Krem pod oczy z witaminą C - Tajemnica promiennej skóry
10 Najlepszych Kremów i Serów z Kwasem Hialuronowym
1. Peter Thomas Roth Water Drench
405 zł
Najlepszy krem z kwasem hialuronowym
Nawilżający krem do twarzy marki Peter Thomas Roth to deszczowa chmura, która otuli Twoją twarz jak ciepły, wiosenny deszcz.
Kwas hialuronowy stanowi tu stężenie aż 30 procent, a w kremie znajdziesz aż trzy jego odmiany. Pielęgnacja twarzy kwasem hialuronowym o tak wysokim stężeniu szybko przynosi porządane efekty.
Po zastosowaniu działanie nawilżające obserwowałyśmy aż przez trzy doby. Jest to absolutnym rekordem, bo przecież po drodze niejednokrotnie też myłyśmy skórę twarzy!
Widoczną różnicę na skórze widać już przy pierwszym zastosowaniu. Jednak włączając Water Drench do swojej codziennej rutyny, zobaczysz silne działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające.
Z czystym sumieniem polecamy ten kosmetyk również osobom z cerą tłustą, ponieważ nie zawiera on żadnych olejów.
Będzie on idealny do pielęgnacji cery wrażliwej i alergicznej, bo jest bezzapachowy i nie zawiera parabenów.
2. Filorga NCTF Reverse Mat
310 zł
349 zł
krem przeciwzmarszczkowy dla skóry dojrzałej
Ten krem przeciwzmarszczkowy to rewolucja w kosmetologii, zainspirowana zabiegami medycyny estetycznej.
Po raz pierwszy bowiem w kremie znalazł się kompleks NCTF w takim samym stężeniu jak podczas popularnego zabiegu mezoterapii.
Kwas hialuronowy jest tu wspomagany przez kolagen i witaminy A, H, I oraz E. Skład wzbogaca masło shea.
Witamina C
Witamina C jest jednym z najbardziej pożądanych składników aktywnych. Skutecznie rozjaśnia przebarwienia, wyrównuje kolor i chroni skórę przed fotostarzeniem i wolnymi rodnikami. Tak silny antyoksydant musiał znaleźć się w naszej ofercie i to w niejednej postaci! Do tworzenia naszych produktów użyłyśmy różnych pochodnych witaminy C, by każdy – niezależnie od rodzaju cery i problemu dermatologicznego – mógł znaleźć u nas idealny kosmetyk z witaminą C dla siebie.
Witamina C pod oczy – czy warto ją stosować?
Witamina C to cenny składnik aktywny wielu kosmetyków. Ze względu na silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe jest szczególnie polecana w pielęgnacji skóry wokół oczu. Stosowanie preparatu z witaminą C redukuje cienie pod oczami, wzmacnia naczynka i pozwala na dłuższe zachowanie młodzieńczego blasku.
Skuteczna pielęgnacja zawsze powinna być oparta na systematyczności i indywidualnie dobranych kosmetykach. W aptecznym i drogeryjnym asortymencie znajdziemy kremy pod oczy z różnymi substancjami aktywnymi. Dobrym wyborem są preparaty zawierające witaminę C, która wydaje się zapewniać kompleksową ochronę.
Kosmetyki z witaminą C - działanie na skórę
Najważniejszą funkcją witaminy C jest walka z wolnymi rodnikami tlenowymi, które są m.in. odpowiedzialne za szary koloryt cery, powstawanie przebarwień i tzw. zmęczenia na twarzy. Witamina C w kosmetykach uodparnia skórę na przedwczesne procesy starzenia. Poza tym stosowanie witaminy C zewnętrznie przynosi następujące efekty na skórze:
- zapobiega powstawaniu zmarszczek,
- niweluje przebarwienia,
- przeciwdziała wiotkości skóry,
- daje na skórze efekt rozjaśnienia i rozświetlenia kolorytu,
- cera nabiera tzw. zdrowego glow i nie wygląda na zmęczoną.
Natomiast preparaty z witaminą C stosowane przez długi czas nie tylko nie dopuszczają do powstawania zmarszczek, ale także stymulują pracę komórek skóry, zwanych fibroblastami do produkcji kolagenu i elastyny. Efekt? Skóra z czasem staje się bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki – płytsze. Po kilku tygodniach stosowania witaminy C na skórze można też zaobserwować rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery.
RADA EKSPERTA
Witaminę C można „zapakować” w liposomy lub nanosomy, które ułatwiają jej przenikanie. Wówczas ten antyoksydant dociera do głębszych warstw skóry, w których zapobiega procesom starzenia, stymulując komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Witamina C zmniejsza skutki fotostarzenia się skóry – wywołane promieniowaniem UV i HEV. Zapobiega powstawaniu przebarwień oraz rozjaśnia już istniejące. Pułapką czytania składów INCI i traktowania ich dosłownie, jest fakt, że nie ma w nich informacji dotyczących stabilności witaminy C. A ta jest równie ważna jak forma czy przenikanie tego składnika i jego przereagowanie w naszej skórze.
Siłą kosmetyku jest powtarzalność jego stosowania. Nowy naskórek pojawia się po 28 dniach, dlatego dopiero wtedy można realnie ocenić, jak zadziałał produkt i czy jest skuteczny
Witamina C pod oczy – jakie ma działanie?
Stosowanie kosmetyków zawierających witaminę C ma uzasadnienie nie tylko pielęgnacyjne, ale też zdrowotne. Jest to związane z przeciwutleniającymi właściwościami witaminy C oraz jej udziałem w procesie syntezy kolagenu.
Zawartość witaminy C w kosmetykach wynosi od 5 do 20%. Dużym problemem jest niska stabilność, dlatego dłuższe utrzymanie aktywności biologicznej witaminy C uzyskuje się często poprzez połączenie z kwasem ferulowym, glukonolaktonem lub kwasem alfa-liponowym (ALA). Spotykana jest także postać nano- i liposomalna witaminy C, która pozwala na zwiększenie stabilności i lepszą wchłanialność. Ze względu na niską stabilność kwasu L-askorbinowego w kosmetykach stosowane są często jego pochodne, np:
- kwas tetraizopalmitoilo-askorbinowy (INCI: Ascorbyl Tetraisopalmitate),
- sól magnezowa fosforanu askorbylu (INCI: Magnesium Ascorbyl Phospate),
- sól sodowa fosforanu askorbylu (INCI: Sodium Ascorbyl Phospate),
- kwas L-askorbinowy 2-Glukozyd (INCI : Ascorbyl Glucoside),
- kwas 3-O-etylo askorbinowy (INCI: 3-O Ethyl Ascorbic Acid),
- palmitynian askorbylu (INCI: Ascorbyl Palmitate).