Czy krem bambino jest odpowiedni do pielęgnacji twarzy?
Krem Bambino dla dorosłych – czy to ma sens?
Zarówno kremu ochronnego Bambino, jak i kremu pielęgnacyjnego, można używać do codziennej pielęgnacji, po kąpieli czy ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, gdy wychodzisz z maleństwem na spacer. A czy Ty sama możesz używać ich w takich samych sytuacjach? To zależy od rodzaju twojej skóry i miejsca aplikacji.
Jeśli Twoja skóra (także ta na twarzy) nie przysparza większych problemów i potrzebuje po prostu solidnego nawilżenia - świetnie sprawdzi się dla niej krem pielęgnacyjny! Sprawi, że skóra będzie gładka, delikatna i miła w dotyku – jak pupcia niemowlaka! Krem ten nadaje się do stosowania na twarz niemowlęcia, skoro więc nie wywołuje podrażnień (a wręcz je łagodzi!) na tak delikatnej skórze, jak niemowlęca, to tym bardziej nie powinien powodować takich reakcji na skórze dorosłego. Przetestuj zatem krem Bambino i przekonaj się sama, jak zareaguje Twoja skóra.
Jeśli Twoja skóra bywa miejscami sucha lub jest atopowa warto wtedy wykorzystać Bambino krem ochronny+kojący, który świetnie poradzi się z przesuszoną skórą zarówno miejscowo na twarzy jak i na reszcie ciała (np. przesuszonych dłoniach).
Szczególną uwagę należy zwrócić na skórę ze skłonnościami do zaskórników – tutaj krem natłuszczający może choć nie musi być zbyt silnie natłuszczający.
Krem Bambino na trądzik
Czy w takim razie posiadaczki cery trądzikowej powinny omijać krem Bambino szerokim łukiem? Niekoniecznie! Niektóre kobiety, które przetestowały krem Bambino na trądzik, zauważyły u siebie znaczną poprawę stanu cery. Dlaczego tak się stało? Jeśli był to krem Bambino z tlenkiem cynku, a więc krem ochronny, to z pewnością była to zasługa właśnie cynku. Cynk jest dla zdrowia skóry pierwiastkiem kluczowym. Jego niedobór jest jedną z ważniejszych przyczyn powstawania trądziku, więc uzupełnianie go wraz z kremem do twarzy ma ogromny sens.
Dlaczego jeszcze krem ochronny+kojący Bambino może pomagać na trądzik? Również dzięki temu, że dostarcza skórze nawilżenia. Nawilżanie jest tak oczywistym i podstawowym zabiegiem dla twarzy, że wiele z nas na co dzień o nim zapomina. W leczeniu trądziku skupiamy się na zasuszaniu zmian, zwężaniu porów i ograniczaniu produkcji sebum, tymczasem bez nawilżania skóra nie jest w stanie odzyskać równowagi. Zbyt agresywna pielęgnacja antytrądzikowa prowadzi do przesuszenia i podrażnienia skóry oraz paradoksalnie do zaostrzenia objawów. W takiej sytuacji skóra twarzy na krem Bambino reaguje zwykle… z wyraźną ulgą.
Jak stosować krem Bambino?
Krem Bambino został stworzony specjalnie z myślą o dzieciach. Niektóre z was przekonują jednak, że doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry twarzy u kobiet. Niestety, jego skład mówi zupełnie co innego:
- Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Ceresin, Talc, Zinc Oxide, Sorbitan Sesquioleate, Glycerin, Magnesium Sulfate, Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Lactic Acid, Parfum.
Krem Bambino na zmarszczki
Krem Bambino na zmarszczki nie pomoże. Obecność w składzie witaminy E (INCI: Tocopheryl Acetate) jest na tyle śladowa, że w żaden sposób nie przyczyni się do wygładzenia i ujędrnienia skóry. Kwas mlekowy (INCI: Lactic Acid) również ma pozytywny wpływ na skórę, ale niestety - jest na samym końcu w składzie, tuż przed kompozycją zapachową.
Jeśli chcesz, aby skóra odzyskała blask i młodzieńczy wygląd, sięgnij po serum z witaminą C dopasowanym do potrzeb twojej cery. Świetnym pomysłem będzie również regularne stosowanie kremu z retinolem.
Krem Bambino na trądzik
Jeśli masz skórę trądzikową, zdecydowanie odradzamy stosowanie kremu Bambino. Dlaczego? Na drugim miejscu w składzie jest olej mineralny (INCI: Paraffinum Liquidum), który powoduje rozwój bakterii beztlenowych, które mogą tylko pogorszyć stan twojej cery.
Kolejne miejsca w składzie to i czyli wosk mineralny (INCI: Cera Microcristallina) i wosk ziemny (INCI: Ceresin), które mogą przyczyniać się do powstawania zaskórników. Kolejny to talk (INCI: Talc), który może zapychać pory, a to prowadzi do jednego - wysypu niedoskonałości.
Niestety, sama obecność tlenku cynku, który owszem, jest stosowany jest przede wszystkim przy walce z trądzikiem, nie wystarczy. Jeśli masz częsty problem z występowaniem stanów ropnych i zapalnych skóry, sięgnij po serum z cynkiem, które nie zawiera żadnych komedogennych składników - polecamy szczególnie to marki The Oridinary.
Bambino – krem pielęgnacyjny o wielu zastosowaniach
Który konkretnie krem mamy na myśli, mówiąc „kultowy krem Bambino”? I kiedy używa się go w przypadku niemowląt? Obecnie w sprzedaży można znaleźć dwa rodzaje kremu Bambino: pielęgnacyjny oraz Bambino krem ochronny+kojący. Ten najbardziej znany krem o wielu zastosowaniach to krem pielęgnacyjny. Ma najbardziej uniwersalny charakter, nawilża i koi skórę, nadaje się do całego ciała. To krem do codziennego użycia. Krem pielęgnacyjny może być też stosowany, gdy skóra maluszka potrzebuje nieco lżejszej pielęgnacji, na przykład gdy dziecko ma potówki. Krem na potówki powinien mieć lżejszą formułę, stąd polecamy zastąpić oliwkę do niemowląt pielęgnującym kremem Bambino.
Nieco inny charakter ma krem ochronny+kojący Bambino. Jest to kosmetyk o formule ochronno-łagodzącej i poleca się go do pielęgnacji niemowląt ze skórą atopową, suchą bądź podrażnioną. Krem zawiera niezwykle delikatny emolient, a więc wzmacnia naturalną barierę hydrolipidową skóry i jest bezpieczny już od pierwszego dnia życia. Jeśli słyszałaś pozytywne opinie o kremie Bambino z cynkiem i chciałabyś go w końcu wypróbować także na sobie – zachęcamy!
Sylveco Krem brzozowy z betuliną 50ml
Szóste miejsce w rankingu to delikatny krem do twarzy Sylveco – Krem brzozowy z betuliną. Kosmetyk ma hipoalergiczną formułę. Bazuje wyłącznie na składnikach naturalnego pochodzenia. Jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, ale przede wszystkim do cery wrażliwej i skłonnej do reakcji alergicznych.
W składzie produktu znajdziemy takie substancje aktywne, jak betulina i kwas betulinowy – związki pozyskiwane z kory brzozy o działaniu łagodzącym i regenerującym. Krem łagodzi stany zapalne i naprawia uszkodzenia tkanki skórnej. Nie zawiera konserwantów. Działa odżywczo. Przywraca cerze równowagę i odbudowuje jej warstwę ochronną.
Zalety:
- dobrze nawilża skórę,
- nie zapycha skóry,
- nadaje się do cery tłustej,
- ma krótki, naturalny skład,
- jest niedrogi.
Wady:

Co to jest booster?
Z angielskiego „boost” oznacza po prostu „doładować” - b ooster to taki wzmacniacz. I faktycznie - przypomina serum, ale tylko z lekkiej, wodnistej konsystencji. Został stworzony w zupełnie innym celu - serum do twarzy pomaga w walce z konkretnym problemem, a zadaniem boostera jest wzmocnienie powierzchni skóry , a dokładniej jej warstwy rogowej, która tworzy barierę ochronną.
Booster wzmacnia skórę, tworząc na niej dodatkowy film ochronny, zabezpieczający przed wnikaniem niepożądanych substancji. To, że to kosmetyk na miarę XXI wieku, niech świadczy fakt, że ma chronić skórę przede wszystkim przed toksynami i podrażnieniami .
Jeszcze nie jesteś przekonana do sensu jego stosowania? Boostery powstały na rynku azjatyckim - wylęgarni najlepszych produktów i pomysłów z dziedziny pielęgnacji skóry.
