Przedłużanie włosów metodą mikroringów - piękno w detalach

Przedłużanie włosów metodą keratynową

Ze względu na trwałość i znakomite efekty wizualne, metoda keratynowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Keratyna to rodzaj białka, stanowiącego główny budulec ludzkich włosów i to ona odpowiada za ich kondycję i wygląd. Użycie jej jako spoiwa z dodatkowymi pasemkami, jest zatem naturalne dla włosów, pozwala uniknąć sztucznego efektu, a zamiast tego cieszyć się pięknie prezentującą się długą fryzurą.

Metoda keratynowa polega na doczepianiu cieniutkich pasemek keratynowych do naturalnych pasemek włosów. Każde dodatkowe pasmo zakończone jest keratynową łuską. Mocowanie przeprowadzane jest przy użyciu zgrzewarki albo pistoletu z keratynowym wkładem – keratynowe pasemko dokładane jest do naturalnego, po czym zostaje z nim zgrzane w niewidoczny później dla oka sposób. Pasemka doczepiane są rzędami, w tylnej i w bocznych częściach głowy. Dzięki możliwości regulowania rozmiarów połączeń, można uzyskać różnorodne efekty stylizacyjne.

Metoda keratynowa pozwala uzyskać niezwykle naturalny, trwały i piękny efekt długich włosów. Ma ona jednak pewien mankament – nie jest odpowiednia dla każdego. Szczególnie uważać powinny na nią osoby borykające się z chorobami skóry głowy i osoby o skłonnościach do podrażnień skóry. Keratyna może wywoływać bowiem reakcję alergiczną, dlatego też przed przedłużaniem włosów wykonuje się próbę uczuleniową. Minusem metody keratynowej jest również konieczność powtarzania zabiegów po kilku miesiącach. Kiedy włosy odrosną, nie da się tak, jak na przykład w metodzie mikroringów, podciągnąć łączeń do góry. Kłopotliwą kwestią dla niektórych osób może być również wymagająca pielęgnacja włosów, z jaką trzeba się liczyć po zastosowaniu metody keratynowej.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą nano rings – zalety i wady

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą nano rings ma oczywiście swoje wady i zalety. Zdecydowanie przeważają plusy, które zupełnie przyćmiewają mało istotne minusy. Przede wszystkim, sposób ten daje błyskawiczne, zachwycające, trwałe efekty. Wystarczy jedna, kilkugodzinna wizyta, by diametralnie zmienić swój wygląd.

Takie doczepy są także bardzo wygodne w pielęgnacji. Można je normalnie myć, czesać, stylizować, a nawet farbować i rozjaśniać. Wykazują dużą odporność na zsuwanie się i gubią niewiele włosów. Wystarczy się tylko nieco delikatniej się z nimi obchodzić – poza tym nie sprawiają żadnych kłopotów w codziennym życiu. Do tego prezentują się naprawdę naturalnie. Mało kto w ogóle się zorientuje, że masz przedłużone włosy! Korekta jest konieczna tylko co ok. 3 miesiące, więc można z dużym wyprzedzeniem umówić się na dogodny termin.

Ogromną zaletą tej metody jest też to, że świetnie sprawdzi się nawet na cienkich, rzadkich, delikatnych włosach. Niektóre zabiegi można wykonać wyłącznie na grubszych, zdrowych pasmach, ponieważ mogą je obciążać. Ten zabieg jest zupełnie nieinwazyjny, dlatego nie ma większego wpływu na kondycję naturalnych włosów.

Jedynym minusem, jaki ma przedłużanie włosów nano ringi, jest ryzyko reakcji alergicznej na miedź. Panie uczulone na ten metal niestety muszą zrezygnować z tej metody. Jeśli jednak nie doświadczyło się nigdy takich problemów, nie ma się czego obawiać.

- krótki czas zabiegu,

- trwały efekt do max 3 miesięcy,

- brak ingerencji w strukturę włosa (nie stosuje się wysokich temperatur ani środków chemicznych),

- metalowe ringi pozwalają na wykonanie dowolnych stylizacji na ciepło i zabiegów chemicznych farbowania, dekoloryzacji bez żadnych obaw,

- prosta pielęgnacja doczepów,

- mała inwazyjność dla włosów naturalnych (w szczególności nano ringi z silikonem),

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów łączy w sobie zalety metody keratynowej i metody mikroringów, a jednocześnie nie posiada ich mankamentów. Pasma dodatkowych włosów łączone są z pasmami naturalnymi za pomocą ultradźwiękowej zgrzewarki. Jednakże ten typ zgrzewu nie jest przeprowadzany przy udziale wysokiej temperatury, ale na zimno. Nośnikiem energii niezbędnej do trwałego spojenia dwóch elementów są w tym wypadku fale akustyczne o specjalnych częstotliwościach. Atut ten stawia metodę ultradźwiękową wyżej od metody keratynowej, w ramach której wykonywany jest zgrzew na ciepło.

Metoda ultradźwiękowa wymaga użycia specjalistycznego urządzenia bazującego na najnowszych osiągnięciach technologicznych. Ultradźwięki powodują drgania cząsteczek keratynowych włosów, po czym następuje trwałe spojenie końcówek włosów naturalnych z łuską keratynową dołączanego pasma. Powstałe w ten sposób łączenia są płaskie i mniej wyczuwalne względem łączeń wykonywanych przy użyciu innych metod. W porównaniu do mikroringów i metody keratynowej, metoda ultradźwiękowa eliminuje ryzyko reakcji uczuleniowej. Jej efekty są też trwalsze, niż efekty pokrewnych metod – tak przedłużone włosy można nosić przez pół roku. Możliwość stosowania jej na każdych włosach, również na bardzo zniszczonych, również jest jej zaletą.

Różne metody przedłużania włosów – którą z nich wybrać?

Przedłużanie włosów cieszy się rosnącym powodzeniem wśród kobiet zniecierpliwionych długotrwałym zapuszczaniem włosów i tych, które chciałyby zafundować sobie odmianę wyglądu. Oto przegląd najpopularniejszych metod przedłużania włosów.

Clip in to najłatwiejsza i najbardziej przystępna metoda przedłużania włosów. W ten sposób można przedłużyć włosy samodzielnie, bez wizyty w salonie fryzjerskim. W metodzie Clip in wykorzystuje się gotowe pasma włosów osadzone na specjalnych taśmach. Przyczepiane są one do naturalnych włosów za pomocą klipsów.

W metodzie Clip in przede wszystkim liczy się umiejętne zamocowanie pasm włosów w odpowiednich punktach. Złe rozmieszczenie doczepianych partii włosów i niestaranne przypięcie może skutkować brzydkim bądź sztucznym efektem. Stosując metodę Clip in na ogół doczepia się jedną, długą taśmę w tylnej części głowy, a dodatkowo, po bokach, mocuje się cieńsze pasemka. Przyczepiając taśmy należy zachować pewien dystans od krawędzi włosów, aby pozostały niezauważalne.

Zdecydowanym plusem metody Clip in jest jej zerowa szkodliwość dla włosów. Nie są one narażone na działanie wysokiej temperatury ani szkodliwych substancji,

toteż nie ma ryzyka ich zniszczenia. Co więcej, dodatkowe pasma mogą być zakładane i zdejmowane wiele razy. Atutem tej metody jest również niewygórowana cena. Minusem metody Clip in jest zaś znikoma trwałość – nie jest to sposób na przedłużenie włosów na długi czas, a jedynie na konkretną okazję. Ponadto pojawia się ryzyko obciążenia włosów, ich sztucznego wyglądu i widoczności dopiętych włosów, szczególnie jeśli zabieg został wykonany nieprofesjonalnie.

Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.

Czytaj dalej...

Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...

Niezależnie od tego, czy wybierzesz metodę keratynową, taśmową, na warkocze czy na mikroringi, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest wybór doświadczonego fryzjera oraz odpowiednia pielęgnacja przedłużanych włosów.

Czytaj dalej...