Depilacja laserowa brodawek - Skuteczne i Bezpieczne Usuwanie

Jakimi metodami można usuwać włosy w obrębie sutków i piersi?

Metod na usunięcie niechcianego owłosienia jest wiele. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni sposób depilacji biorąc pod uwagę rodzaj włosa, naszą karnację czy też okolice, którą chcemy wydepilować. Metody te można podzielić na:

Należy szczególnie uważać z depilacją z użyciem wosku, gdyż nie sprawdzi się u osób ze skłonnością do pękających naczynek.

Mechaniczną metodą depilacji jest również taka z użyciem maszynki jednorazowej. Tutaj należy pamiętać, żeby odpowiednio skórę przygotować, czyli ułatwić poślizg maszynce, aplikując wcześniej specjalną piankę do golenia. Mimo że jest to metoda tania, to jednak bardzo krótkotrwała ponieważ włoski są podcinane, bez wpływu na cebulkę włosa.

Urządzenia IPL są ogólnodostępne i można je wykonywać nawet w domu. Powinnaś jednak nastawić się na mniejszą skuteczność, niż w przypadku zabiegów depilacji laserowej wykonanej przez profesjonalne urządzenie pod ręką profesjonalisty - Kosmetologa. Co więcej, zabiegi z użyciem intensywnego światła pulsacyjnego wymagają większej ilości zabiegów, co też wpływa na to, że musi dłużej czekać na długotrwałe pozbycie się niechcianych włosków.

Brodawka łojotokowa – czym jest i jak ją usunąć?

Brodawka łojotokowa to jedna z częściej spotykanych zmian nowotworowych pojawiających się u osób po 30 roku życia, głównie mężczyzn. Czy jest niebezpieczna? Jak wygląda brodawka łojotokowa? Czy usuwać tego typu zmiany? Sprawdzamy.

Brodawki łojotokowe, choć są zmianami nowotworowymi, nie zagrażają naszemu zdrowiu. Stanowią tylko i wyłącznie problem estetyczny. Warto jednak mieć na uwadze, że łatwo pomylić je z rakiem skóry. Brodawka łojotokowa nie przekształca się jednak w złośliwe komórki nowotworowe. Zmiany mogą się jednak powiększać i ciemnieć. Przez to wyglądają coraz bardziej nieestetycznie, tym bardziej, że “lubią” się namnażać.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Po przeprowadzonym zabiegu trwałego usuwania owłosienia laserem Vectus może ale nie musi wystąpić czasowe zaczerwienienie depilowanej powierzchni orasz obrzęk okołomieszkowy (dotyczy to włosów grubych i ciemnych). Powinny one ustąpić najczęściej po kilku godzinach lub maksymalnie do 2-3 dni.

Należy zwrócić w tym okresie uwagę na specjalna pielęgnacje skóry.

  • Nie stosować mydła i preparatów na bazie alkoholu (toników, antyperspirantów, dezodorantów).
  • Nie podrażniać skóry w tym obszarze.
  • Nie korzystać z basenu, sauny (max 3 dni)
  • Dodatkowo można stosować preparaty łagodzące takie jak Bepanten, Panthenol, Alantan lub dbać o nawilżenie skóry.
  • Skóra poddana depilacji laserowej nie może być opalana bezpośrednio przez 2 tygodnie od zabiegu, jeżeli jest ona wystawiona na działanie promieni słonecznych to należy stosować preparaty z wysokim filtrem UV.
  • Pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać włosów, możliwe jest stosowanie maszynki do golenia.

Niezależnie od płci jednak zarośnięta klatka piersiowa jest uważana za niezbyt estetyczną w szczególności, jeśli włoski są na tyle długie, by wystawać spod koszuli lub odznaczają się pod tkaniną bluzki.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...