Jak stosować krem CC, aby uzyskać efekt naturalnego piękna?
Krem CC - do jakiej cery jest polecany?
Kremy CC początkowo zostały stworzone z myślą o cerach problematycznych. Takich, które ze względu na przebarwienia nawet po nałożeniu gęstego, kryjącego podkładu – są widoczne. Na powstawanie przebarwień ma wpływ wiele czynników, od predyspozycji genetycznych po styl życia, ale też i błędy pielęgnacyjne. Przez lata opalona skóra uchodziła za bardziej atrakcyjną, a dziś wszelkie plamy są tego trendu pokłosiem. Przebarwienia – ciemniejsze plamki – powstają także w miejscach, w których występowały zmiany trądzikowe – krostki, stany zapalne. I właśnie do takich typów skóry polecane są kremy CC.
Aktualnie kremy CC kochają posiadaczki różnych cer – nie tylko tych z przebarwieniami. To typ kosmetyku dla wszystkich osób, które nie przepadają za makijażem, ale jednocześnie zależy im na zakamuflowaniu niedoskonałości i wygładzeniu cery.
Krem CC a krem BB - czym się różnią?
Kremy BB zrobiły „karierę” światową choć wypromowały je kilka lat temu Koreanki. Czym jest krem BB? Blemish Balm (lub jak niektórzy twierdzą Beauty Balm) został stworzony nie w Azji lecz w Niemczech, przez lekarzy dermatologów i medycyny estetycznej jako sposób na maskowanie skóry po inwazyjnych zabiegach z użyciem lasera czy kwasów. Jego zadanie miało opierać się na dwóch podstawowych filarach: ochrony nagiej, pozbawionej zewnętrznej warstwy naskórka skóry przed promieniowaniem UV oraz maskowania jej kolorytu, jak robią podkłady. A przy tym miały być one lżejsze niż znane do tamtej pory podkłady.
I rzeczywiście wiele osób chwali kremy BB właśnie za lekkość, niezapychanie porów i bardziej naturalny wygląd skóry niż ten po zastosowaniu podkładu. Ilość możliwości jakie zapewniają kremy BB na nawilżaniu, zabezpieczaniu przed promieniowaniem i malowaniu skóry się nie kończy. Natomiast są to zwykle bardziej nowoczesne wersje kosmetyku, o którym dawniej się mówiło krem koloryzujący. Wiele osób sięga po nie zamiast podkładu i bardzo chwali sobie efekt, jaki dają.
Natomiast CC jest następcą kremów BB, który idzie o krok dalej. CC oznacza Color Correcting, czyli poprawę kolorytu, która nie ogranicza się do samego wyrównania cery pigmentami. Zwykle, choć nie zawsze, kremy CC zawierają: wyższą ochronę przeciwsłoneczną, kolorowe pigmenty maskujące pewne niedoskonałości, specjalne formuły pielęgnacyjne nastawione na głębsze wyrównanie kolorytu – nie tylko z zewnątrz. Można więc o nich powiedzieć, że w porównaniu z kremami BB są bardziej wyspecjalizowane w pielęgnacji skóry i naprawy jej kolorytu.
RADA EKSPERTA
Kremy CC podobnie jak BB, to połączenie kremu pielęgnującego i podkładu. W przypadku CC w składzie jest również korektor, dzięki któremu świetnie koryguje niedoskonałości cery takie jak naczynka, lekkie przebarwienia, szarą ziemistość skóry, lekkie formy trądziku. Krem CC jest to „zdrowa” wersja fluidu z pielęgnacją, ochroną przeciwsłoneczną SPF i nie zapychającą porów formułą. Uwielbiają je kobiety i dziewczyny, które preferują naturalny, rozświetlony i wygładzony wygląd cery - tak zwany „makeup no makeup”. Kiedy krem CC dobrze dobrany do koloru i rodzaju cery, wygląda bardzo naturalnie, więc polecam go też mężczyznom
Krem DD – w czym Ci pomoże?
Dynamic Do-All ma w sobie właściwości zarówno kremu BB, jak i CC, natomiast przeznaczony jest do cery dojrzałej. Krem DD nawilża i przede wszystkim mocniej kryje niż jego poprzednicy, jednak ma też działania przeciwzmarszczkowe. Warto z niego skorzystać w momencie, kiedy widoczne są pierwsze oznaki starzenia się skóry.
Kremy BB, CC i DD prócz nawilżenia i ochrony przed słońcem mają jedną z największych zalet – dopasowanie się do koloru skóry. Zazwyczaj są to kremy w neutralnych odcieniach, które wraz z procesem utleniania się dopasowują się do różnych odcieni cery. Wyjątkiem może tu być krem DD ze względu na bogaty pigment w swoim składzie.
Pamiętaj, że wszelkie kremy z zawartością SPF są ważnymi produktami do utrzymania świetlistej, wygładzonej i młodej cery. Zaleca się, aby takie kosmetyki stosować cały rok, ponieważ zmniejsza to oznaki starzenia się skóry.