy. Uruchamia się on podczas pojawiania się na skórze opalenizny. Zastosowany laser zostaje pochłonięty przez melaninę, która przetwarza wiązkę lasera na ciepło – dochodzi wtedy do rozpadu komórek macierzystych.

Bardzo istotne jest jednak to, aby to właśnie melanina włosa pochłaniała wiązkę lasera. Jeżeli skóra pacjenta jest opalona, część wiązki lasera zostaje pochłonięta przez melaninę naskórka. Mówiąc prościej – zbrązowiały naskórek nie przepuści światła lasera do włosa. Proces ten utrudnia depilację i może doprowadzić nawet do pojawienia się poparzeń na skórze.

Pielęgnacja po opalaniu w solarium

Po opalaniu się w solarium, ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować skórę. Oto kilka wskazówek:

  • Nawilżanie: posmaruj skórę intensywnym balsamem lub kremem nawilżającym, aby pomóc jej się zregenerować i utrzymać elastyczność.
  • Unikaj gorących kąpieli: bezpośrednio po opalaniu unikaj gorących kąpieli, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Zamiast tego weź chłodny prysznic, który pomoże złagodzić podrażnienia.
  • Odpowiednie ubrania: noś luźne, przewiewne ubrania, które nie będą zbytnio ocierać się o skórę.
  • Monitorowanie skóry: regularnie kontroluj swoją skórę pod kątem wszelkich zmian, takich jak pieprzyki, znamiona czy zmiany koloru. W przypadku zauważenia jakichkolwiek podejrzanych zmian, skontaktuj się z dermatologiem.

Każdy zabieg depilacji laserowej powinna poprzedzić konsultacja u dermatologa , który oceni typ skóry, stan włosów i sprawdzi, czy nie występują żadne przeciwwskazania, które mogłyby wykluczyć danego pacjenta.

Czytaj dalej...

Przyspieszenie starzenia się skóry długotrwałe i częste korzystanie z solarium może prowadzić do przyspieszenia procesów starzenia się skóry utrata elastyczności, powstawanie zmarszczek oraz przebarwień.

Czytaj dalej...

Przez 2-3 dni po zabiegu nie golić skóry maszynką ani nie stosować innych metod depilacji mechanicznej i chemicznej, które z założenia miałyby przyśpieszyć efekt gładkiej skóry, a w rezultacie mogłyby wywołać podrażnienia;.

Czytaj dalej...

Przed zabiegiem nie należy używać kosmetyków natłuszczających skórę okolic intymnych, bezpośrednio przed depilacją należy też je przemyć lub użyć specjalnej chusteczki dezynfekującej, by zminimalizować ryzyko zakażenia skóry.

Czytaj dalej...