Najlepszy krem pod oczy dla skóry atopowej
Jak stosować krem pod oczy i na powieki Atopicin?
Krem pod oczy i na powieki Atopicin przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry okolic oczu. Produkt należy stosować w zależności od potrzeb skóry, nawet do 4 razy dziennie, aplikując na oczyszczoną powierzchnię skóry. Dla wzmocnienia efektów ukojenia cery, produkt zaleca się stosować z innymi kosmetykami z linii Atopicin, m.in. z olejkiem myjącym do twarzy, który delikatnie oczyści skórę i przygotuje ją na aplikację kremu emoliencyjnego.
Pielęgnacja skóry atopowej wymaga stosowania kuracji specjalistycznych, w postaci emolientów. Ten rodzaj dermokosmetyków ma w swoim składzie substancje silnie nawilżające, natłuszczające i odżywcze, które działają ochronnie, a jednocześnie regulują prawidłowe procesy odbudowy naskórka.
Formułę kremu emoliencyjnego pod oczy i na powieki Atopicin tworzy starannie opracowana i dobrana kompozycja składników roślinnych. W składzie znalazły się substancje niwelujące wiele problemów skóry atopowej, dzięki czemu kosmetyk działa kompleksowo i wszechstronnie. Substancje nawilżające utrzymują odpowiedni poziom wilgoci w komórkach skóry, składniki odżywcze odbudowują barierę ochronną, a substancje regenerujące stymulują procesy naprawcze i łagodzą stany zapalne. Delikatna i lekka formuła kremu, szybko się wchłania, nie obciąża skóry i może być stosowana również pod makijaż. Atopicin niweluje problem przesuszenia skóry, koi podrażnienia, łagodzi zaczerwienienia i świąd, a ponadto reguluje proces złuszczania naskórka – dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z AZS.
Jak powstaje atopowe zapalenie skóry
Najczęstszą przyczyną zapalenia skóry jest czynnik genetyczny. Atopowe zapalenie skóry u niemowląt pojawia się bardzo często, na szczęście z wiekiem objawy nieco się łagodzą, chociaż nie jest to regułą. Nie bez znaczenia są czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie powietrza, temperatura, wiatr i alergeny. AZS często łączony jest także astmą oddechową. Aktualnie to schorzenie uważane jest za chorobę cywilizacyjną.
Tak naprawdę z AZS możemy radzić sobie wyłącznie objawowo - ważna jest pielęgnacja przesuszonej skóry, ale bywa, że mimo stosowania maści i kremów dochodzi do ostrej fazy atopowego zapalenia skóry. Wtedy niezbędne jest włączenie specjalnych leków, aby wzmocnić odporność skóry i florę bakteryjną skóry. Atopowe zapalenie skóry to choroba, która bywa niebezpieczna u dzieci i dorosłych - może dojść do powikłań taki jak zarażenie gronkowcem. Najczęściej jednak schorzenie daje po prostu nieprzyjemne odczucia takie jak świąd i zaczerwienienie - wtedy wystarczą dermokosmetyki, aby ulżyć suchej skórze. Jeśli jednak na ciele, szczególnie skóry dzieci i niemowląt, pojawiają się pęcherze i opuchnięcia, odpowiednia pielęgnacja nie wystarczy i niezbędna jest wizyta u dermatologa - przepisze on maści na atopowe zapalenie skóry dostępne na receptę.
Krem na atopowe zapalenie skóry - ranking TOP kremów i maści na AZS z apteki
Krem na atopowe zapalenie skóry niweluje podrażnienie oraz uporczywy świąd i wzmacnia płaszcz hydrolipidowy. Dlatego krem na AZS to podstawa pielęgnacji skóry atopowej, skłonnej do podrażnień i suchości. Zebrałyśmy kosmetyki i preparaty, które najlepiej zdają tu egzamin - sprawdzą się zarówno w atopii, jak i łuszczycy.
Krem na atopowe zapalenie skóry musi mieć odpowiednio dobrany skład. Podstawą są tutaj emolienty, lecz nie tylko. W tego typu kosmetyki zaopatrzymy się przede wszystkim w aptece, atopowe zapalenie skóry jest chorobą, która wymaga specjalnego podejścia. Zebrane przez nas kremy do skóry atopowej od 15 zł zadziałają jak ochronny opatrunek na naskórek.
- Jak wybrać krem na atopowe zapalenie skóry
- Najlepsze kosmetyki na atopowe zapalenie skóry
- Kuracja dermatologiczna na AZS
- Krem kojąco-nawilżający do skóry atopowej
- Krem emolientowy na na objawy AZS
- Krem na AZS redukujący świąd i suchość
- Jak powstaje atopowe zapalenie skóry
- Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry