Botanicapharma krem pod oczy - Odkrywając Siłę Naturalnych Składników
Serum pod oczy – liftingujące i peptydowe
Czasem nawet najlepsze kremy pod oczy potrzebują wsparcia produktu, który zawiera wyższą dawkę skoncentrowanych składników aktywnych. W takim przypadku do akcji wkracza serum pod oczy.
Serum pod oczy to produkt, który ma lżejszą konsystencję niż krem pod oczy, lecz zawiera wyższą dawkę składników aktywnych. Każde serum pod oczy BasicLab uzupełnia ofertę kremów, przyczyniając się do szybszej redukcji cienie pod oczami czy zmarszczek.
Do wyboru masz liftingujące serum pod oczy lub peptydowe serum pod oczy. Pierwsze sprawdzi się doskonale do cery dojrzałej, która oczekuje silnego efektu wygładzenia. Peptydowe serum pod oczy będzie lepszym wyborem, jeśli chcesz pobudzić skórę do działania z pomocą odpowiednich składników aktywnych.
Często nasi klienci pytają nas, czym właściwie różni się serum pod oczy od popularnego jednorazowego produktu, którym są płatki pod oczy. Różnic jest niewiele. Płatki pod oczy to nasączone tkaniny lub formuły żelowe, które wykorzystują skoncentrowaną dawkę składników aktywnych - tak jak serum pod oczy - do skutecznej poprawy kondycji skóry.
Revolution Skincare Boost Nourishing Avocado 15ml, cena ok. 60 zł
Znalezienie kremu, który pomaga utrzymać nawilżenie skóry nie należy do najłatwiejszych zadań. W szczególności zimą, kiedy zmiany temperatur pomiędzy lodowatym powietrzem na zewnątrz a rozgrzanymi pomieszczeniami mogą siać na skórze prawdziwe spustoszenie. Krem pod oczy od Revolution Skincare jest bogaty w odżywczy olej z awokado, który delikatnie nawilża. Na szczególną uwagę w tym kosmetyku oprócz oleju z awokado jest masło Shea. Jest to naturalny składnik, który stanowi źródło wielu cennych witamin i minerałów.
Główne zalety kremu Revolution Skincare Boost Nourishing Avocado:
- Mocno nawilża suchą i skłonną do podrażnień skórę wokół oczu
- Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry pod oczami
- Można go używać zarówno na dzień, jak i na noc
- Produkt wegański
Istnieje wiele czynników wpływających na powstawanie cieni pod oczami. Oto najczęściej występujące przyczyny:
Zmęczenie organizmu
Brak odpowiedniej ilości snu oraz zmęczenie mogą przyczyniać się do powstawania cieni pod oczami. Wówczas skóra staje się matowa i blada, w wyniku czego bardziej widoczne stają się ciemne tkanki i naczynia krwionośne pod skórą.
Niedostatek snu może powodować również gromadzenie się płynu pod oczami, powodując efekt nabrzmienia i opuchnięcia. W rezultacie cienie, które widzisz, mogą być w rzeczywistości cieniami rzucanymi przez twoje opuchnięte powieki.
Wiek
Starzenie się to kolejny częsty powód powstawania cieni pod oczami. Wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza. Zmniejszeniu lub zanikowi ulega warstwa tłuszczu i kolagenu, które pełnią bardzo ważną rolę w kwestii utrzymania elastyczności skóry. Cienka skóra uwidacznia naczynia krwionośne pod skórą, które tworzą gęstą sieć, powodując zacienienie obszaru pod oczami.
Zmęczenie oczu
Alergie
Reakcje alergiczne i suchość oczu mogą powodować cienie pod oczami. Reakcja alergiczna oprócz wywoływania nieprzyjemnych objawów, w tym swędzenia, zaczerwienienia i opuchlizny, powoduje również rozszerzanie się naczyń krwionośnych, które stają się bardziej widoczne. Alergie mogą również zwiększyć chęć pocierania i drapania swędzącej skóry wokół oczu. Działania te mogą pogorszyć objawy, powodując silne zaczerwienienia, obrzęk i pękanie naczyń krwionośnych, co w efekcie prowadzi do powstawania ciemnych cieni pod oczami.
Odwodnienie
Odwodnienie jest częstą przyczyną powstawania cieni pod oczami. Kiedy organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości wody, skóra pod oczami staje się matowa, a oczy zapadnięte. Szara cera dodatkowo podkreśla nieestetyczny obszar wokół powiek.
Genetyka
Cienie pod oczami mogą być cechą dziedziczną, uwidaczniającą się już we wczesnym dzieciństwie i z tendencją do pogarszania się wraz z wiekiem. Predyspozycje do pewnych schorzeń, np. chorób tarczycy – również mogą powodować cienie pod oczami.
Krem pod oczy z arniką zapewnia dodatkowy impuls, którego nie można uzyskać wyłącznie dzięki dobrej diecie, a nawet optymalnej długości snu. Został opracowany specjalnie z myślą o wrażliwej skórze pod oczami, by pielęgnować delikatne naczynka poprawiając mikrokrążenie. Arnika zbawiennie wpływa na skórę wokół oczu, doskonale nawilża, pomaga zmniejszyć obrzęki, a także drobne linie i zmarszczki.