Czy Bepanthen Nadaje się jako Krem pod Oczy?

Jaki krem pod oczy użyć? Podstawowe zasady

Krem pod oczy to wielozadaniowy kosmetyk, który doskonale radzi sobie z wymaganiami cienkiej, delikatnej skóry w tej okolicy. Niektóre produkty działają przeciwzmarszczkowo i spowalniają naturalne procesy starzenia. Inne zmniejszają opuchliznę lub redukują fioletowe cienie na dolnych powiekach. Zastanawiasz się, jaki krem pod oczy wybrać, aby sprostał potrzebom twojej skóry? W artykule znajdziesz nasz poradnik z podpowiedziami, jakich składników szukać, a także listę polecanych, popularnych produktów.

Skóra pod oczami wymaga dobrej pielęgnacji, której podstawą jest stosowanie odpowiedniego kremu. Jakich składników szukać w kosmetykach tego typu? Krem pod oczy powinien przede wszystkim zawierać substancje o działaniu nawilżającym, takie jak kwas hialuronowy, aloes, gliceryna czy śluz ślimaka. Kolejną ważną grupą są składniki o właściwościach natłuszczających i ochronnych, czyli oleje i masła (np. olej arganowy, olej z pestek winogron, oliwa).

Krem pod oczy powinien zawierać także witaminy, zwłaszcza A, C i E. Bardzo ważne są również składniki o działaniu odbudowującym skórę, regenerującym i przeciwstarzeniowym, takie jak peptydy, ceramidy czy fosfolipidy. Kolejna grupa to ekstrakty roślinne o zbawiennym wpływie na delikatną skórę pod oczami. Należą do nich np. ekstrakty z rumianku, świetlika lekarskiego, szałwii, zielonej herbaty, kasztanowca czy chabra bławatka.

Jaki krem pod oczy wybrać do cery wrażliwej? Szukaj produktów zawierających alantoinę lub d-panthenol. Natomiast takie składniki jak kofeina, rutyna, arnika górska czy acerola zmniejszają opuchliznę i worki pod oczami. Nie można zapomnieć również o filtrze UV, który chroni delikatną skórę powiek przed szkodliwym działaniem słońca.

OPINIA

Krem pod oczy Shecare Revital Total Solution:

  • pachnie delikatnie, według producenta olejkiem z bergamotki, ale ja nie zwracam na ten zapach uwagi, dlatego ciężko mi go opisać
  • ma trochę bardziej treściwą, ale nadal lżejszą i przyjemną w użyciu konsystencję
  • łatwo się rozprowadza i dobrze się wchłania (przy nakładaniu większej ilości najlepiej go wklepać)
  • nawilża, wygładza i dobrze pielęgnuje
  • delikatnie rozświetla i poprawia wygląd skóry
  • nie jest tłusty i nie obciąża
  • nadaje się pod makijaż
  • nie podrażnia skóry ani oczu
  • u mnie najlepiej sprawdza się w pielęgnacji dziennej, a wieczorem nakładam go w większej ilości, a czasami łączę go też z serum (mocno sucha i wymagająca skóra)
  • ma jedną rzecz, która nie podoba mi się w opakowaniu – odstająca, źle doklejona naklejka, która wygląda mało profesjonalnie, a nie jest to najtańszy produkt

Krem pod oczy Shecare Total Revital Solution sprawdzi się u większości, jedynie może być zbyt delikatny dla naprawdę suchej i wymagającej skóry. W takim przypadku polecam krem pod oczy Martina Gebhardt z awokado albo krem Bepanthen Sensiderm. Oba ratują mocno przesuszoną, podrażnioną, problematyczną i atopową skórę.

Kosmetyki Shecare Total Revital Solution produkuje firma Bielenda. Seria dostępna jest w Hebe, gdzie można ją dorwać na przyjemnych promocjach.

Znacie kosmetyki Shecare? Jaki krem pod oczy sprawdza się u Was najlepiej? 🙂

KREM POD OCZY SHECARE TOTAL REVITAL SOLUTION

Synbiotyczny krem pod oczy Shecare to krem-koncentrat rewitalizująco-rozświetlający polecany w profilaktyce przeciwstarzeniowej, jako codzienne aktywne wsparcie w regeneracji, wygładzeniu i odświeżeniu naskórka. Jest nośnikiem składników aktywnych wspomagających proces odnowy naskórka i jej wizualnej poprawy. Krem ma nawilżać, rozświetlać, przywracać komfort skórze i zmniejszać widoczność cieni i drobnych zmarszczek. Pachnie olejkiem z bergamotki, który działa pozytywnie na zmysły, poprawiając nastrój.

SKŁAD
  • endemiczna alga niebieska Lanablue – źródło aminokwasów, witamin i protein, uznawana za roślinną alternatywę dla retinolu – wygładza i działa przeciwstarzeniowo, jednak nie ma skutków ubocznych, jakie zauważane są przy stosowaniu retinolu. Zawartość – 100 ppm.
  • kombucha – działa antyoksydacyjnie i rewitalizująco. Zawartość – 8900 ppm.
  • amino-complex – tauryna + arginina – odświeża i odnawia naskórek. Zawartość – 3000 ppm.
  • synbiotyk – kompleks prebiotyków i probiotyków, dbający o naturalny mikrobiom skóry. Zawartość – 1500 ppm.
  • witamina E – regeneruje i działa antyoksydacyjnie.
  • olej kokosowy i masło shea – regenerują, odbudowują i odżywiają naskórek.

Aqua (Water), Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Pentaerythrityl Distearate, Glyceryl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Aphanizomenon Flos-aquae Extract, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, Arginine PCA, Taurine, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Lactobacillus,Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Maltodextrin, Mica, Lactic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Etylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil, Limonene, Linalool, CI 77891

OPINIA

Krem Bepanthen Sensiderm:

  • ma treściwszą, bardzo przyjemną w użyciu konsystencję
  • jest odżywczy, ale nie typowo tłusty (zostawia bardzo komfortową warstwę ochronną)
  • chroni skórę przez dłuższy czas
  • odżywia, regeneruje i koi podrażnioną skórę
  • łagodzi zaczerwienienia
  • przyspiesza blednięcie zadrapań, otarć i podrażnień
  • nie zawiera sterydów

Bepanthen Sensiderm świetnie sprawdza mi się jako:

  • krem do twarzy (gdy skóra potrzebuje porządnej dawki regeneracji i odżywienia)
  • krem pod oczy i na powieki (mam tam bardzo suchą i problematyczną skórę)
  • łagodzący krem po opalaniu
  • balsam do skórek wokół paznokci
  • krem do rąk, gdy są mocno przesuszone
  • na otarcia, zadrapania i ranki (zdecydowanie szybciej się goją i bledną)

Krem Bepanthen Sensiderm oryginalnie przeznaczony jest również do leczenia objawów egzemy (niweluje świąd i zaczerwienienie). Jeżeli nie wiecie jak objawia się egzema, to polecam wygooglować. Zmiany są naprawdę duże i poważne. Sama nie mam z tym problemów i nie znam nikogo, u kogo mogłabym przetestować jego działanie na egzemę, dlatego polecam poszukać opinii na ten temat w innych miejscach. Ja mogę powiedzieć jedynie, że to świetny krem opatrunek – odżywczy, ale nie tłusty, ochronny i zapewniający komfort na dłużej, łagodzący podrażnienia i wspomagający gojenie się skóry.

Dla mnie Bepanthen Sensiderm to świetny uniwersalny krem, który w podróży zastąpił mi kilka produktów i mocno zminimalizował ilość zabranych kosmetyków. Używam go też na co dzień, gdy skóra potrzebuje regeneracji oraz jako krem pod oczy. W końcu mam krem pod oczy, który zapewnia mi komfort na cały dzień i nie odczuwam dyskomfortu przy noszeniu makijażu.

Jaki krem pod oczy po 30.?

Zastanawiasz się, jaki krem pod oczy po 30. roku życia sprawdzi się najlepiej? Postaw na kosmetyk o działaniu odżywiającym i regenerującym. Wybierz produkt, który odpowiada potrzebom twojej skóry w tej okolicy. Jeśli zmagasz się z opuchlizną i workami, świetnie sprawdzi się krem zawierający kofeinę czy arnikę górską lub inne składniki zmniejszające obrzęki. Aby poprawić krążenie krwi i pozbyć się zasinień, możesz sięgnąć po kosmetyk mający w składzie witaminę C. Oczywiście nie zapomnij o składnikach nawilżających i natłuszczających skórę, a także dobroczynnych ekstraktach roślinnych.

Po 30. warto powoli zacząć stosować składniki o działaniu przeciwstarzeniowym, takie jak retinol, bakuchiol, kolagen i elastyna, jednak w nie za wysokich stężeniach. Dobrze sprawdzą się również peptydy i ceramidy.

léčivá látka dexpanthenolum 50 mg pomocné látky racemický pantolakton, fenoxyethanol, draselná sůl cetyl-fosfátu, cetylalkohol, stearylalkohol, tuk z ovčí vlny, isopropyl-myristát, propylenglykol, čištěná voda.

Czytaj dalej...

U detí starších ako dva roky sa ekzém prejavuje ako suchá, sčervenaná a olupujúca sa pokožka, najčastejšie v kožných záhyboch, aké nájdeme v lakťových jamkách, pod kolenami a za ušami, na zápästiach, členkoch a rukách.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Sklepy, których produkty prezentujemy w artykule biorą udział w akcji Szaleństwo Zakupów, w której w dniach 12-18 października można kupić wiele produktów z rabatami sięgającymi do -70 - kupony rabatowe do tych sklepów znajdziecie na końcu artykułu.

Czytaj dalej...