"Diamentowa Mikrodermabrazja vs. Peeling Kawitacyjny - Który lepszy dla Twojej Skóry?"

Mikrodermabrazja – jakie są wskazania?

Mikrodermabrazja sprawdzi się w wielu przypadkach, ale zabiegu tym powinny szczególnie pomyśleć następujące osoby:

  • z pozbawioną blasku oraz poszarzałą cerą – mikrodermabrazja sprawi, że skóra będzie lepiej dotleniona i zacznie lepiej wchłaniać substancje odżywcze z kosmetyków, w efekcie czego skóra będzie rozświetlona i poprawi się koloryt,
  • ze zmarszczkami – mikrodermabrazja redukuje płytkie zmarszczki, a także istotnie wzmacnia elastyczność skóry, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko tworzenia kolejnych zmarszczek i pogłębiania istniejących,
  • z przebarwieniami na cerze, bliznami oraz rozstępami – mikrodermabrazja pobudza krążenie, dotlenia i stymuluje produkcję kolagenu – skóra stopniowo zostaje zastąpiona zdrową tkanką,
  • z cellulitem – mikrodermabrazja złuszcza naskórek, dotlenia nawet głębokie warstwy skóry oraz poprawia ukrwienie, dzięki czemu może stanowić doskonałą pomoc w redukcji cellulitu,
  • z trądzikiem – mikrodermabrazja doskonale oczyszcza skórę, zmniejsza pory, usuwa zaskórniki i odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, przez co stanowi niewątpliwie jedno z narzędzi w walce z trądzikiem.

Kiedy, i jak często można wykonywać peeling ?

Mikrodembarbazja diamentowa: w naszej ocenie raz na miesiąc (potrzebny jest czas na rekonwalescencję – podczas zabiegu często powstają przerwania naskórka i mikrouszkodzenia, wystawienie ich na słońce może spowodować podrażnienia i przebarwienia). Zdarzają się opinie, że raz na 7 dni, wszystko zależy od kosmetologa – on prawidłowo oceni czas odstępu między serią zabiegów. Nie powinno się wykonywać zabiegów latem kiedy skóra narażona jest na promienie słoneczne. Skóra po zabiegu może wyglądać „niewyjściowo”, i może stwarzać nam poczucie dyskomfortu. Po około 48 godzinach powinna wrócić do właściwego sobie wyglądu.

Peeling kawitacyjny: Zaleca się dla cery normalnej, która nie wymaga częstego oczyszczania wykonywanie zabiegu co około 25-30 dni, dla cery z problemami (cera tłusta, łojotokowa, mocno zanieczyszczona) zabieg warto wykonywać raz w tygodniu, jako uzupełnienie w oczyszczaniu skóry. Kuracja powinna trwać około 6 tygodni.
Mam delikatną cerę, który zabieg warto wykonać ?

Skonsultuj się z wykwalifikowaną kosmetyczką, z pewnością otrzymasz fachową poradę, dostosowaną do Twoich indywidualnych warunków. W naszej ocenie z mikrodemabrazji powinny zrezygnować osoby mające delikatną cerę, podatną na przebarwienia, posiadające cerę tzn. naczyniową, skłonną do zarumieniania. W przypadku kawitacji, nie ma takich obaw, zabieg nie ingeruje tak bardzo jest zatem bezpieczny dla delikatnej cery. Należy jednak upewnić się czy nie posiadamy alergii na stał chirurgiczną, stal nierdzewną etc. z której wykonane urządzenia do peelingów.

Jak długo utrzymują się efekty mikrodermabrazji?

To, ile musimy czekać na efekty i jak długo będą się utrzymywać, jest kwestią bardzo indywidualną. Z tego powodu przed pierwszym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad z pacjentką, aby określić stan jej cery i ocenić potrzebną liczbę zabiegów do uzyskania zadowalającego efektu. Zwykle zaleca się 4 zabiegi, ale jeśli cera jest tłusta i łojotokowa, być może będzie potrzeba wykonania większej liczby powtórzeń. Zabiegi powtarza się z odstępami około miesiąca. Pierwsze efekty to rozjaśniona i odżywiona skóra – są widoczne już po pierwszym zabiegu. Efekty w postaci spłycenia zmarszczek czy usunięcia blizn, wymagają serii zabiegów (widoczne są około 3-4 zabiegu). Jeśli chodzi o przebarwienia czy blizny, efekty są trwałe, chyba że powstaną nowe. Z kolei gdy chodzi o normalizację stanu skóry, np. pod kątem wydzielania sebum, zwykle konieczne jest powtarzanie mikrodermabrazji co miesiąc rzez cały rok.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem stosunkowo komfortowym i rzadko powoduje ból – nie jest wykonywana w znieczuleniu. Dyskomfort w postaci delikatnego pieczenia po zabiegu mogą odczuwać osoby o wrażliwej i cienkiej skórze, ale efekt ten powinien minąć po ok. 2 dniach. Pocieszający jest fakt, że każdy kolejny zabieg przechodzi się łagodniej. Dla komfortu pacjentki zaleca się wykonywanie mikrodermabrazji przed południem, aby skóra mogła się zregenerować przed nocą lub maksymalnie kolejnym dniem.

Jak działa efekt kawitacji w peelingu kawitacyjnym?

Kawitacja jest sposobem na bezbolesne i głębokie złuszczanie skóry – jest to doskonała alternatywa dla manualnego oczyszczania skóry twarzy. Zabieg jest wykonywany z użyciem urządzenia, którego zadaniem jest emitowanie fal ultradźwiękowych – te w kontakcie z wilgotną skórą, powodują efekt kawitacji. Efekt ten polega na tworzeniu się z wody na skórze mikroskopijnych pęcherzyków z wody, które są wypełnione rozrzedzonym gazem. Gaz ten, na skutek oddziaływania fal ultradźwiękowych, sprawia, że pęcherzyki gwałtownie pękają i tym samym powodują rozbicie martwych komórek naskórka. Jednocześnie odsłania się młodsza warstwa skóry, która jest wolna od zaskórników czy różnych zanieczyszczeń. Efekty peelingu są widoczne natychmiast po zabiegu – można zauważyć wyraźną poprawę kondycji skóry.

Poniższa grafika wyjaśnia, jaka jest zasada działania peelingu kawitacyjnego.

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...