CeraVe Krem do Twarzy SPF 50 - Wszystko, co Powinieneś Wiedzieć

Jak uzyskać ładną opaleniznę bez podrażnień?

Krem ochronny z odpowiednim wskaźnikiem wartości SPF, jak chociażby krem z filtrem SPF 50 do twarzy, będzie jedyną sprawdzoną opcją na właściwą ochronę przed zbyt mocnym oddziaływaniem słońca. Znajdą się tam filtry chemiczne, których zadaniem będzie zapewnić barierę dla naszej skóry przeciwko promieniowaniu UVA i UVB. Czy w związku z tym powinniśmy się obawiać, że kiedy użyjemy kremu z filtrem, na efekty przyjdzie nam poczekać dłużej?

Absolutnie nie! Żeby dobrze to zobrazować, przyjrzyjmy się szybko wskaźnikowi SPF i temu, co on w ogóle oznacza. Rozwinięcie tego skrótu to Sun Protection Factor, czyli dosłownie Czynnik Ochrony Przed Słońcem. Filtry chemiczne zawarte w każdym produkcie ochronnym tego typu działają zgodnie z SPF – im będzie on większy, tym możemy mieć pewność, że dany krem z filtrem dłużej chroni skórę niż jego odpowiednik z niższym wskaźnikiem SPF.

Czy da się oszacować chociażby przybliżoną wartość tej ochrony? Jak najbardziej i działa to w następujący sposób: SPF określa, jak długo możemy przebywać na słońcu, nie narażając się na negatywne efekty jego oddziaływania, w porównaniu z czasem, przez jaki moglibyśmy to robić pozbawieni ochrony. Jeśli przykładowo bez żadnego kremu musimy się mierzyć z przebarwieniami na twarzy po opalaniu już po dziesięciu minutach od wyjścia na słońce, ten czas wydłuży się w zależności od użytego kremu ze wskaźnikiem SPF. Jeśli będzie to SPF 50 do twarzy, bez problemów spędzimy na słońcu aż 500 minut (10 minut bez podrażnień razy współczynnik SPF) i dopiero po tym czasie będziemy musieli powtórzyć aplikację kremu. Oczywiście w dalszym ciągu warto to robić co dwie godziny, jeśli chcemy zachować maksimum bezpieczeństwa.

Jak więc widać, krem ochronny wcale nie blokuje słońca dochodzącego do naszej skóry, ale łagodzi jego działanie. Warto o tym pamiętać, by nie paść ofiarą mitu, że sięgając chociażby po krem nawilżający do twarzy SPF 50 narażamy się na zupełny brak opalenizny.

Krem nawilżający do twarzy na noc

Skóra na twarzy jest niezwykle delikatna, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić jej odpowiednie warunki do regeneracji w czasie naszego snu. Krem nawilżający na noc to niezbędnik świadomej pielęgnacji skóry, którego wybór nie powinien być przypadkowy.

Noc to zbawienna pora dla naszej cery. Kiedy my śpimy, ona może intensywnie się zregenerować i naprawić mikrouszkodzenia powstałe w ciągu dnia. Odpowiedni krem nawilżający wspomaga te procesy, dlatego też może wyróżniać się bogatszą formułą niż produkt dedykowany porannej pielęgnacji. Warto szukać w nim nie tylko kwasu hialuronowego i wcześniej wspomnianych ceramidów, ale również niacynamidu. Witamina B3 w tej formie to idealne dopełnienie składu produktu, który ma nie tylko wspierać odbudowę naskórka, ale także koić podrażnienia i redukować jego napięcie.

Jak stosować Cerave krem do twarzy SPF 50, 50 ml

Nakładaj obficie na twarz i szyję rano. W razie intensywnej lub długotrwałej ekspozycji na słońce zawsze dostosowuj poziom ochrony przeciwsłonecznej, powtarzając aplikację kremu w ciągu dnia. Podczas nakładania kremu przeciwsłonecznego unikaj kontaktu z oczami. W przypadku dostania się produktu do oczu przemyj je dużą ilością wody.

Aqua/Water, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Niacinamide (niacynamid), Pentylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Propanediol, Zea Mays Starch/Corn Starch, Potassium Cetyl Phosphate, Diisopropyl Sebacate, Oryza Sativa Cera/Rice Bran Wax, Stearic Acid, Ceramide NP (ceramidy), Ceramide AP (ceramidy), Ceramide EOP (ceramidy), Carbomer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Behentrimonium Methosulfate, Triethyl Citrate, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Sodium Lauroyl Lactylate, Myristic Acid, Cholesterol, Palmitic Acid, Tocopherol (witamina E), Caprylyl Glycol, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Phytosphingosine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter (masło shea), Benzoic Acid, PEG-100 Stearate.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Podmiot odpowiedzialny

L'Oreal Polska Sp. z.o.o.
Daniszewska 4,
03-230 Warszawa

Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki.

Recenzje 269

  • Od najwyższej oceny
  • Od najniższej oceny
  • Sortowanie domyślne
  • Od najstarszych

Dodanych produktów: 0

Napisanych recenzji: 31

4 / 5

6 czerwca 2024, o 13:39

Nie wie, czy kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Wykorzystała: kilka opakowań

Kupiony w: W aptece

bardzo przyjemny

kupiłam ponieważ uwielbiam emulsje nawilżająca od cerave
mam cere suchą, zostawial mi lekka okluze na twarzy, fajnie nawilżał
niestety za te cene myślałam ze starczy mi na dłużej niż miesiąc używania

ZALETY: opakowanie, skład

WADY: mało wydajny,cena

Dodanych produktów: 0

Napisanych recenzji: 4

2 / 5

13 marca 2024, o 09:20

Nie kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Wykorzystała: jedno opakowanie

Kupiony w: Drogeria internetowa

Niby w porządku, ale potwornie się roluje

Krem na początku wydawał się być w porządku - lekka formuła, brak zapachu, ładne wyliczanie. Jednak nieważne w jaki sposób bym go nałożyła, ile odczekała i jaką dobrałabym pielęgnację - krem rolował się. Zupełnie uniemożliwiał wykonanie makijażu. Musiałam zużyć go na szyję. Dodatkowo moje opakowanie często nie działało. Mimo naciskania pompki, produkt nie wylatywał. Nie polecam.

ZALETY: Formuła
Brak zapachu

WADY: Rolowanie się
Opakowanie

Dodanych produktów: 9

Napisanych recenzji: 92

5 / 5 HIT!

16 lutego 2024, o 18:37

Używa produktu od: rok lub dłużej

Wykorzystała: kilka opakowań

Kupiony w: Drogeria Super-Pharm

Czym jest krem nawilżający do twarzy?

Krem nawilżający do twarzy to jeden z produktów, który każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Jego podstawowym zadaniem jest intensywne nawilżanie skóry, jednak w nieco inny sposób niż mogłoby się to wydawać. Preparaty dostępne na rynku nie dostarczają bezpośrednio naszej skórze wody. Ich składy są komponowane tak, aby zawarte w nich substancje aktywne przeciwdziałały nadmiernej utracie wilgoci, którą nasza cera już posiada.

Formuły nawilżające mają za zadanie wzmocnienie bariery wodno-lipidowej skóry oraz zwiększenie zdolności jej zdolności do wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu jest ona mniej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i szybciej się regeneruje.

Warto pamiętać o tym, że kremy nawilżające mogą posiadać zróżnicowaną konsystencję. Podczas porannej pielęgnacji można stosować lekkie, żelowe produkty, które szybko się wchłaniają i pozostawiają skórę gładką i miękką. W przypadku skóry suchej i wrażliwej warto jednak postawić na bardziej treściwe kremy nawilżające, które jednak nie pozostawiają tłustego filmu na skórze i dobrze sprawdzają się jako baza pod makijaż.

Wieczorem również warto postawić na produkty o bogatej konsystencji, dzięki czemu cera będzie miała jeszcze lepsze warunki do regeneracji podczas snu. Warto stawiać na formuły zawierające nie tylko substancje wiążące wodę, ale również składniki odbudowujące naturalny płaszcz ochronny skóry.

Grupa doświadczonych badaczy głowiła się nad uzyskaniem kojących formuł dla takich specyfików, jak balsam i emulsja do twarzy i ciała czy żel do mycia, które wspomagałaby prawidłowe funkcjonowanie skóry z problemami ekstremalnie suchej, swędzącej, dotkniętej łuszczycą lub AZS.

Czytaj dalej...

Nasze stopy są często pomijane w codziennej pielęgnacji, jednak warto podkreślić, że stosowanie specjalistycznego kremu do stóp o właściwościach nawilżających może przynieść wiele korzyści dla ich zdrowego wyglądu.

Czytaj dalej...

W przypadku skóry suchej i wrażliwej warto jednak postawić na bardziej treściwe kremy nawilżające, które jednak nie pozostawiają tłustego filmu na skórze i dobrze sprawdzają się jako baza pod makijaż.

Czytaj dalej...

Idealna formuła produktu do mycia twarzy w dużej mierze zależy od typu Twojej cery, który może zmieniać się w zależności od pory roku, a nawet wahać się w zależności od wpływu czynników hormonalnych lub środowiskowych np.

Czytaj dalej...