Czy krem BB może być używany jako podkład?

Ciekawostka

Pierwszy krem BB powstał w latach 60. XX wieku. Stworzyła go niemiecka dermatolog Christine Schrammek, która pragnęła opracować specjalną maść dla swoich pacjentów po zabiegach kosmetycznych. Zauważono, że jej produkt dobrze nawilża i koi podrażnienia po zabiegach i jednocześnie wyrównuje koloryt. Krem BB nie zyskałby jednak swojej popularności, gdyby nie koreańskie i japońskie celebrytki, które w latach 90. bardzo przyczyniły się do rozpowszechnienia tego kosmetyku: deklarowały, że sekret ich idealnej cery tkwi właśnie w tym produkcie!

Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, w tym nowinkami z medycznego świata naukowego, naturalnymi metodami leczenia i pielęgnacji oraz wpływem stylu życia na ludzki organizm. Prywatnie pasjonatka podróży, turystyki wysokogórskiej i wspinaczki.

Czy krem BB sprawdzi się w przypadku cery dojrzałej?

Czy krem BB dla skóry dojrzałej będzie dobrym wyborem? Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Po podkład BB warto sięgnąć, gdy chcemy wykonać lekki, codzienny makijaż. Naturalne wykończenie bez obciążającego efektu maski także będzie dobrze wyglądało na skórze dojrzałej. Krem BB zapewni skórze wielogodzinną pielęgnację.

A jaki krem BB wybrać i czy może on zastąpić kremy nawilżające? Produkt powinien być przede wszystkim idealnie dopasowany do rodzaju cery - warto zatem szczegółowo zapoznać się z ofertą konkretnego produktu. Dobrze dobrany krem BB nie tylko ukryje drobne zmarszczki, ale także zapewni świetliste wykończenie i kompleksową pielęgnację cery. Krem BB nie obciąża skóry i nie zatyka porów, sprawdzi się także w przypadku skóry tłustej.

Czym różnią się kremy BB i podkłady?

Podkład to kolorowy kosmetyk do twarzy o właściwościach kryjących: ujednolica koloryt, ukrywa niedoskonałości i zmniejsza widoczność zmarszczek. Krem BB to z kolei kosmetyk, który łączy ze sobą właściwości kremu do twarzy i podkładu. Wyróżnia go lekka konsystencja i kremowa formuła. Pozwala na wyrównanie koloru skóry i zawiera nie tylko substancje nawilżające (np. witaminę E), ale często także filtry SPF.

Czym dokładnie różnią się te kosmetyki? Który będzie lepszy dla cery dojrzałej? Podkład z pewnością zapewni znacznie większe krycie i satynowe wykończenie. Jednakże podkłady często mają ciężkie formuły i znacznie mniejszą ilość substancji nawadniających. Krem BB pozwala na osiągnięcie bardziej naturalnego efektu, ale też jego krycie jest znacznie mniejsze. Owszem, powinien przykryć drobne przebarwienia, zmarszczki oraz ujednolicić cerę, nie zapewni jednak tak dobrego krycia, jak w przypadku podkładu.

Czym różni się krem BB od podkładu?

Po kremy BB są idealne dla osób, które szukają naturalnego wykończenia. To wielofunkcyjne kosmetyki, które oprócz wyrównania kolorytu skóry mają również zapewnić dodatkową ochronę przeciwsłoneczną lub dostarczyć skórze składników odżywczych. Często zawierają takie składniki jak witaminy, ekstrakty roślinne, które działają wzmacniająco i nawilżająco. Mają lżejszą konsystencję niż podkłady, co sprawia, że skóra wygląda świeżo. Gama kolorystyczna nie jest przeważnie rozbudowana (choć są wyjątki) i to może być jedyny minus kremów BB.

Podkłady do twarzy mają natomiast ukryć niedoskonałości w postaci zaczerwienień, przebarwień czy trądziku oraz wyrównać koloryt skóry. Dzięki temu tworzą idealne płótno dla pozostałych elementów makijażu. Są dostępne w różnych formach (płynne, kremowe, w kompakcie, w pudrze) i wykończeniach (matujące, rozświetlające, satynowe). Do wyboru mamy również zdecydowanie więcej kolorów. To wszystko pozwala na lepsze dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb.

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...