Organiczny krem do twarzy z ziołowym botoksem - Sekret młodzieńczej skóry

Spilantol – gdzie go znaleźć?

Roślinny botoks coraz częściej można znaleźć w składach kosmetyków przeciwstarzeniowych, w dodatku nie tylko w roli dodatkowego wsparcia, ale głównego gracza. Spilantol wykorzystuje się również w zabiegach odmładzających (np. Spilantol Mimical Effect od Yonelle). To połączenie spilantolu z peptydem HX-8 umieszczone w trójwymiarowej gąbce molekularnej. Oprócz działania rozluźniającego napięcie mięśni mimicznych, działa też wypełniająco na istniejące zmarszczki. Dzięki temu wygładza powierzchnię skóry, uelastycznia ją i nawilża.

1 / 6 D'Alchemy - krem do pielęgnacji szyi i dekoltu

2 / 6 Farma - eliksir do twarzy z ziołowym botoksem

3 / 6 Be Organic - krem do twarzy Ziołowy Botoks

4 / 6 Sunday Riley - krem pod oczy Auto Correct

5 / 6 Biotulin - krem do twarzy ze spilantolem

NAJCIEKAWSZE WPISY

  • Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
  • Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
  • Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
  • Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
  • Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
  • Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
  • Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
  • Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
  • Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
  • Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!

Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…

Spilantol – co to za składnik?

Spilantol jest amidem kwasu tłuszczowego pozyskiwanym z rośliny Acmella oleracea, znanej też jako Jambu lub paracress, a w rodzimym wydaniu jako jeżówka elektryczna, rzadziej znieczulecznik. Została odkryta w 1975 roku w Peru przez doktor dr Francoise Barbirę Freedman z Uniwersytetu Cambridge i początkowo stosowano ją jako naturalny środek łagodzący ból. Dr Friedman podawała go głównie dzieciom, którym rosły zęby, stąd często jeżówka jest określana jako „toothache plant”, czyli „roślina od bólu zęba”. To właśnie przemysł farmaceutyczny jako pierwszy wykorzystał spilantol do produkcji preparatów znieczulających i łagodzących ból. Do dziś składnik ten jest często obecny w płynach do płukania ust czy pastach do zębów. Ale to nie wszystkie jego zalety.

Okazuje się, że Acmella oleracea, oprócz właściwości łagodzących i przeciwbólowych, ma również silne właściwości przeciwstarzeniowe. Spilantol działa antyseptycznie, zmniejszając ryzyko infekcji i stanów zapalnych. Najlepsze jest jednak to, że stosowany zewnętrznie znacznie zmniejsza napięcie mięśni, przyczyniając się do redukcji zmarszczek mimicznych. Brzmi znajomo? No cóż, nic dziwnego, że ekstrakt z Acmelli okrzyknięto z miejsca „roślinnym botoksem” lub „botaniczną alternatywą dla botoksu”. Czy faktycznie nią jest?

Spilantol – co to jest?

Czym jest spilantol? To affinin, który należy do grupy N-alkiloamidów (NAA), znajdujących się w ekstrakcie Acmella oleracea. Rośliną służącą do izolowania spilantolu jest przede wszystkim Acmella oleracea. Składnik ten występuje również w roślinach A. ciliate, A. oppositifolia, A. radicans, A. paniculata, A. uliginosa i Heliopsis Longines.

Czy wiesz, że…

roślina ta pochodzi z tropikalnego klimatu Ameryki, Afryki i Azji Południowo-Wschodniej. Znana jest również pod nazwami Znieczuliczka, Jambu czy Paracress. Potrafi osiągnąć wysokość nawet do 50 cm. W ostatnich latach pojawiły się również uprawy tej rośliny w Polsce, w województwie podlaskim. Nazywana jest rośliną od bólu zęba (toothache plant) lub właśnie ziołowym botoksem.

W jaki sposób dowiedzieliśmy się o tym, że spilantol posiada takie właściwości, które można by wykorzystać w przemyśle kosmetycznym? W latach 70. XX wieku pojawiły się pierwsze wzmianki na temat wyjątkowych możliwości roślin z rodzaju Acmella, które odkryła w 1975 roku dr Francoise Barbira Freedman z Uniwersytetu Cambridge podczas obserwacji zwyczajów Indian z plemienia Keshwa Lamas, którzy opowiedzieli jej, że żucie świeżych liści lub kwiatów tej rośliny powoduje mrowienie i drętwienie języka, które z czasem daje delikatne uczucie znieczulenia.

Dlaczego tak się dzieje? Dr Freedman podczas badań doszła do zaskakujących wniosków, z których jasno wynikało, że rośliny z rodzaju Acmella pobudzają nerw trójdzielny ślinianek przyusznych, wywołując ślinotok. Za takie właściwości biologicznie odpowiada przede wszystkim spilantol, który jest najaktywniejszym składnikiem Acmelii. Oprócz niego roślinę tworzą takie związki chemiczne, jak: n-alkiloamidy, kwas waniliowy, skopoletyna, kwas 3-acetylolauretowy, kwas trans-ferulowy, kwas trans-isoferulowy i beta-sitostenon.

Spilantol w kosmetyce – jak działa?

A jakiego zastosowania w kosmetyce można oczekiwać od spilantolu? Wieloletnie testy in vitro i in vivo potwierdziły, że spilantol posiada wyjątkowo dobre umiejętności przenikania przez wszystkie warstwy skóry i docierania aż do mięśni – bezpośrednio i bez konieczności stosowania w kosmetykach substancji ułatwiających migrację składników aktywnych. Spilantol sam potrafi dotrzeć do mięśni i tam zadziałać. Właśnie ta umiejętność okazała się dla przemysłu kosmetycznego niezwykle wartościowa, bowiem bez konieczności naruszania naskórka i iniekcji domięśniowych można osiągnąć efekt, jaki daje botoks. W jaki sposób?

Udokumentowano, że spilantol nałożony na skórę powstrzymuje skurcze mięśni podskórnych twarzy. Relaksuje mięśnie, rozluźnia je i redukuje ich napięcie, co przekłada się na wygładzenie skóry i „wyprasowanie” zmarszczek mimicznych. Dzięki tym właściwościom biologicznym spilantol został okrzyknięty ziołowym botoksem i zaczął być chętnie stosowany w kremach przeciwzmarszczkowych i przeciwstarzeniowych. W INCI znajdziemy go pod nazwą Spilanthes Acmella Extract.

Naturl Herbal Botox (czyli naturalny ziołowy botoks) stymuluje skórę do produkcji kolaganu i elastyny, tym samym zwiększając jej elastyczność i ujędrnienie. Ponadto redukuje również uszkodzenia skórne spowodowane promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami środowiskowymi.

Spilantol w kosmetyce wykazuje podobne działanie do toksyny botulinowej. Najważniejsza różnica polega na tym, że spilantol w odróżnieniu od botoksu oddziałuje krócej i słabiej na dezaktywację mięśni. Blokada skurczy mięśni, jaką wywołują ekstrakty roślinne zawierające spilantol, jest krótkotrwała i w przeciwieństwie do toksyny botulionowej nie powoduje degradacji synaps i białek, które odpowiadają za przekazywanie impulsu indukującego skurcz mięśni.

Jedną z kluczowych zalet stosowania spilantolu jest brak ingerencji mechanicznej w naskórek. Kremy przeciwzmarszczkowe ze spilantolem aplikuje się bezpośrednio na skórę, bez jakiegokolwiek przerywania ciągłości skóry, co może powodować różne skutki uboczne (mowa tutaj o wstrzykiwani botoksu). Naturalny ziołowy botoks jest bezpiecznym zamiennikiem dla botoksu. Zapewnia naturalne działanie anti-aging, jest bezinwazyjny i bardzo skuteczny. Pozwala również na lepsze wchłanianie się składników aktywnych znajdujących się w formule kosmetycznej, dzięki czemu znacznie zwiększa się skuteczność preparatu, co pozwala zredukować koszty produkcji danego kosmetyku.

Warto wybierać naturalne kosmetyki do twarzy dopasowane do jej typu i potrzeb wszystkie je znajdziesz w naszej drogerii internetowej, gdzie oferujemy produkty najlepszych marek, ceniących naturalne składniki odżywcze w kosmetykach do twarzy, jak BIELENDA, SHE, SUPREMELAB, BODYBOOM, BIELENDA PROFESSIONAL oraz SORAYA.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Jeżeli potrzebujesz bardzo intensywnego nawilżenia skóry pod oczami, pod krem zastosuj serum, płynne płatki pod oczy w żelu, a jeżeli masz więcej czasu, to zastosuj kompres z hydrożelowych płatków pod oczy.

Czytaj dalej...

Skład INCI Aqua, Glycine Soja Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Glycerin, Urea, Xylitol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Lavandula Angustifolia Oil, Parfum, Dehydroacetic Acid.

Czytaj dalej...