Depilacja przed solarium - Kluczowe wskazówki i porady

Solarium hybrydowe – zdrowsza alternatywa?

Solarium hybrydowe łączy w sobie cechy solarium opalającego i lampy do terapii światłem. W solarium hybrydowym wykorzystuje się zarówno promieniowanie UV (dla efektu opalania), jak i światło LED o różnych długościach fal (które może mieć korzystne efekty na skórę, takie jak poprawa kolorytu, redukcja zmarszczek czy stymulacja produkcji kolagenu).

Kiedy wychodzi opalenizna po solarium?

Opalenizna po wizycie w solarium zazwyczaj pojawia się po około 24 godzinach. Jednakże, pełny efekt może być widoczny dopiero po 2-3 dniach.

Solarium a ciąża i karmienie piersią?

Zaleca się unikanie opalania w solarium podczas ciąży oraz karmienia piersią ze względu na możliwe negatywne skutki dla zdrowia dziecka.

Korzystanie z solarium w okresie jest bezpieczne, jednak zaleca się unikanie tego typu zabiegów w trakcie intensywnego krwawienia.

Korzystanie z solarium choć jest często stosowane jako element terapii przeciwtrądzikowej, zazwyczaj daje jedynie doraźne efekty. W dłuższej perspektywie promieniowanie UV może powodować podrażnienia i zwiększać produkcję sebum, prowadząc do powstawania nowych wyprysków.

Przed skorzystaniem z solarium po zabiegu depilacji laserowej, należy poczekać kilka dni, aż skóra się zregeneruje. Solarium może podrażnić skórę i opóźnić proces gojenia.

Solarium a makijaż permanentny lub tatuaż?

Po wykonaniu makijażu permanentnego oraz tatuażu należy poczekać kilka dni, aż skóra zagoi się i znikną zaczerwienienia, zanim skorzysta się z solarium. W przeciwnym razie, promieniowanie UV może podrażnić skórę i spowodować blaknięcie pigment

Przed zabiegiem powiększania ust należy unikać korzystania z solarium przez około 2 tygodnie przed i po zabiegu. Promieniowanie UV może wpłynąć na skórę, co może utrudnić proces gojenia oraz wpłynąć na ostateczny efekt zabiegu.

Nie ma przeciwwskazań co do korzystania z solarium po zabiegu botoksu. Jednak, należy unikać nadmiernego narażania skóry na promieniowanie UV, ponieważ może ono osłabić skuteczność zabiegu.

Depilacja laserem bez tajemnic. Czy daje trwałe efety? Zobacz, jak się przygotować i czy zabieg można przeprowadzić w domu

Depilacja laserem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie można jednak zrobić jej „z marszu” i nie zawsze zadziała. To powinnaś wiedzieć o zabiegach w gabinecie i depilatorach domowych. Wyjaśniamy, jak to działa, kto może skorzystać z tej metody oraz jakie mogą być skutki uboczne.

  • Jak działa depilator laserowy?
  • Depilacja laserowa w domu? To inny typ urządzenia
  • Depilacja laserem – jakie są efekty?
  • Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? Ile zabiegów potrzeba?
  • Czy depilacja laserem boli?
  • Depilator laserowy – czy warto wybrać to rozwiązanie?
  • Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  • Depilacja laserowa – przeciwwskazania, środki ostrożności i skutki uboczne
  • Jak postępować po zabiegu depilacji laserem?

Depilacja laserowa: przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:

  • opalona skóra,
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
  • ciąża,
  • nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Co jest bardziej szkodliwe – słońce czy solarium?

Korzystanie z solarium jest bardziej szkodliwe niż opalanie naturalne. Dermatolodzy ostrzegają przed skutkami korzystania z solariów, w tym szybszym starzeniem się skóry oraz zwiększonym ryzykiem zachorowania na czerniaka nawet o 75%. Solaria emitują intensywne promieniowanie UVA, które jest czynnikiem fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych. Lekarze zalecają, aby ograniczyć korzystanie z solariów do kilku wizyt w roku, a najlepiej zrezygnować z nich na rzecz naturalnego słońca, dawkowanego rozsądnie i z umiarem.

Wystawienie się na naturalne promieniowanie jest nie tyle bezpieczniejsze, co po prostu zdrowe. Promienie słoneczne wpływa na produkcję serotoniny w mózgu, która przyczynia się do poprawy nastroju i poczucia satysfakcji. Naturalne opalanie reguluje również rytm dobowy organizmu, w tym wpływa na produkcję melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za sen. Warto również dodać, że przebywanie na słońcu uruchamia proces syntezy witaminy D3 w organizmie. Mimo licznych korzyści należy oczywiście pamiętać o rozsądnym korzystaniu ze słońca, w tym stosowaniu filtrów ochronnych i unikaniu długiej ekspozycji.

Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
  • należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
  • dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
  • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Trendy, kierunki rozwoju, strategie i metody działania najpopularniejszymi zabiegami przeprowadzanymi w salonach kosmetycznych są pielęgnacja twarzy zwłaszcza oczyszczanie , masaże, regulacja i henna brwi oraz depilacja woskiem.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...