Oceny kremu do twarzy Body Boom
Krem do twarzy dla mężczyzn - jaki wybrać?
Mężczyźni w porównaniu do kobiet mają skórę lepiej nawilżoną i odżywioną, a także mniej podatną na procesy starzenia. Dlatego potrzebują nieco innej pielęgnacji. Jaki krem będzie najlepszy dla męskiej cery?
Mogłoby się wydawać, że podział na kosmetyki dla niej i dla niego jest wytworem marketingu. Jednak to nieprawda. Męska skóra różni się nieco budową, predyspozycjami i funkcjonowaniem od tej kobiecej. Dlaczego? Androgeny, czyli hormony męskie są odpowiedzialne za stymulowanie gruczołów łojowych do wydzielania większej ilość sebum, a potowych – potu, a to tylko niektóre różnice. Do tego dochodzą funkcje skóry oraz upodobania odnośnie zapachów i konsystencji. Szukając więc kremu dla mężczyzny, należy się kierować nieco innymi kryteriami. Dlaczego?
RADA EKSPERTA
Uważa się, że skóra męska jest grubsza od kobiecej, dodatkowo TEWL (transepidermalna utrata wody w skórze) jest niższe, a co za tym idzie naskórek jest lepiej nawilżony. Z drugiej strony, męskie gruczoły łojowe są bardziej aktywne, dlatego dużo częściej mężczyźni przechodzą ciężkie postacie trądziku. Pielęgnacja męskiej skóry powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb, jednak podstawa to delikatne, ale dokładne oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie oraz działanie keratolityczne (złuszczające) oraz sebostatyczne. Często na męskiej skórze możemy zauważyć podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet okołomieszkowe zapalenie związane z goleniem się. W takim przypadku należy wyeliminować wszelkie składniki drażniące w kosmetykach jak np. alkohol, substancje zapachowe
- radzi kosmetolog, Martyna Radziejewska.
Może spodoba się również…
Opis
Innowacyjny krem zawierający mineralną ochronę SPF 30 do stosowania zarówno na twarz jak i ciało. Formuła Dermomedica Face and Body opiera się na fotoprotekcyjnemu działaniu tlenku cynku i ditlenku tytanu z nawilżającym kwasem hialuronowym i witaminami. Bardzo lekka konsystencja nie obciąża skóry i jest całkowicie bezpieczna dla skóry także wrażliwej, podrażnionej, a nawet uszkodzonej. Wyjątkowe zastosowanie mieszanki mineralnych filtrów przeciwsłonecznych chroni przed promieniowaniem UVA i UVB nie powodując powstawanie niedoskonałości i zaskórników.
Wskazania:
- sucha
- normalna
- mieszana
- tłusta
- wrażliwa
- podrażniona
- przebarwienia
Dermomedica Face and Body jest bezpieczny dla dzieci. Krem rekomendowany dla każdego rodzaju skóry, również w przebiegu trądziku, AZS, ŁZS, łuszczycy.
Stosowanie:
Dermomedica Face and Body krem do stosowania na twarz i ciało. Aplikację powtarzaj regularnie, w szczególności gdy krem mógł zostać starty/zmyty (również gdy skóra się spociła).
Piękna cera i lepszy nastrój
Tak jak już wspominaliśmy, kosmetyki FaceBoom z linii Skin Harmony nie działają tylko na skórę. Dzięki specjalnej kompozycji zapachowej wpływają one też na psychikę. Bo zapachy oddziałują na nasz nastrój, zdolności poznawcze oraz są czynnikiem, od którego zależą podejmowane przez nas decyzje. – Rola węchu w życiu człowieka jest trudna do przeszacowania – mówi dr Anna Oleszkiewicz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. – Zapachy mają wpływ na nasze samopoczucie, zachowania, preferencje konsumenckie, ale także na preferencje interpersonalne, a nawet na poziom wykonania niektórych zadań.
A jak pachną kosmetyki z linii Skin Harmony? W ich kompozycji zapachowej na początku poczujemy karmelową nutę głowy, później uwolni się kwiatowa nuta serca, a na koniec – waniliowa nuta głębi. Ten zmysłowy zapach pobudzi wydzielenie endorfin, czyli neuroprzekaźników łagodzących stres i zmniejszających napięcie.
Pielęgnacja skóry u mężczyzn
Jak dobrać pielęgnację, która odpowie na potrzeby męskiej skóry? Oczywiście wiele zależy od jej kondycji i upodobań mężczyzny, ale większość mężczyzn instynktownie sięga po znacznie lżejsze, niemal żelowe konsystencje, które nie pozostawiają na twarzy lepkiej, tłustej poświaty. Kosmetyki męskie mają dość podobne komponenty do tych kobiecych, ale najczęściej inne formulacje (wspomniana lekkość i szybkie wchłanianie), jak i bardziej świeże lub ziołowe zapachy. Mężczyźni borykający się z silnym łojotokiem powinni poszukiwać kremów m.in. z cynkiem, kwasem salicylowym lub olejkiem z drzewa herbacianego. A także kremów matujących.
Oczywiście są wyjątki od tej reguły, jak mężczyźni z atopowym zapaleniem skóry, cerą wrażliwą lub trądzikiem różowatym. Natomiast to najczęściej pacjenci gabinetów dermatologicznych, którzy są prowadzeni pod okiem lekarzy i to oni dobierają im odpowiednie preparaty do pielęgnacji. Zwykle mężczyźni sięgają po kremy nawilżające, lekkie balsamy, a unikają bogatych odżywczych konsystencji z lipidami. Chyba, że golą się codziennie, a ich skóra ma po tym zabiegu tendencję do zaczerwienienia czy podrażnienia – wówczas pomocne mogą być nawet kremy bazowe (dermokosmetyki z emolientami). Skóra po goleniu jest pozbawiona sebum i zewnętrznej warstwy naskórka – usuniętych ostrzem maszynki. Dlatego zdarzają się panowie, którzy poszukują w kremach lub balsamach łagodzącego zaczerwienienia i podrażnienia pantenolu czy alantoiny.
Natomiast tzw. brodacze, czyli posiadacze zarostu najczęściej sięgają po pielęgnacyjne olejki przeznaczone do brody i owłosionej skóry. Zmiękczają one włoski i zapobiegają nadmiernej maceracji naskórka pod zarostem. Dlatego wybór zależy nie tylko od skóry mężczyzny, ale także od tego czy nosi brodę – czy też nie.
