Przedłużanie włosów na stałe - Wszystko, co powinieneś wiedzieć
Metoda Ringi – wady i zalety
Metoda Ringi ma szereg zalet przy stosunkowo niewielu, drobnych wadach. Nie bez powodu sposób ten cieszy się tak dużą popularnością. Zanim jednak podejmie się decyzję o wykonaniu zabiegu, należy zapoznać się z jego wszystkimi plusami i minusami.
Przede wszystkim przedłużanie włosów ringi daje błyskawiczny efekt. Sama procedura nie jest zbyt czasochłonna, dlatego jedna wizyta wystarczy, by całkowicie odmienić swój wygląd i zyskać olśniewającą fryzurę. Zabieg jest nieinwazyjny, ponieważ nie stosuje się przy nim wysokiej temperatury ani żadnych środków chemicznych. Odpowiednio dobrane pasma nie obciążają cebulek ani struktury naturalnych włosów. Doczepy są wytrzymałe, dlatego trzeba je skorygować dopiero po 3 miesiącach. Stosowane przez nas pasma wykazują też bardzo długą żywotność – keratynowy gwint w połączeniu z ringiem daje podwójną ochronę podczas rozczesywania. Metalowe obrączki są również odporne na rozmaite zabiegi fryzjerskie z wykorzystaniem ciepła czy środków chemicznych. Dzięki temu przedłużane włosy można bez obaw stylizować, a nawet farbować i rozjaśniać. W żaden sposób nie utrudniają codziennego życia oraz są mało widoczne.
Do niewielu minusów, jakie mają włosy doczepiane na ringi, można zaliczyć dość wyczuwalne łączenia. Odpowiednio wystylizowane i ułożone pasma minimalizują problem, dlatego osoby trzecie w ogóle nie zauważą, że ma się przedłużenia. Przy stosowaniu bezpieczniejszych ringów z sylikonem pojawia się też ryzyko zsuwania się pasemek, ale przy prawidłowej pielęgnacji nie powinno się to wydarzyć. Niektóre klientki mogą być też uczulone na miedź, z której wykonane są obrączki, ale wystarczy sprawdzić tę kwestię przed zabiegiem.
- krótki czas zabiegu,
- trwały efekt do max 3 miesięcy,
- brak ingerencji w strukturę włosa (nie stosuje się wysokich temperatur ani środków chemicznych),
- metalowe ringi pozwalają na wykonanie dowolnych stylizacji na ciepło i zabiegów chemicznych farbowania, dekoloryzacji bez żadnych obaw,
Przedłużanie włosów na ringi
Przedłużanie włosów na ringi to jedna z najstarszych obecnie stosowanych metod, jednak wciąż cieszy się ogromną sympatią wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi za pomocą niewielkich, metalowych obręczy, nazywanych ringami. Są one wypełnione silikonem od środka, a więc nie musisz się martwić o to, że zaciśnięta na włosach obręcz uszkodzi twoje naturalne kosmyki. Dodatkowo, silikonowa wyściółka zapobiega zsuwaniu się ringów, co powoduje, że metoda ta jest naprawdę trwała. Metalowe, twarde ringi mocuje się zaraz przy skórze głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może być nieco niekomfortowe. Jednak, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, nie narażamy włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych.
Doczepianie włosów za pomocą metalowych ringów pozwala na wielokrotne użycie tych samych pasm, dzięki czemu, podobnie jak przy metodzie kanapkowej, raz na miesiąc możemy podciągnąć ringi do góry, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.
Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ringi, podciąga włosy do góry i ponownie je zaciska. Dzięki temu obręcze nie są widoczne i nie trzeba za każdym razem inwestować w nowe pasma. Przedłużanie włosów u fryzjera metodą na ringi wiąże się z ceną około 1000 zł.
Jak dbać o włosy przedłużane? Profesjonaliści do takiego zabiegu używają włosów naturalnych, dlatego możemy o nie dbać podobnie jak o własne. Najlepiej sprawdzą się szampony i odżywki dedykowane włosom zniszczonym i rozjaśnianym, ponieważ posiadają one silne właściwości nawilżające i regeneracyjne. Dodatkowo, końcówki pasm warto zabezpieczać za pomocą silikonowego serum lub olejku, na przykład arganowego. W ten sposób zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, silnego wiatru czy też uszkodzeń mechanicznych.
Na czym polega przedłużanie włosów BIO TAŚMĄ?
Dołączanie pasm włosów za pomocą BIO TAŚMY przypomina zastosowanie metody kanapkowej, ale różni się od niej, choćby pod względem doboru samej taśmy i metody dołączania kosmyków. Należy tutaj przede wszystkim podkreślić, że przedłużanie włosów bio taśmą jest w pełni bezpieczne i zalecane także w przypadku bardzo cienkich i delikatnych włosów. Takie działanie nie prowadzi przede wszystkim do wyrywania włosów, a naturalne kosmyki bezpiecznie rosną pod taśmą.
Do korzyści należy również zaliczyć fakt, że cały zabieg krócej trwa, ponieważ wystarczy zaaplikować od trzech do siedmiu taśm, by uzyskać spektakularny efekt. Co ważne takie taśmy nie obciążają włosów i przyczepiane są na zimno, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo wykonania takiego zabiegu. To klientka decyduje więc, czy chce doczepić włosy na całej linii głowy, czy tylko na przykład w okolicach skroni. Przy takiej metodzie można doczepić aż do 200 gram sztucznych włosów, a dzięki temu, że BIO TAŚMA jest niezwykle elastyczna i trwała, idealnie dopasowuje się do kształtu głowy i każdej fryzury.
Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa
Metoda kanapkowa polega na doczepianiu włosów w taki sposób, aby przeplatały się z naturalnymi pasmami warstwowo. Stąd też jej nazwa. Średniej szerokości pasma przykleja się do pasm naszych naturalnych włosów przy samej skórze głowy, od góry i od dołu. Nie musisz się martwić, że paski taśmy będą widoczne, ponieważ jest ona bezbarwna, elastyczna i na tyle delikatna, że ciężko ją wyczuć pod palcami. Jakich włosów używa się do przedłużania metodą kanapkową? Najlepiej sprawdzą się naturalne włosy typu remy, które charakteryzują się tym, że ich łuski skierowane są w tym samym kierunku. To najlepsza recepta na uniknięcie uciążliwego plątania
Jeśli nie chcesz spędzić zbyt dużo czasu u fryzjera, a jednocześnie nie zamierzasz też wydać fortuny, to metoda kanapkowa jest idealna dla ciebie. Przedłużanie włosów „na kanapki” uważa się za najmniej inwazyjne, najszybsze i tanie na tle innych metod. W salonie fryzjerskim spędzisz około godziny, a efektami będziesz mogła cieszyć się naprawdę długo. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio zadbasz o nowe włosy. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że „kanapki” warto podciągać u fryzjera co miesiąc. Powody? Naturalny wzrost naszych włosów może sprawić, że te doczepione kosmyki zaczną odstawać i wyglądać nieestetycznie. Poza tym obniżone taśmy mogłyby stać się widoczne.
Ważne: Jeden zestaw pasm i taśm może wystarczyć nawet na pół roku użytkowania.
Cena przedłużania włosów metodą kanapkową zależy od ilości i długości użytych pasm, a dodatkowo, od doświadczenia i renomy stylisty wykonującego zabieg. Koszt przedłużania włosów u fryzjera za pomocą tej metody waha się od 400 do 800 zł.

Jak często trzeba dokonać korekty przy BIO TAŚMIE?
BIO TAŚMA bez wątpienia mocno zamieszała na rynku fryzjerskim i być może także w przyszłości z powodzeniem będzie wypierać bardziej inwazyjne metody przedłużania włosów. Na sukces tego zabiegu przekłada się wiele czynników. Po pierwsze łączenia są niewidoczne, a włosy można dowolnie upinać, nawet w kucyk czy warkocz. Inną zaletą jest fakt, że BIO TAŚMA nie przemieszcza się, co jest bardzo istotne dla właścicielek fryzur, ponieważ nie muszą obawiać się, że konieczne będą częste poprawki. Ponadto tak doczepione włosy nie plączą się, a więc w trakcie spania nie będą się robić kołtuny, nawet jeśli włosy pozostaną rozpuszczone.
Co również ważne, wybierając taką metodę, klientki nie tracą zbyt wiele czasu w salonie fryzjerskim. Korekta jest wskazana dopiero po trzech, czterech miesiącach, a na ponowną aplikację fryzjerka potrzebuje maksymalnie dwie godziny. Korekty warto dokonać, kiedy wraz z odrostem włosa taśmy zaczynają być widoczne. Można wtedy ponownie doczepić włosy albo pozbyć się taśm. Warto dodać, że przy korekcie właścicielka nie traci swoich naturalnych włosów, ani pod względem długości, ani tym bardziej pod względem gęstości.
