Recenzja - La Roche-Posay Żel do Mycia Twarzy - Czy Warto Go Wypróbować?
Fresh Soy Makeup Removing Face Wash
Ten wyrównujący poziom pH żel oczyszczający do twarzy jest delikatnym rozwiązaniem dla wszystkich typów skóry. Tysiące pozytywnych opinii nie kłamie - wiele internautek uważa go za najlepszy żel do mycia twarzy i uwielbia za sposób, w jaki usuwa uporczywy makijaż bez wysuszania skóry, dzięki czemu cera pozostaje miękka i nawilżona. Bogate w aminokwasy proteiny sojowe i woda różana zapewniają także efekt tonizujący.
“Żel ma łagodne, ale skuteczne działanie. Dobrze oczyszcza skórę, usuwa resztki makijażu bez problemu, nie tworzy efektu „mgły” na oczach, nie przesusza skóry, nie podrażnia, a nawet dodam iż koi i nawilża. Przy używaniu nie czuję ściągnięcia skóry. Dla mnie ważne jest również to, że nie pozostawia nieprzyjemnej tłustej czy lepkiej warstwy. Polecam go każdej cerze, która chce odpocząć od agresywnych środków myjących.” (Szanti, Sephora)
Zaskórniki otwarte i wągry na nosie – domowe sposoby
Wiemy już, jak pozbyć się zaskórników – domowe sposoby zaś mogą być doskonałym uzupełnieniem kuracji. Właśnie tak powinniśmy je traktować, nie jako jedyny możliwy sposób na zredukowanie niedoskonałości. Domowe sposoby na oczyszczanie twarzy z zaskórników obejmują m.in.:
- parówkę – jest to niezwykle prosta metoda, którą łatwo można wykonać. Wcześniej warto umyć twarz, a nawet przeprowadzić delikatny peeling, który wstępnie otworzy pory skóry. Następnie przygotowujemy sobie miskę z gorącą wodą, nad którą nachylamy się na odległość mniej więcej 30-40 centymetrów. Na głowę należy zarzucić ręcznik, tak by para skupiała się na wskazanym obszarze naszej skóry. Parówka nie powinna trwać dłużej niż 15 minut. Ciepło i wilgoć rozchylą i oczyszczą pory, a do tego ułatwią wnikanie składników aktywnych, w związku z czym po tym zabiegu warto nałożyć ulubioną maseczkę lub krem,
- maseczka z jajka – wystarczy ubić białko jednego jajka i nałożyć pianę na skórę. Ponieważ taki sposób działa ściągająco, pory ulegną lekkiemu zwężeniu. Systematyczna aplikacja takiej maseczki może zapobiec powstawaniu kolejnych zaskórników,
- maseczkę z żelatyny – po rozpuszczeniu żelatyny należy nałożyć ją w miejscach, gdzie mamy zaskórniki. Gdy zastygnie, zdejmujemy ją jak tradycyjną maskę typu peel-off. Warto jednak pamiętać, że ten zabieg może być niewskazany u osób posiadających wrażliwą cerę,
- maseczkę z sody oczyszczonej – soda oczyszczona posiada działanie przeciwbakteryjne, ale i tutaj należy zachować szczególną ostrożność. Po zmieszaniu dwóch łyżek z ciepłą wodą, całość aplikujemy na twarz na 10 minut. Jeżeli w trakcie tego procesu poczujemy pieczenie, całość należy jak najszybciej zmyć.
Ważne jest, by domowe sposoby na wągry i inne niedoskonałości wykorzystywać z rozwagą. Dobrym rozwiązaniem może być wcześniejsza konsultacja z dermatologiem.
Glossier Milky Jelly Cleanser
materiały prasowe
To właśnie ten produkt sprawił, że Glossier stał się znaną marką w świecie pielęgnacji skóry. Jego wyjątkowa konsystencja plasuje się gdzieś pomiędzy galaretką a mleczkiem i wykorzystuje ten sam środek oczyszczający, co płyn do soczewek kontaktowych, więc można ufać, że jest to produkt niepowodujący podrażnień. Jest przyjazny dla wegan, ma zrównoważone pH i zawiera kojące składniki odżywcze, dzięki czemu jest po prostu produktem uniwersalnym dla każdego typu cery.
“"Nie spotkałam się z delikatniejszym "myjadłem". Jest naprawdę niesamowite - tak delikatne i dbające o skórę. Czasem mam wręcz wrażenie, że moja skóra nie jest umyta, ale tylko tak się wydaje, bo pozostaje czyściutka. Posiada delikatny zapach róży i jest naprawdę wydajny. Chyba pierwszy produkt, który naprawdę ratuje skórę i zapadł mi głęboko w pamięć.” (Missimo, Wizaz)
Jak wybrać najlepszy żel do mycia twarzy
Żel do mycia twarzy należy dobrać odpowiednio do potrzeb swojej skóry. Przed zakupem kosmetyku zastanów się więc z jakimi problemami boryka się Twoja cera i jakiego rodzaju pielęgnacji twarzy wymaga.
Zwróć także uwagę na skład danego żelu, unikając tych szkodliwych a wybierając najbardziej wartościowe składniki. Pamiętaj, że źle dobrany żel może prowadzić do wysuszenia, trądziku lub atopowego zapalenia skóry.
Składniki
Wybierając głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy unikaj szkodliwych parabenów, barwników i alkoholi. Staraj się też kupować produkty, które nie mają w składzie SLS, i SLES. Szukaj natomiast elementów, które wpłyną korzystnie na stan Twojej cery. Mogą to być m. in:
- miód działający przeciwzapalnie,
- kwas hialuronowy o silnych właściwościach nawilżających,
- cynk poprawiający stan cery trądzikowej,
- algi morskie, które dostarczają skórze składniki odżywcze,
- woda termalna o właściwościach łagodzących,
- kwas migdałowy delikatnie złuszczający skórę,
- kwas jabłkowy, który rozjaśnia cerę
- lawenda przynosząca ukojenie,
- olejek rumiankowy niwelujący podrażnienia.
Żel do mycia twarzy powinien zawierać także składniki myjące np. Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Cocamide DEA, lub Cocamidopropyl Betaine oraz składniki nawilżające, np. Peg-8, Caprylyl Glycol, Glycerin, Panthenol czy Propylene Glycol.
Rodzaj skóry
Pielęgnację skóry musisz dopasować do rodzaju cery. Dzięki temu unikniesz podrażnień, wyprysków, przesuszenia lub błyszczenia. Poza tym spełnisz wszystkie potrzeby swojej skóry.

The Ordinary Squalane Cleanser
materiały prasowe
Ten delikatny produkt oczyszczający został opracowany z myślą o usuwaniu resztek makijażu, przy jednoczesnym pozostawieniu skóry gładką i nawilżoną. Zawiera skwalan i delikatne dla skóry estry sacharozy, które działają odżywczo i nawilżająco - rozpuszczają produkty do make-upu i zanieczyszczenia, pomagają utrzymać nawodnienie i poprawić jędrność. Delikatny żel do mycia twarzy trądzikowej od The Ordinary zmiękcza, uelastycznia, nie zawiera parabenów, formaldehydów, ftalanów, SLS i SLES, a także jest wegański, bezglutenowy i cruelty-free.
“Jeden z moich ulubionych balsamów do demakijażu. Świetnie rozpuszcza nawet wodoodporny makijaż. Nie szczypie w oczy i nie powoduje uczucia mgły w oku. Jest bardzo wydajny - ilość odpowiadająca wielkości opuszka palca wystarcza do zmycia całego makijażu. Ładnie emulguje z wodą, nie pozostawia uczucia tłustości na skórze.” (Sikoreczka, Sephora)
