PRP-like – alternatywa dla zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

W skórze podczas całego życia człowieka zachodzi wiele procesów oraz zmian, które doprowadzają do jej starzenia się. Efekty widoczne są na zewnątrz, jednak mechanizmy, warunkujące stan skóry mają swoje źródło już na poziomie komórkowym. Czy istnieje kosmetyczny eliksir który zatrzyma czas i totalnie odmłodzi skórę?

Już w starożytności wierzono, że w krwi znajdują się „szczególne” składniki aktywne, które niczym eliksir młodości potrafią zatrzymać czas i przywrócić młodość. Dzięki postępowi nauki wiemy że nie było to bezpodstawne. Co więcej, stało się to inspiracją do bardziej naukowej analizy jaką rolę pełnić może w odmładzaniu krew, a konkretnie osocze bogatopłytkowego (PRP – Plateled Rich Plasma).

Tropem medycyny regeneracyjnej

Na przestrzeni lat medycyna oraz kosmetologia poczyniły znaczące postępy w poznaniu naturalnych procesów regeneracyjnych komórek i tkanek. Nie jest już tajemnicą, że w osoczu oraz innych płynach ustrojowych obecne są czynniki wzrostu, odgrywające istotną rolę w procesach naprawczych. Duże zainteresowanie regeneracją komórek i tkanek spowodowało wyodrębnienie się nowej dziedziny medycyny – medycyny regeneracyjnej, która w celu spowolnienia i tym samym zahamowania procesów starzenia się skóry wykorzystuje osocze bogatopływkowe. Naukowcy z dziedziny kosmetologii postanowili podążać tym tropem i poszukiwali alternatywnych składników aktywnych ( efekt PRP – like), które mogłyby zastąpić substancje pochodzenia naturalnego, zachowując ten sam efekt regeneracji komórek i tkanek. Tak powstały wyjątkowo skuteczne w tym zakresie peptydy W3 i GHK- Cu.

Rewolucja w dziedzinie kosmetologii

Odkrycie, będące efektem zaawansowanych badań i prac wielu ekspertów, stanowi alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Peptydy W3 oraz GHK- Cu naśladują naturalne czynniki wzrostowe, które wydzielane są przez komórki. Pierwsze z nich oddziałują na skórę w trzech kierunkach – regeneracja i gojenie się ran, hamowanie procesów starzenia oraz ochrona przed zaburzeniami pigmentacyjnymi. Peptyd GHK- Cu znajduje się w ludzkim osoczu i stymuluje procesy naprawcze tkanek organizmu człowieka. Ponadto uczestniczy on w procesie syntezy kolagenu i elastyny oraz chroni DNA komórek przed szkodliwym wpływem promieni UV oraz wolnych rodników. Najważniejsze jest jednak to, że wykazuje on zdolność do pobudzania komórek macierzystych i tym samym umożliwia im efektywny podział.

Zabieg i dermokosmetyki z efektem PRP – like

Podążając tropem medycyny regeneracyjnej oraz kontynuując rewolucję w dziedzinie kosmetologii, Arkana stworzyła linię dermokosmetyków, pozwalającą uzyskać efekt PRP – like, naśladując rezultaty osiągane przy zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Stanowią one połączenie wspomnianych wcześniej dwóch rewolucyjnych peptydów W3 i GHK-Cu. W gabinetach kosmetycznych z najnowszą kuracją wykorzystywane są kosmetyki z autorskiej linii PRP – like Therapy MD estetic, które totalnie odmładzają i przebudowują skórę. Terapia hamuje oznaki starzenia się skóry, wyraźnie aktywując syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Jak wygląda profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym?

Kosmetolog rozpocznie go od oczyszczenia skóry i nałożenia maski Oxygen Infusion Mask. Po jej usunięciu przejdzie do aplikacji wyjątkowo skutecznego PRP serum, które wprowadza się w głąb skóry przy pomocy specjalnego Frax Stamp (z igłami o długości 1,5 mm) – narzędzia przeznaczonego do profesjonalnego, frakcyjnego stemplowania skóry. Następnie nakładana jest maska w płacie PRP Mask, która dzięki swojej formule i strukturze doskonale „imituje” ludzką skórę. Dzięki temu doskonale do niej przylega, a substancje aktywne w niej zawarte wnikają głębiej. Zabieg kończy się aplikacją PRP Elixir na okolice oczu i PRP Rejuvenator na pozostałe partię twarzy i szyję.

Kosmetyki z rewolucyjnymi składnikami – W3 i GHK- Cu – dedykowane są również do pielęgnacji domowej. Mając kompletny zestaw zawierający PRP Rejuvenator, PRP Elixir, PRP Mask oraz FRAX Stamp ( z igłami 0,5 mm) możesz umocnić efekty zabiegu profesjonalnego PRP – like Therapy MD estetic w Twoim Ulubionym Salonie Kosmetycznym.