Bielenda Mikrodermabrazja - Doskonały Zestaw do Pięknej Skóry
Mikrodermabrazja twarzy w domu
Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg, który polega na dokładnym złuszczeniu skóry. Do mikrodermabrazji najczęściej wykorzystuje się strumień z mikrokryształkami korundu lub diamentu, które ścierają naskórek – dzięki temu skóra jest idealnie przygotowana do dalszych zabiegów. Marki kosmetyczne inspirując się profesjonalnymi zabiegami stworzyły domowe odpowiedniki gabinetowej mikrodermabrazji.W domowych kosmetykach do mikrodermabrazji zastosowano mikrokryształki diamentu i tlenku glinu, które delikatnie złuszczają naskórek, dokładnie oczyszczają i poprawiają wygląd skóry. Dzięki temu nasza cera odzyskuje blask i wygląda niezwykle promiennie.
Domowa mikrodermabrazja to idealny zabieg dla osób, które mają grubą, zanieczyszczoną i tłustą skórę. Z pewnością spodoba się także kobietom, które palą, a ich cera jest szara i bez blasku.
Mikrodermabrazja w domu [Kosmetyki czy Urządzenie?] RANKING
Mikrodermabrazja w domu to świetny sposób na zaoszczędzenie całkiem niemałej kwoty, ponieważ przeprowadzenie jednego takiego zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej, to koszt około 150 zł, a zabiegów musi być kilka, by przyniosły oczekiwane efekty.
Zanim przejdę do rzeczy, szybko tylko wyjaśnię: na czym polega mikrodermabrazja, otóż:
Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu naskórka, czyli ścieraniu warstwy rogowej skóry, a złuszczenie można przeprowadzić chemicznie lub mechanicznie.
Jeśli chodzi o peeling mechaniczny, to można go przeprowadzić przy użyciu obracających się tarcz pokrytych kryształkami (mikrodermabrazja korundowa) lub przy zastosowaniu tarcz diamentowych (mikrodermabrazja diamentowa).
Zabieg ten pobudza skórę do produkcji nowych komórek skórnych, dzięki którym skóra zyskuje świeży i zdrowy wygląd. Warto wspomnieć też, że wraz z upływem lat skóra coraz ciężej radzi sobie z tym procesem, dlatego tak ważne jest wspieranie tego procesu przez nas same, stosując właśnie regularne zabiegi mikrodermabrazji.
Oto jakich efektów można spodziewać się po przeprowadzeniu zabiegu:
- Spłycenie zmarszczek mimicznych.
- Poprawa elastyczności cery, szyi i dekoltu.
- Eliminacja zaskórników przez zawężenie porów.
- Zmniejszenie produkcji łoju na skórze.
- Rozjaśnienie przebarwień i blizn potrądzikowych.
- Zwiększenie wchłanialności kremów i innych kosmetyków.
- Zregenerowanie cery, wzmocnienie jej i uodpornienie na nieprzyjazne czynniki zewnętrzne.
Jeśli więc cenisz sobie czas i nie chcesz jeździć przez pół miasta, tracą go na dojazd + dodatkowo słono płacić za zabieg mikrodermabrazji, możesz samodzielnie ten zabieg przeprowadzić w domu.
Zacznijmy od kosmetyków do mikrodermabrazji, a w dalszej kolejności opiszę urządzenia do tego celu przeznaczone, które można samemu kupić i z powodzeniem używać.
Podsumowanie
Mikrodermabrazja w domu? czemu nie! pielęgnacja skóry wchodzi na nowy poziom! do dyspozycji mamy przecież kosmetyki do tego przeznaczone oraz urządzenia, dzięki którym usuwanie martwego naskórka odbędzie się na jeszcze głębszych warstwach naszej skóry, co zaowocuje jeszcze lepszymi efektami.
Domowa mikrodermabrazja to szansa na zaoszczędzenie dość dużej kwoty pieniędzy, bo zabiegi w profesjonalnych salonach kosmetycznych jak pisałam, są dość drogie.
Zakładając miesięczną sesję i powiedzmy 4 zabiegi mikrodermabrazji, to wydatek minimum 500-600 zł (chodzi tylko o twarz), a za tę kwotę jesteś w stanie kupić urządzenie do domowej mikrodermabrazji z nieco wyższej półki (najtańsze wersje zaczynają się już od 200 zł).
Posiadanie swojego własnego sprzętu do mikrodermabrazji jest więc bardziej opłacalnym rozwiązaniem, bo już po miesięcznej sesji zwrócą Ci się koszty jego zakupu, a należy jeszcze wspomnieć, że sprzęt przecież posłuży Ci kilka lat, kalkulacja jest więc prosta.
Jeśli zamierzasz poddawać swoją skórę systematycznemu złuszczaniu martwego naskórka, by utrzymać jej zdrowy i promienny wygląd, to zakup tego gadżetu będzie z perspektywy czasu bardzo opłacalnym posunięciem.
Przy wyborze danego modelu zwróciłabym uwagę na ilość końcówek oraz zakres regulowania mocy ssącej, który pozwoli Ci idealnie dostosować potencjał urządzenia do typu i grubości Twojej skóry.