Czy depilator boli? Niezwykłe fakty i praktyczne wskazówki
FAQ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnic pomiędzy epilacją a depilacją.
Depilacja laserowa a epilacja - co lepsze?
Epilacja to depilacja laserowa, czyli zabieg polegający na niszczeniu włosów przez światło lasera. Epilacja koncentruje się na usunięciu włosów wraz z cebulką i osłabieniu lub zniszczeniu mieszka włosowego i długotrwały efekt gładkiej i pozbawionej zbędnego owłosienia skóry.
Epilacja - co to jest i na czym polega zabieg?
Epilacja to depilacja laserowa, podczas której światło lasera oddziałuje na włos, cebulki włosa i mieszek włosowy. Zabieg powoduje ich osłabienie, a nawet zniszczenie skutkujące trwałym efektem usunięcia owłosienia z wybranych partii ciała.
Epilator a depilator - co wybrać?
Wybór zależy od potrzeb pacjenta i progu bólowego. Epilacja jest bezbolesnym zabiegiem zapewniającym długotrwałe efekty i może być przeprowadzona na wszystkich partiach ciała. Z zabiegu można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej. Usuwanie owłosienia przy użyciu depilatora można przeprowadzić samodzielnie. Technika może być bolesna, szczególnie w przypadku wrażliwych partii ciała. Włosy odrastają po ok. 3-4 tygodniach.
Czy epilacja boli?
Współczesne urządzenia do epilacji laserowej mają system chłodzący, dlatego są zabiegi są bezbolesne. Czasami pacjenci mówią o niewielkim dyskomforcie.
Czy depilacja laserowa zapewnia trwałe pozbycie się owłosienia?
Epilacja zapewnia długotrwałe efekty. W niektórych przypadkach powtarzanie zabiegów doprowadza do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych i wiąże się z trwałym usunięciem owłosienia.
Pielęgnacja przed i po zabiegu depilacji laserowej
W dniu zabiegu bądź na dzień przed zabiegiem trzeba dokładnie ogolić maszynką skórę twarzy lub ciała, w obszarach, które będą poddawane zabiegowi. Skóra musi być wolna od podrażnień i nieprzesuszona, dlatego na dzień przed zabiegiem nałóż balsam nawilżający, tak aby zapewnić jej optymalny poziom nawilżenia. W tygodniu poprzedzającym zabieg nie należy brać leków o działaniu fototoksycznym i fotoalergicznym, ani pić naparów z ziół o takim działaniu (np. z wyciągiem z dziurawca, nagietka, herbata Figura 1, 2). Natomiast w przeciągu 4 tygodni przed zabiegiem nie wolno depilować włosków pęsetą, depilatorem elektrycznym czy też za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Ale bez obaw, w tym czasie możesz golić się maszynką. Pamiętaj również, aby nie stosować kremów zawierających kwasy owocowe oraz witaminy A i C, na 4 tygodnie przed zabiegiem.
Zastanawiasz się nad depilacją laserową? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym ekspertem – kosmetologiem, który opowie Ci podczas konsultacji więcej na temat zabiegu depilacji laserowej Vectus
Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona, zaczerwieniona lub delikatnie obrzęknięta. Taki stan może utrzymywać się kilka godzin, a maksymalnie do trzech dni po zabiegu. W razie potrzeby warto używać preparatów łagodzących jak np. Panthenol lub Alantan. W tym czasie należy stosować tylko delikatne produkty do mycia skóry, nie pocierać jej ręcznikiem przy wycieraniu. Ponadto nie należy używać perfum i dezodorantów w partiach ciała poddanych zabiegowi. Natomiast w okresie czterech tygodni po zabiegu nie opalać się i stosować kremy z wysokim filtrem UVA. W tym czasie należy również unikać korzystania z basenu lub sauny.
Epilacja a depilacja – skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów
Współczesna technologia i postępy w medycynie estetycznej zapewniają szeroki wybór skutecznych i bezpiecznych metod usuwania owłosienia. Zarówno tradycyjne metody depilacji, jak i epilacja laserowa pozwalają na uzyskanie gładkiej skóry, ale tylko epilacja zapewnia długotrwałe (a w niektórych przypadkach trwałe) rezultaty i może być bezpiecznie stosowana na wszystkich partiach ciała, z których pacjent chce usunąć niechciane owłosienie.
Zabieg epilacji przy użyciu nowoczesnych urządzeń przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę jest w pełni bezpieczny i rzadko powoduje podrażnienia skóry, dość powszechne w przypadku innych metod depilacji. Wiąże się również z mniejszym ryzykiem wrastania odrastających włosków.