Opinie na temat kremu pod oczy z ekstraktem ze śluzu ślimaka firmy Biotaniqe

Dlaczego pielęgnacja skóry pod oczami jest tak istotna?

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych obszarach twarzy. Brak gruczołów łojowych oraz mniejsza ilość kolagenu i elastyny sprawiają, że ta część skóry jest bardziej podatna na utratę elastyczności, pojawianie się zmarszczek oraz opuchnięcia i worki pod oczami.

Właśnie dlatego warto sięgnąć po krem pod oczy ze śluzem ślimaka. Jego specjalna receptura, oparta na naturalnych składnikach, działa łagodząco i regenerująco na delikatną skórę wokół oczu. Śluz ślimaka jest bogaty w substancje takie jak alantoina, kolagen, elastyna i witaminy, które skutecznie nawilżają, odżywiają i regenerują skórę, przywracając jej zdrowy wygląd i jędrność. To właśnie dzięki tym składnikom naturalne kosmetyki do twarzy zawierające śluz ślimaka są tak skuteczne.

Jak wybrać najlepszy krem ze śluzu ślimaka

Wybierając krem ze śluzem ślimaka, dobierz go odpowiednio do rodzaju i potrzeb swojej skóry. Zwróć też uwagę na stężenie śluzu w kremie oraz to, jakie dodatkowe składniki zawiera.

Zawartość śluzu ślimaka w kremie

Wybierając krem z wyciągiem ze śluzu ślimaka, sprawdź stężenie śluzu w kosmetyku. Najbardziej skuteczne są produkty o jego dużej zawartości (tj. ponad 40%), a im więcej – tym krem działa lepiej.

Kosmetyki do twarzy o bardzo niskiej zawartości śluzu zazwyczaj niczym nie różnią się od zwykłych nawilżających kremów do twarzy, a podana na etykiecie ślimacza wydzielina jest jedynie chwytem marketingowym.

Składniki kremu

Choć w kremie ze śluzem ślimaka najważniejszym składnikiem jest właśnie ślimacza wydzielina, warto zwrócić uwagę na inne elementy składu kosmetyku.

Unikaj tych z zawartością sztucznych barwników, parabenów i szkodliwych substancji, takich jak: trietanolamina, poliakrylamid, SLES czy retinoidy.

Stawiaj za to na kosmetyki do pielęgnacji z dodatkiem naturalnych składników, np. olejku z jojoba, ekstraktu z zielonej herbaty, wody morskiej, wyciągu z jedwabiu czy krzemu organicznego. Każdy z tych składników niesie inne korzyści dla skóry. Składniki będą się też różniły od rodzaju skóry, co omawiamy szczegółowo poniżej.

Ogólnie stosowanie kremów ze śluzem ślimaka przynosi wiele korzyści, ale warto trzymać się zasady "im bardziej naturalny skład – tym lepiej".

Rodzaj skóry

Jeżeli Twoja skóra jest sucha i napięta oraz ma skłonności do podrażnień, wybieraj kremy o silnych właściwościach nawilżających i regenerujących. Oprócz wysokiej zawartości śluzu ślimaka szukaj składników, które zatrzymują wodę w skórze: kwas glikolowy, aloes, gliceryna, alantoina, algi, rumianek, kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik.

Do cery i tłustej trądzikowej wybieraj kremy o lekkiej, nietłustej formule, która nie zatyka porów. Przy skórze problematycznej przydadzą się kosmetyki ze śluzem ślimaka, które łagodzą stany zapalne, rozjaśniają przebarwienia i wygładzają blizny po trądziku.

Jak stosować krem ze śluzem ślimaka pod oczy?

Warto zadbać o delikatną materię okolic oczu zwłaszcza, że to właśnie w tym miejscu zmarszczki pojawiają się najszybciej i są najbardziej widoczne! Skóra okolic oczu nie posiada gruczołów łojowych, więc sama w sobie nie potrafi się bronić przed wysuszeniem ani czynnikami atmosferycznymi. Do tego jest hiper-cienka, „luźna” i podatna na wszelkie czynniki atmosferyczne.

Dużo osób – nawet tych najbardziej dbających o skórę twarzy czy dłoni często zapomina o skórze okolic oczu. Jest to wielki błąd pielęgnacyjny, gdyż to właśnie ten obszar wymaga codziennej i systematycznej pielęgnacji. Poniżej najważniejsze zasady stosowania kremu pod oczy ze śluzu ślimaka oraz innych kosmetyków do okolic oczu.

Minimalistyczna pielęgnacja okolic oczu

Warto, by rytuał pielęgnacyjny okolic oczu był delikatny i minimalistyczny pod każdym względem. W tym wypadku naprawdę sprawdza się maksyma: „mniej znaczy więcej” i by pielęgnacja skóry okolic oczu była doskonała, tak naprawdę wystarczy jej jeden porządnej jakości krem. Większa ilość nakładanych kosmetyków może przewrotnie obciążyć tą delikatną skórę, a nawet spowodować … problemy okulistyczne! Do tego krem do okolic oczu powinien mieć krótki, treściwy i nie za bogaty skład. Równie ważna jest ilość nakładanego kosmetyku na skórę okolic oczu! Ilość połowy ziarna grochu będzie doskonała – krem doskonale się wchłonie i nie będzie migrować do oczu i prowadzić do drażnienia delikatnej śluzówki oka.

Delikatne stosowanie kremu na okolice oczu

Krem ze śluzem ślimaka pod oczy (lub jakikolwiek wybrany krem pod oczy) dobrze jest nakładać palcem serdecznym, czyli czwartym palcem licząc od kciuka. Palec serdeczny wykazuje najmniejszy nacisk na skórę i to w jego „słabości” tkwi sekret idealnej aplikacji kremu pod oczy. Krem pod oczy należy delikatne wklepać, a skórę wokół okolic oczu najlepiej „opukać” – jakiekolwiek tarcie, wcieranie i wmasowywanie kosmetyku spowoduje szybkie powstanie zmarszczek wokół oczu. Ważny jest również kierunek „opukiwania” skóry okolic oczu – powinien być on od zewnątrz oka do kącika oka – nigdy w stronę przeciwną!

Przeznaczenie i wskazówki

2. Przeznaczenie i wskazówki do stosowania

Krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry pod oczami. Ze szczególnymi wskazaniami na potrzeby osób, których skóra w okolicach oczu potrzebuje regeneracji, jest zmęczona i podrażniona. Krem do użytku zewnętrznego, przeznaczona do stosowania pod oczami. Do codziennego zastosowana Przyjazny nawet dla cery bardzo wrażliwej. Ostrożnie – krem nie jest przeznaczony do nakładana na powieki oczu.

Wskazania do stosowania.

Oznaki problemów z kondycją skóry pod oczami i wokół oczu jak:

  • wszelkie oznaki zmęczenia skóry pod oczami (tzw. „worki pod oczami”)
  • problemy z kolorytem, przebarwieniami skóry i plamami pigmentacyjnymi
  • wrażenie nabrzmienia skóry pod oczami
  • niepożądane reakcje skóry twarzy na długotrwałe działanie klimatyzacji w pomieszczeniach oraz zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz budynków
  • brak poczucia komfortu naskórka – suchość, ciągnięcie, szczypanie, brak elastyczności i inne
  • zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”
  • drobne nierówności powierzchni naskórka
  • nadmiernie widoczne pory skórne
  • bakteryjne zakażenia skórne
  • ogólne objawy niepożądanego dla skóry, codziennego stosowania kosmetyków
  • zwiększona wrażliwość na większość negatywnych czynników dnia codziennego

są wskazaniem do stosowania tego preparatu.

Poza tym z czasem regularnego stosowania rozjaśnia cienie pod oczami i sprawia, że spojrzenie staje generalnie takie bardziej promienne Krem Biotanique C Age Control nie wywołał u mnie żadnych podrażnień czy łzawienia.

Czytaj dalej...

Krem pod oczy należy natomiast do tych kosmetyków, które rekomenduje się stosować każdego dnia aplikować rano oraz wieczorem tak, aby zapewnić skórze optymalne odżywienie i nawilżenie, a także przeciwdziałać przebarwieniom i obrzękom.

Czytaj dalej...

Warto więc przyjrzeć się, jakie inne działanie wykazuje dany produkt czy dodatkowo nawilża, natłuszcza, wyrównuje koloryt skóry, nie podrażnia czy nawet pozwala walczyć z wypryskami, bo trądzik to wbrew pozorom nie tylko problem osób młodych, ale też tych po 30 czy 40 roku życia.

Czytaj dalej...

Aqua Purificata, Tripelargonin, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Caprylic Capric Triglyceride, Propanediol, Persea Gratissima Oil, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Betaine, Cetyl Alcohol, Cetyl Esters, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Colloidal Gold, Squalane, Ceramide NP.

Czytaj dalej...