Ziaja dla nastolatków - Sekrety zdrowej i promiennej skóry w młodym wieku

Charakterystyka młodej cery

Podczas dojrzewania w organizmie młodego człowieka zachodzi wiele zmian hormonalnych, których efektem mogą być problemy skórne. Zwiększa się praca gruczołów łojowych, a co za tym idzie, pojawiają się rozszerzone pory, zaskórniki i wypryski. Skóra przetłuszcza się i nieestetycznie błyszczy. Zwiększona ilość sebum i rogowacenie ujść mieszków włosowych to idealne warunki do namnażania się bakterii, które mogą powodować stany zapalne, czyli trądzik. Są to objawy typowe dla cery tłustej i mieszanej i właśnie taki rodzaj skóry przeważnie mają nastolatki.

Chcąc wyeliminować problem błyszczącej się skóry i niedoskonałości, młode osoby bardzo często sięgają po mocno oczyszczające kosmetyki i stosują je w dużych ilościach. Takie działanie może jeszcze bardziej nasilić problemy skórne, ponieważ prowadzi do nadmiernego wysuszenia. Cera, chcąc się bronić, zaczyna produkować jeszcze więcej sebum, co przyczynia się do zatykania porów oraz powstawania nowych zaskórników i w ten sposób tworzy się błędne koło. Wyprysków przybywa, skóra przetłuszcza się, a nastolatka czuje się bezsilna. Aby rzeczywiście pozbyć się niedoskonałości i zyskać piękną cerę, trzeba najpierw poznać jej potrzeby.

Pielęgnacja cery nastolatki - krok po kroku

Zestaw kosmetyków dla nastolatków powinien składać się z produktów do oczyszczania, tonizowania i nawilżania twarzy oraz działania specjalistycznego. Rutynę pielęgnacyjną najlepiej jest przeprowadzać rano i wieczorem. Ze względu na pośpiech, poranna pielęgnacja może składać się tylko z niezbędnych elementów, a dodatkowe produkty (np. maseczki) można zastosować wieczorem, gdy jest na to odpowiednia ilość czasu.

Krok 1 - demakijaż i oczyszczanie

Jak już wspomniano wyżej, do demakijażu najlepiej sprawdzą się płyny micelarne, ponieważ są delikatne dla skóry, skutecznie usuwają makijaż, nie wysuszają i nie są komedogenne (nie przyczyniają się do powstawania zaskórników).

Demakijaż jest bardzo ważny i trzeba wykonywać go dokładnie, bez pomijania takich miejsc jak skrzydełka nosa, czy skronie. To bardzo częsty błąd, który skutkuje wysypem niedoskonałości. Zmywanie makijażu można skończyć w momencie, gdy na płatku kosmetycznym nie są już widoczne żadne ślady kosmetyków kolorowych.

Po demakijażu przychodzi czas na oczyszczanie za pomocą żelu lub pianki. Najlepiej wybierać produkty bez mocnych składników myjących, za to wzbogacone w różne ekstrakty roślinne i ziołowe. Twarz należy zwilżyć wodą a następnie za pomocą kosmetyku myć delikatnymi ruchami, docierając do każdego jej zakamarka. Temperatura używanej wody powinna być letnia lub lekko ciepła.

Dokładne mycie twarzy należy przeprowadzać zarówno wieczorem, jak i rano. Wieczorem pomaga usunąć ewentualne pozostałości po makijażu i zanieczyszczenia zebrane w ciągu dnia, natomiast rano pozwala oczyścić skórę z sebum wytworzonego w trakcie nocy. Odpowiednie oczyszczenie skóry tworzy niekorzystne środowisko do rozwoju bakterii, co zapobiega powstawaniu stanów zapalnych.

Dezodorant pod pachy dla dzieci

Dezodorant i antyperspirant nie są niezbędna dla małego dziecka. Dzieci z natury pocą się mniej intensywnie, a do ograniczenia nieprzyjemnego zapachu wystarcza codzienna higiena. Stosowanie regularnie mydła czy płynu antybakteryjnego i ubieranie dziecka w naturalne, oddychające tkaniny jak bawełna czy len, jest najlepszym sposobem na zapobiegnięcie nadmiernemu pocenia się.

Jeśli natomiast widzimy potrzebę zastosowania kosmetyku pod pachy dla dziecka bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie dezodorant. Jaki dezodorant dla dziecka najlepiej wybrać? Delikatny, o odświeżającym zapachu, najlepiej hipoalergiczny, aby nie podrażnić wrażliwej skóry dziecka.

Dezodorant w kulce dla dzieci

Dezodorant w kulce jest jedną z najlepszych opcji na początek. Zwalczy nieprzyjemny zapach jednocześnie nie powodując podrażnień skóry i nadmiernie jej nie wysuszając. Bezpieczny dezodorant dla dzieci w kulce jest delikatniejszy, lepszy dla skóry dziecka niż ten w sprayu, ze względu na brak zawartości alkoholu w składzie.

Dezodorant w sprayu dla dzieci

Na początek najlepiej wybrać dla dziecka dezodorant z kulce, sztyfcie lub żelu. Z reguły są one delikatniejsze niż te w aerozolu, które zawierają alkohol i mogą powodować podrażnienia. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chcemy zastosować dezodorant z sprayu warto zwrócić uwagę na jego skład. Unikajmy mocnego alkoholu, zbyt mocnego zapachu oraz aluminium. Najbezpieczniej będzie kupić taki dezodorant w aptece i skonsultować jego działanie z farmaceutą.

Pamiętajmy, aby wybierać produkt przeznaczony dla dzieci i młodzieży, nie preparat dla dorosłych. Są one delikatniejsze i mniej intensywne.

Dezodorant w sztyfcie dla dzieci

Sztyft pod pachy dla dzieci, tak jak i dezodorant w kulce, jest bezpieczną opcją i może być stosowany nawet od 5 roku życia. Nie należy go jednak używać bez potrzeby, tzn., kiedy dziecko nie poci się dużo i nie wydziela nieprzyjemnej woni. Najlepiej wybierać preparat o jak najbardziej naturalnym składzie i bezzapachowy lub o bardzo delikatnym zapachu.

Dobre kosmetyki dla nastolatków – jakie wybrać? 5 marek

Dobre kosmetyki dla nastolatków? Jak je rozpoznać? Czym się charakteryzują? Jakie funkcje powinny pełnić? Pielęgnacja młodej cery to szeroki temat, który wymaga zgłębienia, aby dobrze rozpoznać problemy skórne młodych dorosłych. Wybór kosmetyków spośród bogatej oferty drogeryjnych preparatów nie jest łatwy, szczególnie wtedy, gdy nie wiemy, na co warto zwrócić uwagę.

Ten artykuł pomoże Ci się rozeznać w temacie pielęgnacji młodej cery. Odpowiemy na pytania, jak o nią dbać, jakich błędów nie popełniać i jakie to są dobre kosmetyki dla nastolatków – co o tym świadczy i czego warto szukać w formułach tych produktów.

Polecane produkty:

Rutyna pielęgnacyjna dla nastolatków

Aby cera nastolatka była w jak najlepszym stanie, należy stosować odpowiednią pielęgnację - zarówno rano, jak i wieczorem. Dbanie o skórę pomaga zapobiegać zatykaniu porów przez zanieczyszczenia i brud, które prowadzą również do powstawania wyprysków.

Krok 1: Oczyszczanie

Badania pokazują, że odpowiednie i regularne oczyszczanie skóry za pomocą płynu do mycia twarzy pomaga zmniejszyć trądzik oraz jego nawroty. Młodzież o tłustej cerze powinna sięgnąć po kosmetyki dla nastolatków na bazie oleju, które pomogą w delikatnym pozbyciu się brudu ze skóry bez usuwania naturalnych olejków. Choć może brzmieć to zaskakująco, stan tłustej cery może ulec pogorszeniu, jeśli zastosuje się zbyt wielu wysuszających produktów. Spowoduje to nadmierne wytwarzanie naturalnych olejów, ponieważ skóra będzie próbować zrekompensować sobie ich utratę.

Inne rodzaje skóry, a zwłaszcza wrażliwa, mogą czerpać większe korzyści ze stosowania kosmetyków na bazie wody lub delikatnej pianki do twarzy. Dobrym rozwiązaniem jest również praktyka podwójnego oczyszczania, która przewiduje stosowania środka czyszczącego na bazie oleju, a następnie preparatu na bazie wody. Proces mycia buzi dwa razy z rzędu pomoże w dokładnym usunięciu wszystkich zanieczyszczeń powierzchniowych.

Do oczyszczania doskonale sprawdzą się kosmetyki naturalne dla nastolatków,
które w składzie nie posiadają silnych detergentów, a ich formuła wzbogacona jest o dobroczynne ekstrakty roślinne i ziołowe. Buzię należy nawilżyć, a następnie umyć za pomocą okrężnych ruchów. Woda powinna mieć przyjemną, letnią temperaturę - zdecydowanie należy unikać zbyt gorącej lub lodowatej. Twarz należy dokładnie oczyszczać rano i wieczorem.

Krok 2: Tonizacja twarzy

Wybór odpowiedniego toniku to kolejny ważny element w rutynie pielęgnacyjnej nastolatków. Najważniejszą funkcją produktów z tej kategorii jest łagodzenie podrażnień, odświeżenie oraz przywrócenie skórze jej naturalnego pH. Tonik wzmacnia również efekt kolejnego kroku, czyli nałożenia kremu pielęgnacyjnego. Nastolatek borykający się z trądzikiem powinien postawić na kosmetyki z niskim stężeniem kwasów owocowych oraz bez alkoholu w składzie, który mocno wysusza skórę. Tonik można nałożyć na wacik i przetrzeć nim twarz lub wklepać bezpośrednio czystymi dłońmi. Druga metoda pozwala na uniknięcie podrażnień spowodowanych nadmiernym tarciem.

To znakomita opcja nawilżająca, ale doskonale odnajduje się również w sytuacji łagodzenia licznych podrażnień i jako opcja ochronna, gdyż świetnie radzi sobie z blokadą pojawiających szkodliwych czynników zewnętrznych.

Czytaj dalej...

urodzinach zamienić swoje sprawdzone nastoletnie kosmetyki na odpowiednio dobrane kremy 20 , w których składzie znaleźć można składniki zwalczające wolne rodniki, w tym witaminę C, witaminę E, karotenoidy oraz flawonidy.

Czytaj dalej...

Zgłoś treść Ziaja suchy olejek krystaliczyny do ciała, twarzy i włosów Cupacu tworzy na powierzchni skóry i włosów ochronny, satynowy film, delikatnie natłuszcza i nabłyszcza, wygładza skórę i włosy oraz poprawia elastyczność skóry.

Czytaj dalej...

2 w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;.

Czytaj dalej...