Arkana krem na trądzik różowaty - Skuteczne rozwiązanie dla Twojej skóry

Trądzik różowaty - leczenie. Jak należy dbać o cerę?

Często trądzik różowaty wymaga długoletniego leczenia pod okiem dermatologa. Zdrowy styl życia, unikanie „wyzwalaczy” oraz odpowiednia pielęgnacja potrafią załagodzić przebieg dermatozy oraz wydłużyć czas remisji.

Jak prawidłowo dbać o skórę z trądzikiem różowatym?

  • Do oczyszczania stosuj delikatne emulsje micelarne lub żel o fizjologicznym pH np. Physiogel, obficie spłukuj produkt letnią wodą (unikaj gorącej). Osuszaj twarz jednorazowymi ręczniczkami, nie pocieraj zbyt mocno skóry.
  • Ogranicz ilość stosowanych kosmetyków do minimum.
  • Codziennie nakładajkrem z wysokim faktorem SPF (promieniowanie UV może zaostrzyć przebieg choroby), jeśli po nałożeniu kosmetyku z filtrem pojawi się podrażnienie, spróbuj użyć produktów zawierających jedynie tlenek cynku lub dwutlenek tytanu.
  • Unikaj południowego słońca, nie opalaj się, wybieraj cień, w czasie lata oraz wakacji noś kapelusz z rondem, który zakryje skórę twarzy oraz okulary przeciwsłoneczne.
  • Stosuj kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej, ze skłonnością do rozszerzonych naczynek oraz trądziku różowatego.
  • Unikaj w składzie INCI: alkoholu, mentolu, lanoliny, substancji zapachowych i olejków roślinnych.
  • W zależności od potrzeb skóry możesz zrobić raz na półtorej/dwa tygodnie delikatny peeling enzymatyczny (nigdy nie stosuj peelingów mechanicznych).
  • Codziennie stosuj łagodny krem nawilżający, który odżywki skórę, zapobiegnie utracie wody oraz ochroni przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego.
Najniższa cena: 38.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Miejsce 2 – Norel Dr Wilsz Sensitive – Serum na trądzik różowaty – twarz dla cery naczynkowej

Norel Dr Wilsz Sensitive to serum do cery naczynkowej o przyjemnej, lekkiej konsystencji. Kompozycja naturalnych składników aktywnych ma za zadanie intensywnie pielęgnować cerę naczynkową oraz zredukować trądzik różowaty:

  • ekstrakty z arniki górskiej, kasztanowca, ruszczyka, hamamelisu: te trzy roślinne esencje mają jedno zadanie – wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Dodatkowo działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i ściągająco,
  • ekstrakt z diabelskiego szponu: wykazuje działanie wzmacniające i ochronne na skórę. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące,
  • rutyna: to flawonoid pozyskiwany z perełkowca japońskiego. Działa wzmacniająco i uelastyczniająco na ścianki naczynek krwionośnych. Ponadto hamuje działanie wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.
Zalety Norel Dr Wilsz Sensitive
✅ Przewaga naturalnych składników
✅ Odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej i alergicznej cery
✅ Właściwości przeciwzapalne
✅ Redukcja zmian trądzikowych
✅ Działanie łagodzące podrażnienia i zmniejszające zaczerwienienia

Serum Sensitive od Norel dr Wilsz stosować można samodzielnie lub też pod krem pielęgnacyjny. Aplikować należy je rano i wieczorem na oczyszczoną twarz. Kosmetyk sprawdzi się w przypadku cery z trądzikiem różowatym, cery naczynkowej i bardzo wrażliwej. Działa pozytywnie na naczynka, dzięki czemu niweluje główną przyczynę powstawania trądziku różowatego – kruche naczynka krwionośne. Stają się one mocniejsze, przestają pękać, znikają zaczerwienienia. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że wypryski szybciej się goją i pojawiają o wiele rzadziej. Dzięki przewadze naturalnych składników, serum stosować mogą także osoby z bardzo wrażliwą cerą.

Trądzik różowaty - higiena i pielęgnacja skóry

Skóra z trądzikiem różowatym jest bardzo wrażliwa, podatna na podrażnienia i wymaga specjalnej pielęgnacji, która pomaga odbudować uszkodzoną warstwę ochronną. Przy pielęgnacji skóry należy unikać tarcia, ucisku, a także stosowania kosmetyków bogatych w substancje aktywne, które zamiast wpływać dobroczynnie na skórę, wywołują podrażnienie lub uczulają. Do codziennej pielęgnacji i mycia twarzy zaleca się dermokosmetyki do skóry wrażliwej, zawierające substancje nawilżające i zmiękczające, takie które nie niszczą ochronnej warstwy lipidowej. W pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym należy unikać mydeł lub detergentów syntetycznych, ponieważ działają drażniąco i wysuszająco, niszcząc warstwę ochronną naskórka. Nie zaleca się również kosmetyków i leków miejscowych, które zawierają substancje drażniące oraz kosmetyków zawierających środki zapachowe, gdyż mogą podrażnić skórę.

Ważnym elementem wspomagającym leczenie trądziku różowatego jest odpowiednio skomponowana dieta. Należy w niej unikać produktów wysokoprzetworzonych oraz żywności typu fast-food. Z diety należy wyeliminować także cukier i produkty o dużej zawartości cukru oraz produkty charakteryzujące się wysokim indeksem glikemicznym.

  • alkohol (w szczególności czerwone wino, ale zalecana jest także eliminacja mocnych alkoholi)
  • nadmierne ilości kawy i herbaty
  • pikantne oraz gorące potrawy.

Niektóre publikacje wskazują na konieczność ograniczania w diecie produktów bogatych w histaminę, są to przede wszystkim sery pleśniowe. Niewskazane jest spożywanie potraw zawierających siarczany, azotany oraz glutaminian sodu, czyli związki charakterystyczne dla przetworzonego mięsa oraz kuchni chińskiej.

Czy możliwe jest całkowite wyleczenie trądziku różowatego?

Trudno jest osiągnąć całkowite wyleczenie zmian skórnych w przebiegu trądziku różowatego, choć za pomocą odpowiedniego leczenia można uzyskać długotrwałą remisję. Stosując odpowiednie leczenie preparatami miejscowymi, lekami doustnymi, zabiegi chirurgiczne (rhinophyma) lub laserowe można zminimalizować postęp choroby. Trądzik różowaty należy leczyć, ale nie ma preparatów, które raz na zawsze zwalczą chorobę. Celem terapii jest zmniejszenie i/lub usunięcie istniejących objawów, a następnie zapobieganie pojawieniu się nowych zmian.

U pacjentów z trądzikiem różowatym przeciwwskazane są takie zabiegi, jak: złuszczanie z użyciem kwasów owocowych, kwasu trójchlorooctowego, kwasu salicylowego. Powodują one przekrwienie skóry, co nasila i utrwala rumień, a także intensywne płatowe złuszczanie, któremu towarzyszy niemiłe uczucie pieczenia i palenia skóry. Niewskazane są także zabiegi rozgrzewające. Przy pielęgnacji skóry należy unikać tarcia, ucisku, a także stosowania kosmetyków bogatych w substancje aktywne, które zamiast wpływać dobroczynnie na skórę, wywołują podrażnienie lub uczulają.

Rozjaśnia z Multi Dark Circle Power Formuła kremu została opracowana z myślą o redukcji cieni we wszystkich miejscach pod oczami, w górnej części oka, w wewnętrznym kąciku, w zewnętrznym kąciku oraz wokół oczu.

Czytaj dalej...

Dzięki swoim właściwościom redukuje występujące w skórze białko odpowiedzialne za proces starzenia się skóry, pobudza również produkcję kolagenu oraz dostarcza składniki odżywcze do głębokich warstw naskórka działamy więc nie tylko powierzchniowo, ale również wewnątrz skóry.

Czytaj dalej...

A poza tym w składzie witamina C tetraisopalmitynian , koenzym Q10, prowitamina D3, ekstakty z wina, liści rozmarynu lekarskiego, korzeni kurkumym glonów, oleje z nasion żmijowca, olej z nasion słonecznika i niezmydlona frakcja oleju słonecznikowego.

Czytaj dalej...

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...