"Najlepsze sposoby nawilżenia skóry"
Sekret skutecznej strategii
Jeśli chcemy uzyskać najlepsze rezultaty, nasze działania muszą odbywać się dwutorowo – poprzez nawilżanie i nawadnianie skóry. A wbrew pozorom to wcale nie jest to samo! W przypadku nawilżania, działania skupiają się na zabiegach pielęgnujących cerę od zewnątrz. Nawodnieniem natomiast nazywamy troskę o prawidłową podaż wody do wewnątrz organizmu.
Jedną z najistotniejszych konsekwencji nieprawidłowego nawilżenia skóry twarzy jest w dłuższej perspektywie większa skłonność do powstawania linii mimicznych. Pojawiają się też zmarszczki i głębokie bruzdy.
Woda odpowiada za prawidłową strukturę włókien elastynowych i kolagenowych, które tworzą swego rodzaju rusztowanie dla skóry. Zapewniają jej też jędrność i elastyczność.
Długotrwałe zaniedbywanie odpowiedniego nawilżenia skóry twarzy będzie skutkowało szybszym pojawieniem się zmian starzeniowych. Te dodatkowo pogłębią się wraz z wiekiem.
W celu zapobiegania temu procesowi należy wdrożyć odpowiednią rutynę pielęgnacyjną. Warto korzystać regularnie z profesjonalnych zabiegów, których skuteczność w przywracaniu cerze naturalnego poziomu nawilżenia jest bardzo wysoka.
6 kosmetyków, które nawilżają skórę lepiej niż kwas hialuronowy. Zapomnisz o zmarszczkach i suchych skórkach
Wbrew marketingowym hasłom, kwas hialuronowy to nie jedyny składnik kosmetyczny, który potrafi skutecznie wiązać wodę w skórze i podnosić jej poziom nawilżenia. Istnieją substancje, które robią to nawet lepiej. Są też takie, które podkręcają jego moc i tworzą prawdziwą nawilżającą „bombę” dla suchej skóry. Oto 6 produktów, które nawilżają cerę głębiej, dłużej i skuteczniej niż robi to czysty kwas hialuronowy.
Jeśli szukasz kosmetyku, który da ci długotrwały efekt głębokiego nawilżenia, wypełnienia i komfortu – nie kieruj się tylko obecnością kwasu hialuronowego. Składnik ten, stosowany w pojedynkę, może okazać się dla twojej skóry za słaby. Choć jego zdolność do wiązania wilgoci nie podlega dyskusji i warto włączyć go do pielęgnacji, sam w sobie nie da ci tak dobrych efektów, jak w połączeniu z innymi składnikami nawilżającymi. To jeden z powodów, dla których nie warto patrzeć na stężenie kwasu hialuronowego w kosmetyku – a raczej na to, z czym producent go połączył. Od czasu, gdy wybuchł prawdziwy boom na ten związek, odkrytych szereg substancji o jeszcze lepszych właściwościach nawilżających. Oto, gdzie je znalazłyśmy.
Jak nawilżyć przesuszającą się skórę twarzy?
Agata, agataberry.pl: Mój typ cery to cera normalna z tendencją do przesuszania. Stosuję naturalne produkty oczyszczające i nawilżające. Zawsze dokładnie sprawdzam skład, aby wiedzieć, co aplikuję na twarz. Do oczyszczania twarzy wieczorem używam żelu micelarnego do skóry wrażliwej i bardzo wrażliwej. Zwykle wybieram produkty bliższe naturze – bez koloru, a często nawet bezzapachowe.
Po użyciu żelu dokładnie spłukuję go wodą i wycieram twarz. Następnie spryskuję cerę skoncentrowaną esencją do twarzy z kwasem hialuronowym, która tonizuje skórę. Czekam chwilę, aż produkt się wchłonie i nakładam serum rozświetlające, a potem od razu krem intensywnie nawilżający z bogatym składem (ekstrakty: z aceroli, algi brunatnej, bambusa, olejki: z szałwii hiszpańskiej kadzidłowca, lanolina i masło shea). Nie stosuję kremu pod oczy.
Nawilżanie twarzy – polecane zabiegi
- Mezoterapia igłowa
W trakcie tego zabiegu oprócz 44 składników aktywnych, śródskórnie podaje się dodatkowo 5 ml ampułkę, która zawiera kwas hialuronowy w stężeniu endogennym. Zabieg ten sprawia, że oprócz efektu biorewitalizującego i rozświetlającego, uzyskuje się istotną poprawę nawilżenia skóry. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego, śródskórne podawanie preparatu jest właściwie nieodczuwalne dla pacjenta. Na pierwsze efekty nawilżonej, jędrnej i sprężystej skóry czeka się zazwyczaj tylko tydzień. Ważne, aby wykonać tyle zabiegów w serii, ile zaleci lekarz bądź kosmetolog. Pozwala to na maksymalizację i przedłużenie uzyskanych efektów. W przypadku mezoterapii są to zazwyczaj 3 zabiegi.
- Mezoterapia płytkoigłowa
Jest to zabieg opracowany przez specjalistów z Kliniki Anti-Aging, który polega na połączeniu peelingu glikolowego wzbogaconego witaminami E+F oraz mezoterapii płytkoigłowej. Ta wykorzystuje ampułkę witaminową, którą wzbogaca się kwasem hialuronowym. Zabieg kończy nałożenie maski regenerującej. Efekty nawilżenia i wygładzenia skóry widoczne są właściwie zaraz po wykonaniu zabiegu. Okres rekonwalescencji jest w tym przypadku skrócony do minimum. Mezoterapia płytkoigłowa jest najłagodniejszą odmianą tego zabiegu.
- Mezoterapia igłowa wzbogacona ampułką z kwasem hialuronowym
To zabieg, który zaleca się posiadaczom cer dojrzałych i odwodnionych. Polega on na śródskórnym podaniu bomby witaminowej, która składa się z 59 składników rewitalizujących. Zalicza się do nich kwas hialuronowy, glicerol, witaminy, mikro i makroelementy. Celem zabiegu jest stymulowanie skóry do przebudowy i zagęszczenia. Z pewnością efekt wypełnionej, nawilżonej i ujędrnionej cery można zaobserwować natychmiast po zabiegu. Zaleca się wykonanie od 2 do 3 zabiegów w serii.
Świetnym rozwiązaniem, które oferujemy w Klinice Anti-Aging, a które pozwala na skuteczne i dogłębne nawilżenie twarzy, jest mezoterapia spersonalizowana do potrzeb pacjenta (monoskładnikowa). Można ją zastosować w przypadku wielu problemów skórnych i tak dobrać składniki, aby koncentrowały się na ich skutecznym zniwelowaniu.