Depilacja laserowa u 12-latki - Bezpieczeństwo, Skuteczność i Etyka
Od ilu lat jest depilacja laserowa?
Młode osoby decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia najczęściej w momencie, kiedy włoski zaczynają im faktycznie przeszkadzać i powodują znaczący dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Warto zauważyć, że pierwsze golenie maszynką sprawi, że odrastające włoski staną się dużo ciemniejsze, a co za tym idzie – bardziej widoczne na skórze. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj wykonanie zabiegu przy użyciu lasera.
Depilacja laserowa u dzieci z pewnością nie powinna być przeprowadzana ze względu na całkowicie rozregulowaną gospodarkę hormonalną podczas dorastania. Ponadto, dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna, a przy tym bardziej skłonna do podrażnień i zaczerwienień.
Z tej metody likwidacji włosków mogą jednak skorzystać nieco starsze osoby. Depilacja laserowa u nastolatków może być skutecznie przeprowadzona, jednak za wcześniejszą zgodą rodziców. Czy depilacja laserowa u 13-latki jest zatem możliwa? W przypadku dziewczynek warto zaczekać do momentu, aż zaczną one regularnie miesiączkować, ponieważ burza hormonalna może doprowadzić do tego, że usunięte owłosienie znowu pojawi się na wydepilowanym miejscu.
Depilacja laserowa – od ilu lat jest możliwa?
Jedną z najskuteczniejszych metodą radzenia sobie z niechcianym owłosieniem jest depilacja laserowa. Wiek może być jednak przeszkodą do wykonania zabiegu. Czy osoba, która chce poddać się depilacji laserowej, musi mieć ukończone 18 lat? Formalnie nie. Warto jednak, by niepełnoletni pacjent zgłosił się do gabinetu z rodzicem, ewentualnie z upoważnieniem od opiekuna. Zresztą o wszelkich formalnościach poinformuje dana placówka przed umówieniem się na konkretną wizytę.
Niezależnie od tego, czy pacjent ma ukończone 18 lat, przed rozpoczęciem serii zabiegów musi umówić się na wizytę konsultacyjną. Tak przynajmniej odbywa się to w salonach Depilacja.pl. Takie spotkanie można zarezerwować bezpłatnie na stronie internetowej depilacja.pl . Podczas wizyty kosmetolog oceni stan skóry, porozmawia z pacjentem o oczekiwanych rezultatach i zada pytania o zdrowie. Tak zwany wywiad medyczny jest niezbędny, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.
Tych ograniczeń jest całkiem sporo, niektóre są czasowe, a niektóre trwałe (już na zawsze pozbawiają pacjenta możliwości skorzystania z depilacji laserowej). Do tych pierwszych zaliczamy: ciążę, okres karmienia piersią, przyjmowanie ziół światłouczulających, rany na skórze i wiele innych. Bezwzględne przeciwwskazania to m.in. przebyte nowotwory. W razie wątpliwości kosmetolog pomoże określić, czy dana dolegliwość stanowi barierę przed dokonaniem zabiegu.
Pierwsza depilacja - jak się przygotować?
Bądź na bieżąco
Koniecznie wybierz się do sklepu lub sprawdź w internecie, jakie urządzenia i kosmetyki są obecnie dostępne na rynku. Poczytaj o składach produktów oraz o sposobie ich użytkowania.
Porozmawiaj z mamą, koleżankami, dermatologiem o zabiegu usuwania włosków, poznaj wszystkie dostępne metody. Poczytaj o nich. Możesz nawet umówić się z koleżankami na wspólną depilację np. nóg.
Mniej znaczy więcej
Skóra nastolatki jest jeszcze bardzo delikatna i kosmetyki o skomplikowanych składach, kremy i woski mogą wywoływać podrażnienia. Do pierwszej depilacji wystarczy tylko depilator i woda czy maszynka i woda, jeśli zdecydujesz się na użycie dodatkowych kosmetyków, wybierz te najbardziej naturalne - na bazie ziół i wyciągów z roślin.
Depilacja to normalna sprawa
Pamiętaj, że w depilacji nie ma nic nadzwyczajnego - wiele kobiet depiluje się na co dzień, a wiadomo, że największe obawy budzi pierwsze usuwanie włosków. Później depilacja stanie się po prostu częścią pielęgnacyjnego rytuału.