Laser diodowy LightSheer firmy Lumenis jest obecnie najnowocześniejszym i zarazem najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej na świecie, a co za tym idzie dającym najlepsze efekty epilacyjne.
W 2014 oraz 2015 roku nagrodzony Złotym Laurem Kosmetologii w kategorii „Urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia”.
Oszczędza bólu oraz nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, ostatecznie rozwiązując problem zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa jest metodą trwałą, bezpieczną i praktycznie bezbolesną. Jest to metoda bezinwazyjna, nie powodująca uszkodzeń skóry. Lightsheer jest pierwszym tego typu urządzeniem, dającym gwarancję skuteczności oraz oczekiwanego efektu.
Nie wszystkie włosy rosną równocześnie.
Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) — są to włosy widoczne na skórze. Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (telogen), która ma różny czas trwania (3−8 tygodni). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser.
Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 4 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem Lightsheer zostaje usunięte około 30% — 50% włosów, a po całej serii zabiegów do 98%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, delikatniejsze i nie przeszkadzają ponieważ są prawie niewidoczne.
Światło lasera ma tak dobrane parametry, aby mogło zostać wychwycone przez barwnik włosa (melaninę). Powoduje to podgrzanie struktury włosa do 70ºC i w efekcie jego spalenie.
Włosy zawierające dużą ilość barwnika (czarne). Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym efekty lepsze.
Dlatego, że nie wszystkie włosy w danym momencie znajdują się w tej samej fazie cyklu. Włos przechodzi kolejno: fazę wzrostu, przejściową i spoczynku. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a więc te, które widzimy na powierzchni skóry. Ponieważ przejście włosów w poszczególne fazy nie odbywa się synchronicznie (jak to ma miejsce u niektórych zwierząt w okresie linienia), liczba powtórzeń zabiegu musi być większa.
W zależności od użytych systemów laserowych liczba ta waha się od 3 do nawet 10. Laserem diodowym Lightsheer wykonuje się średnio 3 – 5 zabiegów.
Laserem można uzyskać trwałą, ale częściową redukcję owłosienia. Trwała redukcja dotyczy ok. 90 – 98% włosów. Reszta włosów może odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy delikatne i jaśniejsze.
Może to oznaczać, że jest w organizmie czynnik stymulujący pojawianie się nowych mieszków włosowych. Ma to miejsce przede wszystkim w sytuacji zaburzeń hormonalnych.
Jak najbardziej powinny, ale muszą pamiętać o jednoczesnym regulowaniu zaburzeń przez leczenie u endokrynologa (lub ginekologa). Pacjentki z hirsu-tyzmem muszą liczyć się z koniecznością wykonania u nich czasami większej liczby zabiegów i ewentualnego powtórzenia ich w przyszłości.
Najważniejsze zalecenia dotyczą zakazu opalania skóry i usuwania włosów mechanicznie na co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy.
Ponieważ opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa na melaninę, ale pożądane jest, by była to melanina włosów. Jeśli po drodze światła laserowego pojawi się ten barwnik wcześniej – w naskórku (a włos leży głębiej) to znaczna część energii zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka a nie włosa. Zabieg taki będzie mało skuteczny, a poza tym doprowadzi do oparzenia naskórka. W systemie Lightsheer ET istnieje możliwość wykonywania zabiegów na bardzo ciemnych skórach ze względu na długi czas trwania impulsu. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż producent nie zaleca wykonywania zabiegów na świeżo opalonej skórze, tak więc lepiej odczekać ok. 1 miesiąca od ostatniej ekspozycji na UV do czasu wykonania zabiegu depilacji laserowej.
W trakcie pęsetkowania, woskowania lub przy użyciu depilatora mechanicznego usuwamy łodygę włosa, w której znajduje się melanina. Pozbawiamy tym samym laser elementu, na który ma działać. W skórze pozostają nadal komórki rozrodcze, więc włos ten z pewnością odrośnie.
Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”, należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc w przypadku włosów na twarzy i ok. 1,5 – 2 miesięcy na tułowiu i kończynach. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest gole-nie włosów i stosowanie kremów lub pianek depilacyjnych. Zdarza się, że pacjentki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.
Ponieważ w trakcie zabiegu wystające ponad powierzchnię skóry włosy będą ulegały spaleniu, co może prowadzić do oparzeń naskórka. Poza tym zabieg taki będzie mniej skuteczny, ponieważ część energii emitowanej z lasera rozproszy się na odrośniętym fragmencie włosa a nie na tym, który jest głęboko w skórze (gdzie znajdują się również komórki odpowiadające za odrost włosa).
W trakcie zabiegu na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał”. W głowicy znajduje się tzw. plamka lasera (w przypadku Lightsheera ET jest to kwadratowe okienko o wymiarach 9x9mm, przez które wydostaje się wiązka światła lasera. Głowicę następnie przykłada się miejsce obok miejsca i poddaje się zabiegowi całą pokrytą włosami okolicę.
W momencie „strzału” lasera odczuwa się delikatne ukłucia bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od osobniczej wrażliwości skóry, od lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość znieczulenia skóry (np. kremem EMLA), ale w praktyce rzadko zachodzi taka potrzeba. Warto dodać, że głowica Lightsheera wyposażona jest w specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, co również działa znieczulająco. Dodatkowo można w tym celu użyć schłodzonego żelu.
Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2 – 3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk około mieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły, itp.
Najważniejszym zaleceniem jest zakaz opalania skóry (min. 2 tygodnie po zabiegu) – grozi to powstaniem przebarwień. Ponadto kilka dni po zabiegu nie powinno się używać do pielęgnacji preparatów na bazie alkoholu (np. toniki, leki zewnętrzne) i korzystać z basenów, gdzie jest chlorowana woda ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.
Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie. Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu jest pojawienie się powikłań.
Od razu w tym miejscu należy dodać, że powikłania po zabiegu laserem diodowym Lightsheer zdarzają się niezmiernie rzadko. Najczęściej związane są z oparzeniem: pęcherze, strupki. Bardziej odległe powikłania mogą dotyczyć zaburzeń barwnikowych: przebarwień i odbarwień. Niemal wszystkie powikłania poddają się leczeniu bez pozostawienia trwałych śladów (blizn). Dlatego ważne jest, aby zabiegi laserowej depilacji wykonywały przeszkolone osoby — posiadające stosowną dokumentację o odbytym szkoleniu oraz posiadające doświadczenie zawodowe w epilacji laserowej.
VeinWave™ — Nowa, rewolucyjna technologia leczenia naczynek Urządzenie VeinWave™ to najlepszy możliwy wybór dla osób zmagających się z problem widocznych, pękniętych lub rozszerzonych naczynek. VeinWave™ gwarantuje natychmiastowe, bezpieczne i trwałe usunięcie naczynek o określonej wielkości na twarzy, nogach, ramionach i innych częściach ciała.
Urządzenie wykorzystuje proces termo-koagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii o wysokiej częstotliwości, co w efekcie doprowadza do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Energia przenoszona jest do miejsca wykonywania zabiegu poprzez ultra-cienką igłę, zapewniającą dokładne dozowanie, bez żadnego wpływu na skórę. Dzięki temu nie pojawia się ryzyko uszkodzenia tkanek podczas zabiegu. Energia przekazywana jest wyłącznie do słabych lub uszkodzonych naczynek krwionośnych, powodując ich zamknięcie i natychmiastowe zniknięcie.
Technologia wykorzystywana podczas zabiegu wykorzystuje kontrolowaną energię cieplną do zamknięcia drobnych naczynek. Energia przekazywana jest przez bardzo cienką niklowaną igłę w czasie 0,2 sekundy. Czubek igły wprowadza się nad naczynko, tuż pod naskórek. Odstęp pomiędzy kolejnymi przyłożeniami igły powinien oscylować wokół 1,5mm. Dostarczone ciepło powoduje zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu zostało zminimalizowane potencjalne ryzyko powstania przebar-wień i blizn.
Zalety urządzenia VeinWave™:
Zabieg trwa przeciętnie około 15 minut. Poprawa jest natychmiastowa, często następuje całkowita likwidacja problemu.
Większości pacjentom wystarcza jeden zabieg. W sytuacji, gdy problem jest zaawansowany mogą być potrzebne kolejne sesje, maksymalnie trzy.
Tak — nie ma żadnych przeciwwskazań.
Tak, z powodzeniem stosuje się w leczeniu trądziku różowatego.
Wyniki są natychmiastowe. Zabieg jest bardzo efektywny, naczynka znikają natychmiast. Veinwave ma wyraźną przewagę nad alternatywnymi metodami leczenia, na efekty których trzeba czekać 6 – 8 tygodni, utrwalanych w trakcie wielu sesji.
Zabieg Veinwave usuwa widoczne oznaki choroby. U wielu pacjentów nie będą one się powtarzać. Niestety wiele przyczyn (np. alkohol, nadmierne słońce itp.) może doprowadzić do rozwijania się nowych obszarów zmian. Jeśli tak się stanie to niezbędne jest wyleczenie przyczyny choroby lub unikanie sytuacji powodujących zmiany.
Nie. W przeciwieństwie do innych metod leczenia, takich jak laserowe lub IPL, nie są znane żadne skutki uboczne. Jest to zabieg, po którym większość pacjen-tów może wrócić do pracy lub wybrać się na zakupy. Pacjent nie musi unikać światła słonecznego, jak po innych metodach leczenia, choć nie poleca się opalania na ostrym słońcu. Skóra po innych zabiegach jest cienka i bardzo wrażliwe na słońce. Veinwave nie niszczy naskórka.
Nie. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu nie ma ryzyka blizn, przebarwień, ani hipopigmentacji, które to powikłania zdarzają się po zabiegach laserowych.
Brak. Przy leczeniu Veinwave nie ma ograniczenia aktywności, pacjenci wychodzą z gabinetu i mogą powrócić do normalnej aktywności bez zmian. Inne zabiegi zamykania naczynek mogą ograniczać Twoją aktywność do 8 tygodni.
Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża oraz okres karmienia pier-sią, padaczka. Również alergia na nikiel jest przeciwwskazaniem. U pacjentów z alergią na nikiel możemy zastosować dostępne w ofercie igły złote.
Słowo „ból” jest całkowicie subiektywne. Większość ludzi, którzy wcześniej mieli wykonywane zabiegi laserowe uważa, że Veinwave jest bezbolesny. Odczucie zależy także od części ciała. Większość pacjentów opisuje jako nieznaczne i chwilowe uczucie pieczenia, które porównuje do wyrywania włosów lub ukąszenia komara. Każde odczucie powstałe podczas zabiegu ustąpi natychmiast po jego zakończeniu.
Tak. Veinwave można wykonywać na wszystkich typach skóry.