Czy krem BB może być używany jako podkład?
Kremy na dzień i kremy na noc
Cykl biologiczny człowieka rządzi sposobem funkcjonowania organizmu. Za dnia nasze ciało ciężko pracuje, dodając nam energii i chroniąc przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. W nocy zaś organizm regeneruje się, odpoczywa, zbiera energię na kolejny pełen pracy dzień. Za całym tym procesem podąża też nasza skóra, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji dopasowanej do rytmu życia. Jeśli dzień spędzamy w biegu, stosujemy makijaż, wychodzimy na słońce lub mróz, by za chwilę zamknąć się w klimatyzowanym i suchym pomieszczeniu, kosmetyki na dzień powinny głęboko nawilżać i chronić cerę przed negatywnym oddziaływaniem słońca, mrozu i wysuszonego powietrza. Jeśli nakładamy makijaż, krem na dzień powinien wygładzać skórę, przygotować ją na przyjęcie kosmetyków kolorowych i przedłużyć trwałość podkładu. Noc jest czasem regeneracji, nie tylko dla umysłu, ale także tkanek, mięśni, komórek i skóry. Mięśnie, także te twarzy, w nocy się rozluźniają, dlatego skóra lepiej wchłania substancje odżywcze. Jakich produktów szukać do pielęgnacji cery nocą? Kremów, które zwiększają właściwości regenerujące skóry, nawilżają ją i odżywiają.
Kolejność pielęgnacji twarzy ma ogromne znaczenie dla kondycji skóry, a krem na dzień znacząco różni się od kremu na noc. Widać to już po konsystencji kosmetyków. Krem na dzień jest lżejszy, dlatego szybciej się wchłania, dobrze sprawdza się jako baza pod makijaż, nie pozostawia tłustego filmu, nie zatyka porów. Krem na noc to produkt o cięższej konsystencji w formie gęstej emulsji. Ma zregenerować skórę, dodać jej witalności, dostarczyć w głąb szereg witamin i minerałów. Gdy zaś chodzi o skład, to krem na dzień zawiera przede wszystkim wodę, gliceryny i składniki odżywcze, które chronią skórę przed zanieczyszczeniem i przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi oraz wyrównują koloryt. Nierzadko krem na dzień ma filtry UVA i UVB chroniące przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Kremy na dzień zawierać mogą kwas hialuronowy, kolagen, aloes i inne substancje napinające i liftingujące skórę oraz łagodzące i odświeżające. Posiadają w składzie także antyoksydanty. Krem na noc ma skład pełen witamin i minerałów, które wnikają w skórę podczas naszego snu i sprzyjają jej regeneracji. Składnikami kremów na noc mogą być lipidy i substancje czynne (np. witamina A i E), substancje liftingujące (elastyna i kolagen), a także oleje i ekstrakty roślinne usprawniające naturalne procesy naprawcze skóry.
CZY KREM NA DZIEŃ MOŻNA STOSOWAĆ NA NOC?
Kiedy ma się 20 lat, świat wydaje się piękny, nasza cera jest jasna i gładka, a ciało sprężyste. Młodość ma swoje prawo do beztroski i do stosowania prostych kosmetyków. Jednak z wiekiem przychodzi chwila refleksji, że jeden krem uniwersalny na dzień i na noc może nie wystarczyć, by zachować młodość. Czy krem na noc można stosować na dzień? Niektóre tak, bo mają skład odpowiedni pod makijaż i do odżywiania skóry podczas snu. Składniki produktów uzupełniają się, by korzystnie wpływać na poziom nawilżenia skóry, chronić ją w dzień przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, a w nocy głęboko odżywiać i regenerować.
Krem BB - jak wybrać krem dla siebie?
Wybór kremów BB na rynku jest bardzo duży. Dlatego przy zakupie odpowiedniego dla siebie kosmetyku trzeba wziąć pod uwagę odcień kremu - powinien być dopasowany do kolorytu skóry - oraz to, czy nasze potrzeby zaspokoi zwykły krem drogeryjny, czy też potrzebujemy specjalistycznego kosmetyku, czyli tzw. dermokosmetyku. Te ostanie można dostać głównie w aptece.
Przy zakupie kremu BB warto zwrócić uwagę także na jego skład. Osoby, które są uczulone lub mają skłonność do podrażnień powinny się upewnić czy nie ma w nim związków, które mogą wywołać reakcję alergiczną skóry.
Warto także wybierać te kosmetyki, które mają możliwie jak najkrótszy skład i zawierają naturalne składniki. Dobrze jest sięgać po ten krem, który zawiera witaminę E lub kwas glicyretynowy.
Mimo że krem BB pomaga rozwiązać kilka problemów ze skórą, to nie ma działania leczniczego. Osoby, które mają np. trądzik lub inne zmiany skórne powinny skonsultować się z lekarzem dermatologiem.
Korektor pod oczy na podkład czy pod? Korektor przed czy po fluidzie?
Jeśli zastanawiasz się, co się najpierw nakłada: korektor czy podkład pod oczy, tutaj również znajdziesz różne opinie. Niektóre kobiety najpierw nakładają korektor pod oczy, a następnie podkład. Jeszcze inne najpierw nakładają podkład, a następnie korektor. Jeszcze inne używają tylko korektora. Kiedy i co w takim razie najpierw: korektor czy fluid?
Zacznijmy od tego, że korektor pod oczy nie powinien być zbyt ciężki. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i z łatwością możesz doprowadzić do sytuacji, w której przeciążysz ten obszar twarzy i podkreślisz wszelkie zmarszczki. Dobrze też, jeśli produkt wyposażony jest w odpowiedni aplikator, ponieważ ułatwi to odpowiednie nałożenie produktu. Co więc użyć jako pierwsze: korektor czy podkład? Tutaj obowiązuje podobna zasada, jak z resztą cery: najpierw podkład, następnie korektor. Warto, aby produkt do zakrywania cieni pod oczami był o ton-dwa jaśniejszy niż fluid, którego użyjesz. Dobrze też, jeśli jest rozświetlający. Ale pod oczy możesz też użyć tylko korektora, jeśli masz wyjątkowo delikatną i cienką skórę.
Czy krem BB sprawdzi się w przypadku cery dojrzałej?
Czy krem BB dla skóry dojrzałej będzie dobrym wyborem? Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Po podkład BB warto sięgnąć, gdy chcemy wykonać lekki, codzienny makijaż. Naturalne wykończenie bez obciążającego efektu maski także będzie dobrze wyglądało na skórze dojrzałej. Krem BB zapewni skórze wielogodzinną pielęgnację.
A jaki krem BB wybrać i czy może on zastąpić kremy nawilżające? Produkt powinien być przede wszystkim idealnie dopasowany do rodzaju cery - warto zatem szczegółowo zapoznać się z ofertą konkretnego produktu. Dobrze dobrany krem BB nie tylko ukryje drobne zmarszczki, ale także zapewni świetliste wykończenie i kompleksową pielęgnację cery. Krem BB nie obciąża skóry i nie zatyka porów, sprawdzi się także w przypadku skóry tłustej.