"Bandi pod oczy - Sposoby na skuteczną walkę z cieniami i workami!"
Cienka skóra wokół oczu! Jak o nią dbać?
Zacznijmy od pierwszej ważnej sprawy! Musicie wiedzieć, iż skóra wokół oczu jest pięć razy cieńsza niż na pozostałych częściach twarzy, ma mniej kolagenu, elastyny i gruczołów łojowych. Zdecydowanie szybciej traci jędrność, szybciej się przesusza, jak i w pierwszej kolejności jest narażona na zmarszczki. I jeśli teraz dołożymy jeszcze opuchnięcia, wrażliwość lub zasinienia to mamy komplet. Co robić i jak dbać o skórę wokół oczu? Po jaki krem pod oczy sięgać i jakich substancji aktywnych szukać?
Zacznę od kilku wskazówek, które pomogą Wam w pielęgnacji skóry wokół oczu. Po pierwsze, przed nałożeniem kremu pod oczy warto włożyć go na kilka minut do lodówki i schłodzić. Wtedy zadziałamy efektem krioterapii i zmniejszymy opuchnięcia. Prosty, ale bardzo skuteczny sposób. Po drugie sen, a nawet duża dawka snu i zero alkoholu wieczorową porą! Bardzo fajnym rozwiązaniem są także okłady z użyciem ziołowych kompresów, np. z szałwi, mięty pieprzowej czy zielonej herbaty. Polecam także położyć plasterek z ogórka na oczy. Wiem, sposób stosowany od lat, ale dzięki zawartości witaminy K w ogórku, antyoksydantów oraz kwasu fenolowego zadziałacie korzystnie na przepływ krwi w naczyniach. Z kolei okład kawowy z zimnego naparu świetnie zniweluje obrzęki i cienie pod oczami.
Jeśli już jesteśmy przy zasinieniach, które często występują w kolorze fioletowym to musicie wiedzieć, iż jest to tzw. efekt utleniania krwi, która prześwituje przez bardzo cienką skórę. Jeśli natomiast cienie są w kolorze brązowym oznacza to, że mamy zmniejszoną ilość lipidów w skórze. Zwróćcie na to szczególną uwagę, gdyż w ten sposób będzie mogli lepiej dobrać pielęgnację okolicy oczu.
Czy jest jeszcze coś, co możemy zrobić w domowym zaciszu? Masaż skóry wokół oczu, wykonany codziennie przez 3 do 5 minut poprawi krążenie i rozjaśni skórę. Wykonujemy go okrężnymi ruchami wokół oczu stosując dodatkowo olejek lub tłusty krem. Bardzo ważny jest także delikatny demakijaż wykonany przy użyciu kosmetyków przeznaczonych do tego celu. Starajcie się unikać wszelkich preparatów, które zawierają w składzie silnie oczyszczające substancje lub też wiele zapachów. Pamiętajcie, że ruchy w demakijażu powinny być delikatne i płynne, bez rozciągania skóry.
Jaki krem pod oczy wybrać? Podpowiadamy!
Mogłoby się wydawać, że idąc na zakupy do ulubionej drogerii z łatwością znajdziesz tani, dobry krem pod oczy. Asortyment produktów jest tak zróżnicowany, że przed półką z kosmetykami można stać godzinami. Niestety, taka mnogość kremów, serum czy ampułek kuszących estetycznymi opakowaniami nie ułatwia podjęcia decyzji, a wręcz przeciwnie – znacznie ją utrudnia. Na całe szczęście z pomocą przychodzimy my!
Zacznijmy w ogóle od tego, dlaczego w Twojej kosmetyczce niezbędny jest skuteczny krem pod oczy. Skóra w okolicach oczu jest zdecydowanie cieńsza, niż na pozostałych obszarach twarzy. To właśnie dlatego na jej powierzchni można najszybciej dostrzec oznaki starzenia się naskórka czy „worki” pojawiające się po nieprzespanej nocy. Nieodpowiednie odżywianie oraz chroniczne zmęczenie skutkują fioletowymi cieniami, a na skutek ruchu mięśni twarzy powstają zmarszczki mimiczne.
Jak widzisz, na delikatną skórę pod oczami każdego dnia czeka sporo wyzwań. Na całe szczęście regularne stosowanie preparatów wzbogaconych o składniki aktywne może sprawić, że widoczność zmarszczek zostanie zminimalizowana, a nieestetyczne cienie stracą na intensywności lub nawet całkowicie znikną.
Po kremy pielęgnujące skórę wokół oczu najlepiej sięgnąć jak najwcześniej. Przyjmuje się, że skóra zaczyna ulegać procesowi starzenia już około 25. roku życia, jednak w Twojej rutynie preparat może zagościć jeszcze przed osiągnięciem przez Ciebie tego konkretnego wieku.
Zalecamy włączenie kremów pod oczy zarówno do swojej porannej, jak i wieczornej pielęgnacji, tak by skóra była otoczona jak najlepszą opieką przez całą dobę. Formuły produktów są zwykle bardzo lekkie, więc swój wybrany krem z powodzeniem możesz aplikować także pod makijaż.
Składniki
- Aqua,
- Aroma,
- Ascorbic Acid,
- Ascorbyl Palmitate,
- Behenyl Alcohol,
- Caprylic/Capric Triglyceride,
- Cetearyl Alcohol,
- Cyclopentasiloxane,
- Dimethicone,
- Disodium EDTA,
- Ethylhexyl Palmitate,
- Ethylhexylglycerin,
- Glycerin,
- Glyceryl Stearate,
- Hyaluronic Acid,
- Methylparaben,
- PEG-8,
- Parfum,
- Phenoxyethanol,
- Polyacrylamide,
- Retinyl Palmitate,
- Tocopherol,
- Tocopheryl Acetate,
- Xanthan Gum
Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polydecene, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Ectoin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Dimethicone, Hyaluronic Acid, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Retinyl Palmitate, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Laureth-7, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Behenyl Alcohol, Polyacrylamide, Arachidyl Glucoside, Cyclohexasiloxane, C13-14 Isoparaffin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylhexylglycerin
Kremy 30+
Podstawą pielęgnacji skóry pod oczami jest jej intensywne nawilżanie. Pierwsze kremy nawilżające zacznij stosować już po 20. roku życia. Po 30. roku życia polecane są kwas hialuronowy i jego pochodne o silnych właściwościach wiązania wody i zapobiegania zmarszczkom. W składzie kosmetyków szukaj również kofeiny, która zmniejsza opuchliznę oraz skutki zmęczenia.
Miejsce 1: La Roche-Posay Hydraphase Intense, intensywnie nawilżający koncentrat pod oczy przeciw oznakom zmęczenia
Ten produkt swoje intensywne działanie nawilżające zawdzięcza obecności dwóch form kwasu hialuronowego i gliceryny. Zawiera również kofeinę i proteiny soi, co sprzyja redukcji worków i opuchlizny pod oczami. Doskonale radzi sobie nawet z drobnymi zmarszczkami związanymi z odwodnieniem skóry. Krem rozjaśnia cienie pod oczami i sprawia, że cera wygląda na świeżą i wypoczętą. Jego zaletą jest także stosunkowo krótki skład.
