Czy depilacja laserowa w domu jest bezpieczna?
Jak depilatory laserowe wpływają na skórę?
Dość często można spotkać się z opinią, że laser, podobnie jak solarium, zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Nie ma jednak żadnego medycznego potwierdzenia. Zabiegi z wykorzystaniem domowych czy kosmetycznych laserów są całkowicie bezpieczne i przy poprawnym stosowaniu nie powinny spowodować w żadnym stopniu pogorszenia stanu zdrowia. Niewskazane jest jednak stosowanie depilacji laserowej przy podrażnieniach skóry, chorobach skórnych czy aktywnych infekcjach. Jeśli przestrzega się tych zasad i odpowiednio przygotuje skórę do zabiegu, laser nie powinien mieć wpływu na jej stan.
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy człowiek posiada inny stopień tolerancji bólu, więc dla jednych zabieg może być prawie nieodczuwalny, a dla innych bolesny w stopniu niemal nie do wytrzymania. Najczęściej odczuwanymi reakcjami jest delikatne pieczenie lub szczypanie skóry. Warto sprawdzić, jakie są sposoby na zmniejszenie reakcji bólowej, na przykład systemy chłodzące w depilatorach lub maści chłodzące o działaniu znieczulającym. Nie należy się jednak nastawiać, że zabieg będzie całkowicie bezbolesny – dla większości osób jest to zabieg odczuwalny, ale w granicach wytrzymałości.
Przeczytaj też:
Depilacja laserowa powoduje podrażnienie skóry, która wymaga później delikatnego traktowania. Niewskazane jest stosowanie po zabiegu mydła, toników i innych kosmetyków z zawartością alkoholu, a pod pachami – dezodorantów i antyperspirantów. Dobrym pomysłem jest natomiast nakładanie na skórę preparatów łagodzących w postaci kremu lub zasypki z alantoiną lub pantenolem, ale dopiero następnego dnia po zabiegu. W dniu depilacji można najwyżej wziąć wieczorem prysznic. Po około 2 dniach można ogolić włoski.
Do czasu powrotu skóry do normy niezalecane jest korzystanie z basenu czy klubu fitness z uwagi na możliwość jej zakażenia.
Bezpośrednio po zabiegu najlepiej chronić skórę za pomocą kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Dopiero po upływie ok. 2 tygodni można zacząć wystawiać ją na działanie promieni słonecznych, a także stosować peelingi lub inne kosmetyki powodujące złuszczanie się naskórka.
Depilacja laserem bez tajemnic. Czy daje trwałe efety? Zobacz, jak się przygotować i czy zabieg można przeprowadzić w domu
Depilacja laserem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie można jednak zrobić jej „z marszu” i nie zawsze zadziała. To powinnaś wiedzieć o zabiegach w gabinecie i depilatorach domowych. Wyjaśniamy, jak to działa, kto może skorzystać z tej metody oraz jakie mogą być skutki uboczne.
- Jak działa depilator laserowy?
- Depilacja laserowa w domu? To inny typ urządzenia
- Depilacja laserem – jakie są efekty?
- Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? Ile zabiegów potrzeba?
- Czy depilacja laserem boli?
- Depilator laserowy – czy warto wybrać to rozwiązanie?
- Jak przygotować się do depilacji laserowej?
- Depilacja laserowa – przeciwwskazania, środki ostrożności i skutki uboczne
- Jak postępować po zabiegu depilacji laserem?