Wspaniały Krem do Regeneracji Skóry Twarzy - Twoje Twarze Cieszące Oczekiwanie na Odrodzenie

Kiedy konieczna jest regeneracja skóry twarzy?

Skóra to największy organ człowieka. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Zapewnia ochronę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, urazami mechanicznymi i reguluje temperaturę ciała. Jeśli jest jednak uszkodzona, nie może dobrze spełniać swojej funkcji. Co powoduje niszczenie naskórka? Przesuszenie skóry, łuszczenie, trądzik, zbyt długie kąpiele słoneczne (schodząca skóra po opalaniu), mróz, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Nasza skóra może się regenerować, jednak jest to długi proces. Na szczęście istnieją sposoby, żeby go przyspieszyć.

W regeneracji skóry pomogą dermokosmetyki i domowe zabiegi DIY. Zawsze należy pamiętać jednak o regularności. Tylko wtedy nasza skóra będzie miała szansę na szybszą i skuteczniejszą regeneracje. Po poprawieniu stanu skóry, warto przez cały rok dbać o jej wygląd. Codziennie nakładajmy na twarzy filtry przeciwsłoneczne i stosujmy dobrze dobrane kosmetyki. Warto również czytać składy kosmetyków. Niektóre zawierają substancje silnie wysuszające, jak alkohol. Kiedy nasza skóra potrzebuje regeneracji, powinniśmy zrezygnować z takich kosmetyków i zastąpić je produktami pochodzenia naturalnego, np. olejami. Olejek jojoba ma działanie odżywcze, przeciwstarzeniowe i przede wszystkim regeneracyjne. Zawiera w swoim składzie cenną witaminę E, która zwalcza wolne rodniki i spowalnia proces starzenia się skóry. W przypadku podrażnionej cery sprawdzą się również emolienty, czyli dermokosmetyki, które służą do odbudowy naruszonego naskórka i jego ochrony.

[ Komunikat: kliknij tutaj prawym przyciskiem myszki, jeśli chcesz usunąć promowany tekst ]
Naruszona bariera hydrolipidowa skóry: po czym poznać i jak ją odbudować?Substancje wspierające regenerację skóry

Jakich substancji powinniśmy szukać w kosmetykach i produktach dermatologicznych przeznaczonych do wspierania regeneracji skóry? Istnieje kilka niezbędnych składników, które w znacznym stopniu ułatwiają procesy gojenia skóry twarzy. Jak powinien wyglądać skład takich kosmetyków?

Na pewno ważne jest, aby zawierały pantenol. Możemy go znaleźć również w czystej postaci, pianki, która działa szczególnie skutecznie, kiedy jest schłodzona. Pantenol jest analogiem kwasu pantotenowego. Używa się go wyłącznie zewnętrznie. Ma właściwości kojące i wyciszające, stanowi również idealne uzupełnienie w procesie nawilżania.

Niezwykle ważnym składnikiem kosmetyków regeneracyjnych jest również cynk, który ma działanie oczyszczające, ale jednocześnie łagodzi podrażnienia. Możemy go znaleźć w wielu kosmetykach przeciwtrądzikowych. Cynk pozwala wyciszyć zaczerwieniania i wspomóc regenerację uszkodzonego naskórka.

Równie ważna jest witamina E. Ma silne właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że pomaga w neutralizowaniu działania wolnych rodników. Jednocześnie zwiększa elastyczność oraz nawilżenie skóry, wspierając suchą i podrażnioną cerę.

Nie zapominajmy o oleju z awokado! Ma silnie odżywiające i nawilżające właściwości, dlatego poleca się go osobom, które potrzebują natychmiastowego ratunku skóry na twarzy. Zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe intensywnie regenerują skórę.

Dodatkowo należy wspomnieć o glicerynie, która tworzy barierę ochronną na skórze, przez co sprawia, że jest mniej podatna na uszkodzenia. Zapobiega także utracie wilgotności naskórka.

Dermokosmetyki, przeznaczone do ochrony naskórka i jego regeneracji, mają w swoim składzie bardzo często również kompleksy ERP oraz PCA. Ich zadaniem jest ochrona naskórka przed działaniem czynników zewnętrznych, bez naruszania płaszcza lipidowego skóry.

Przykładem kosmetyku, który pozytywnie wpłynie na regenerację naszej skóry twarzy jest FACE CREAM - KREM DO TWARZY TYPU ANTI-AGING. W jego formule znajdziemy mnóstwo składników aktywnych pomagających odbudować barierę hydrolipidową skóry, nawilżyć ją i odżywić. Mowa o miąższu z liści aloesu, glicerynie, kwasie hialuronowym, witaminie E oraz dobroczynnych olejach (arganowy, jojoba, ze słodkich migdałów, z pestek granatu, z pestek winogron, z nasion opuncji figowej).

Na czym polega regeneracja skóry?

Chyba każda z nas marzy o jedwabiście gładkiej skórze, bez niedoskonałości, nieestetycznych przebarwień, czy suchych skórek. Jednak niekorzystne działanie czynników zewnętrznych lub niewłaściwa pielęgnacja mogą sprawić, że tego typu marzenie będzie naprawdę trudne do spełnienia. Zniszczenie skóry może być wynikiem uszkodzenia bariery ochronnej, zaburzeń w gospodarce lipidowej, zbyt dużego przesuszenia lub złuszczenia, długotrwałej ekspozycji na słońce lub mróz, zabiegów dermatologicznych, przewlekłego kontaktu z niekorzystnymi substancjami zawartymi w kosmetykach i wielu innych.

Skóra posiada naturalne umiejętności regeneracyjne, które uaktywniają się przede wszystkim w czasie snu. To właśnie wtedy, gdy nasze ciało odpoczywa, może aktywować swoje mechanizmy naprawcze i zająć się odtwarzaniem uszkodzonych tkanek oraz komórek. Warto jednak wiedzieć, że wraz z wiekiem, jej "magiczne zdolności" maleją, regeneracyjne procesy gojenia zachodzą coraz wolniej i zmniejsza się produkcja kolagenu. Dobrze jest więc czasem wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc skórze odżyć podejmując konkretne działania.

Preparaty regenerujące skórę

Jakich składników powinniśmy szukać w balsamach i kremach do regeneracji skóry?
Przed zakupem kosmetyków do pielęgnacji skóry podrażnionej powinniśmy zapoznać się z ich składem, ponieważ nie każdy jest odpowiedni. Regeneracja skóry jest możliwa dzięki konkretnym składnikom, takim jak:

  • cynk - ten pierwiastek często jest wykorzystywany w kosmetykach przeciwtrądzikowych, ponieważ skutecznie łagodzi podrażnienia i działa oczyszczająco,
  • olej z awokado – poleca się go osobom z cerą wymagającą, którą trzeba natychmiast odżywić. Zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe intensywnie regenerują skórę,
  • witamina E – nazywa się ją witaminą młodości, ponieważ ma właściwości antyoksydacyjne. Nie tylko neutralizuje działanie wolnych rodników, ale też nadaje skórze koloryt oraz zwiększa jej elastyczność. Jest częstym składnikiem balsamów do ciała przeznaczonych do skóry wrażliwej,
  • kwas hialuronowy - jest on znany ze swoich właściwości, które potrafią zatrzymywać wilgoć w skórze i nadają jej odżywiony, promienny wygląd.

6 najlepszych kremów regenerujących po retinolu i kwasach. Likwidują suchość, pieczenie i podrażnienia skóry

Podczas kuracji retinolem i kwasami skóra łatwo się odwadnia, jest napięta, nierzadko czerwona i piecze. W tym okresie powinnaś otoczyć ją szczególną opieką, aby wspomóc jej odnowę i przyspieszyć gojenie się podrażnień. Must-have’em w twojej kosmetyczce powinien być otulający krem, który zadziała na przesuszoną cerę jak leczniczy opatrunek. Bogata formuła, powlekając skórę delikatnym, komfortowym woalem, stworzy idealne warunki do regeneracji naskórka, zredukuje nieprzyjemne objawy oraz zapobiegnie nadmiernemu łuszczeniu. Jakie kremy ukoją i nawilżą skórę po retinolu i peelingach kwasami?

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to konsystencja. Wodniste i żelowe formuły są dobre na lato, ale podczas kuracji retinolem lub kwasami potrzebujesz bogatszego kremu. Nawet jeśli masz cerę tłustą i skłonną do trądziku, możesz bez obaw sięgnąć po bardziej treściwe produkty, ponieważ łuszcząca się skóra, niezależnie od jej typu, wymaga odżywienia. Ideałem będzie krem, który po aplikacji powleka twarz delikatnym, nietłustym filmem i działa tym samym jak plaster naklejony na ranę. Ochronna warstewka kremu odseparuje podrażniony naskórek od czynników zewnętrznych i ułatwi mu regenerację. Wzmocni także barierę hydrolipidową skóry, co ograniczy ucieczkę wilgoci i zapewni cerze optymalny poziom nawilżenia.

Krem stosowany podczas kuracji retinolem i kwasami powinien też zawierać składniki stymulujące procesy naprawcze w skórze oraz zmniejszające stan zapalny. W kosmetologii wyróżnia się szereg substancji o takich właściwościach – przykładowe z nich to pantenol (inaczej witamina B5), alantoina, niacynamid (witamina B3), wąkrotka azjatycka, sukralfat, gliceryna (nie tylko nawilża, ale też koi), miedź, cynk. Dwa ostatnie związki wykazują właściwości antybakteryjne, aby na uszkodzonej skórze nie dopuścić do groźnych nadkażeń i zapewnić jej optymalne warunki do gojenia. Bazą dla dobrego kremu po retinolu i kwasach powinny być z kolei odżywcze masła, oleje (także ten parafinowy, którego nie należy się bać) oraz innego rodzaju emolienty. Dodatkowym plusem jest obecność wody termalnej, która łagodzi podrażnienia.

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy SPF 50 NIVEA SUN to krem z filtrem o formule z koenzymem Q10, który zapobiega pojawieniu się zmarszczek i plam pigmentacyjnych spowodowanych promieniowaniem słonecznym.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...

Krem stosuje s przyjemnością na noc podczas kuracji retinolem, mocnym przesuszeniu oraz zimą na dzień, sprawdza się również do stosowania na dłonie i stopy - ot taki sobie niepozorny mały kremik, a jak uniwersalny Polecam wypróbować.

Czytaj dalej...