"Azjatycki Cukier Krem Pod Oczy - Tajemnica Promiennej Skóry"

Prawdy i mity

Poza krytycznym podejściem do mitu "cieniejącej skóry", warto też krytycznie podejść do dwóch innych: że cienie pod oczami są dziedziczne, oraz że są powodowane przez brak snu.

Wiele osób badających temat sińców podkreśla, że u osób o ciemnej karnacji, jest dużo większe ryzyko pojawienia się sińców (głównie typ 7). Biorąc pod uwagę, że karnacja jest dziedziczna, można wnioskować, że to raczej przyczyna sińców jest dziedziczna, nie samo pojawienie się sińców.

To badanie zaś obala mit snu. Być może od snu ważniejszy jest generalny stan zdrowia oraz nawodnienie organizmu? To badanie dowodzi, że skóra osób, które sypiają więcej jest odporniejsza na zniszczenie przez promienie UV oraz mechaniczne, ale to nie do końca to samo, co pojawienie się widocznych naczynek pod okiem lub stanu zapalnego.

Ćwiczenie nr 1


Moim absolutnym guru w tym temacie jest Fumiko Takatsu. Uwielbiam wszystkie jej ćwiczenia na okolice oczu - zarówno te, które przedstawiła w filmikach, jak i te z jej książki, którą zakupiłam online.

Przedstawione powyżej ćwiczenie jest idealne, jeśli nie macie czasu na wiele ćwiczeń. Nie tylko rozwija mięsień w okół oczu, przez co nie będzie się on zaciskał w zmarszczki, ani tworzył wybrzuszeń w postaci worków - to ćwiczenie wymaga użycia mięśni policzków, więc delikatnie je podnosi. Zapobiega zatem migracji twarzy oraz łagodzi bruzdę między kącikiem nosa i ust.

Bardziej zaawansowana wersja tego ćwiczenia wymaga położenia palców przy kącikach oczu i dodanie dodatkowego oporu utrudniającego mrużenie oczu. Mięśnie muszą intensywniej pracować, by wykonać takie ćwiczenie:

Krok IV. Reset cery

Celem jest odbudowanie górnych partii cery w nadziei, że nowe struktury będą w lepszym stanie.

Wykurowanie się z cieni pod oczami zajmuje sporo czasu. Obojętnie czy jest to kwestia naczynek, stanu zapalnego czy kiepskiej elastyczności, trzeba sobie dać wiele tygodni, by szczerze ocenić, czy dana metoda, suplement czy kosmetyk nam pomagają.

Gdy jednak czas mija i naprawdę nic nie daje poprawy, pozostaje jeszcze próba zresetowania cery - usunięcia istniejących struktur i ich odbudowa, licząc, że to co się odbuduje będzie w lepszym stanie. Jeśli cera jest zbyt prześwitująca, jeśli naczynka są w niej źle ulokowane, jeśli są w tak złym stanie, że nie ma drogi, by je zregenerować, wtedy można rozważyć próbę re-modelowania cery. Ale jak?

- Złuszczyć skórę kwasem - złuszczanie w okolicach oczu musi być zawsze wykonywane z ogromna ostrożnością i może warto rozważyć, czy nie lepiej powierzyć się tu utalentowanemu profesjonaliście w dziedzinie kosmetyki. Ale można też spróbować kuracji domowym serum z retinolem lub AHA i dać cerze czas - przynajmniej 24 tygodnie na przemodelowanie i odbudowanie się.

- Igłowanie - jeśli w domu, to tylko rolką z igłami nie dłuższymi niż 0.25 mm i z udziałem serum przeznaczonego do stosowania przy igłowaniu. Słyszałam wiele dobrego na temat wpływu igłowania na sińce pod oczami i myślę, że ma to sens - ciało będzie starało się odbudować delikatnie uszkodzone miejsca i jest sporo nadziei, że odbuduje je w lepszym stanie niż przed igłowaniem. Ta metoda może jednak nie być bardzo użyteczna dla osób młodych, których cera pod okiem jest z natury w bardzo dobrym stanie.

Pierwotnie stworzone przez dermatologów dla pacjentów po zabiegach chirurgii laserowej skóry, kremy BB zawierają składniki takie jak kwas hialuronowy czy przeciwutleniacze o działaniu przeciwzmarszczkowym.

Czytaj dalej...

W internetowym sklepie Beautytrend zapaciłam prawie 100zł za słoiczek 25ml tego kremu i znając maski w płachcie od Mizon spodziewałam się po tym kremie czegoś mocnego , czyli skutecznego i treściwego.

Czytaj dalej...

Choć wielu Azjatów, zwłaszcza tych z północny, spełnia ten ideał, wielu też ma aktywniejsze od Europejczyków melanocyty fabryki pigmentu w skórze , więc opalają się szybciej, mają więcej problemów z pigmentacją, a ich cera łatwiej nabiera ponurego, szarawego koloru.

Czytaj dalej...

W rezultacie, wszelkie czynniki zewnętrzne, w tym promieniowanie UV i obecne w powietrzu zanieczyszczenia, zaczynają wywierać wyjątkowo niekorzystny wpływ na cerę, tym bardziej na skórę suchą i tłustą, a w tym przypadku, mamy do czynienia z oboma rodzajami.

Czytaj dalej...