Czy krem do rąk można używać na twarz?

Kremy do rąk - rodzaje. Który będzie odpowiedni dla Ciebie?

Zadbane dłonie wymagają starannej pielęgnacji. Na półkach drogerii i aptek znajdziemy wiele różnych specyfików. Ich działanie na skórę może się różnić, przez co jedne nadadzą się do skóry normalnej, a inne do zniszczonej lub wysuszonej.

Czy krem ma nawilżać przesuszone dłonie i wygładzać skórę? A może potrzeba produktu do zadań specjalnych? Zanim wybierzemy swój ulubiony krem do rąk, warto przyjrzeć się ich rodzajom:

  • Odżywczy krem do rąk - krem tego typu dobrze zadba o zniszczoną skórę dłoni, budując tłustą warstwę i mocno nawilżając. Zazwyczaj bogaty w oleje roślinne, dostarcza naskórkowi witamin i innych cennych składników.
  • Nawilżający krem do rąk - uniwersalny krem do każdego rodzaju skóry. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry dłoni, zostawiając ją miękką i delikatną. To zwykle krem glicerynowy bogaty w naturalne składniki, zazwyczaj z wyciągiem z liści aloesu i mocznikiem. Mocznik pochłania wilgoć i mocno nawilża, dodatkowo zatrzymując wodę w strukturze naskórka.
  • Ochronny krem do rąk - jego użycie powoduje powstanie na skórze tłustego filmu, który uzupełnia naturalną barierę ochronną z lipidów. Pomaga to chronić skórę dłoni przed działaniem promieniowania UV i mrozu. Dobry krem ochronny sprawdzi się szczególnie zimą, kiedy planujemy spędzić dużo czasu na zewnątrz. Właśnie wtedy większość z nas zauważa u siebie przesuszoną skórę.
  • Regenerujący krem do rąk -dzięki dużej zawartości humektantów doskonale sprawdzi się w celu pielęgnacji suchej skóry dłoni. Odbudowuje podrażnioną skórę przez głębokie nawilżenie, po czym zabezpiecza przed kolejnymi urazami.
  • Odmładzający krem do rąk - również zapewnia głębokie nawilżenie, ale poprzez dodatek składników takich jak koenzym Q10 i kwas hialuronowy, głęboko ujędrnia skórę i pomaga niwelować zmarszczki.

Krem do rąk - jaki wybrać i czego szukać w składzie?

Skóra dłoni jest szczególnie narażona na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Dotyczy to w szczególności detergentów, które wyraźnie wpływają na jej kondycję. Nawet mycie naczyń po pewnym czasie może wywołać stany zapalne i przede wszystkim suchość. Jak zatroszczyć się o suchą skórę dłoni, by przywrócić jej odpowiednie nawilżenie, elastyczność i zdrowy wygląd? Do tego niezbędny będzie dobry krem do rąk do codziennego stosowania. Przygotowaliśmy przegląd sprawdzonych środków na przesuszone dłonie, który pomoże Ci w znalezieniu kosmetyku dostosowanego do Twoich potrzeb.

  • Czym powinien się charakteryzować krem do rąk?
  • Kremy do rąk - rodzaje. Który będzie odpowiedni dla Ciebie?
  • Dobry krem do rąk. Czego szukać w składzie?
  • Krem do rąk – nasze propozycje. Który wybrać?
    • Krem do rąk i paznokci Nuxe Reve de Miel dla kompleksowego odżywienia
    • Regenerujący krem do rąk z bakuchiolem OnlyBio
    • Antybakteryjny i nawilżający krem do rąk Fluff
    • Odmładzający krem do rąk z olejem arganowym Nacomi
    • Łagodzący, naturalny krem do rąk Yope o zapachu herbaty i mięty

    Najlepsze kremy z mocznikiem do twarzy i do rąk [WYBÓR EKSPERTA]

    Mocznik to popularny składnik kosmetyków o działaniu nawilżająco-złuszczającym. Najczęściej znajdziemy go w kremach do rąk i stóp, a w mniejszym stężeniu - także tych do twarzy. O zastosowaniu mocznika w kosmetyce pisze ekspert Super-Pharm, kosmetolog - Martyna Radziejewska.

    Mocznik to związek chemiczny, który występuje w organizmie człowieka. Produkowany jest głównie w wątrobie, stanowi końcowy produkt przemian białkowych, wydalany jest do środowiska zewnętrznego z potem oraz moczem. Mocznik możemy również znaleźć w składzie NMF (naturalnego czynnika nawilżającego), czyli mieszaniny związków, które naturalnie występują w warstwie rogowej skóry. NMF ma za zadanie utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, a mocznik stanowi 7% składu. Niestety, wraz z wiekiem, ilość mocznika spada, co może spowodować suchość oraz szorstkość skóry. Oprócz właściwości nawilżających, składnik wykazuje działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne. syntetyczna forma mocznika.

    Krem do rąk – nasze propozycje. Który wybrać?

    Suche dłonie wymagają szczególnej troski. Na rynku dostępne są zróżnicowane kremy, ale ich wybór może być problematyczny. Na podstawie składu i naszego doświadczenia stworzyliśmy listę zawierającą ciekawe propozycje kremów. Sprawdź nasz przegląd kremów i wybierz dopasowany do potrzeb swojej skóry.

    Krem do rąk i paznokci Nuxe Reve de Miel dla kompleksowego odżywienia

    Nuxe to francuska marka naturalnych kosmetyków, łącząca w sobie farmaceutyczną jakość z bogactwem naturalnych składników. Laboratorium w trosce o przyrodę korzysta z produktów pochodzenia roślinnego (z wyjątkiem miodu) i nie testuje swoich wyrobów na zwierzętach.

    Efektem tej dbałości jest aksamitny krem do rąk i paznokci Rêve de Miel. Dzięki wysokiej zawartości dobroczynnych kwasów omega 6 i 9 oraz miodu, kosmetyk ten uzupełnia naturalną barierę ochronną skóry, zabezpieczając ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i przynosząc natychmiastową ulgę.

    Przyjemny zapach miodu delikatnie otula ciało, a zawarte w kremie substancje intensywnie odżywiają skórę dłoni, dzięki czemu staje się ona miękka i odzyskuje komfort.

    Regenerujący krem do rąk z bakuchiolem OnlyBio

    OnlyBio deklaruje wykorzystanie w swoich produktach 99% składników pochodzenia naturalnego. Tworzy kosmetyki bezpieczne dla człowieka i środowiska.

    Regenerujący krem do rąk OnlyBio to efekt wykorzystania nowatorskiego związku o nazwie bakuchiol, który zsyntezowano po raz pierwszy dopiero w 1973 roku. To doskonały antyoksydant o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym.

    Pobudza namnażanie fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny, co czyni ten krem do rąk idealnym dla skóry wymagającej natychmiastowej regeneracji.

    Zapewnia głęboką pielęgnację dłoni i łagodzi podrażnienia, przyspieszając odbudowę naskórka. Dodatkowo redukuje przebarwienia skóry.

    Antybakteryjny i nawilżający krem do rąk Fluff

    W składzie kremu marki Fluff spotkamy tzw. superfoods, bowiem specjalizuje się ona w kosmetykach odżywiających skórę przy użyciu naturalnych składników, takich jak żeń-szeń i ekstrakty z owoców.

    Stosowanie kremu w zimę i w lato

    Kremy do rąk powinny, podobnie jak te do twarzy, zmieniać się wraz z porami roku i naturalnymi potrzebami skóry. Z tego też powodu latem polecamy wybierać lekkie kosmetyki z wysokim filtrem SPF, który ochroni delikatną skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Z kolei zimą i jesienią warto postawić na bogate i tłuste kremy, które stworzą naturalną barierę, na którą nie wpłyną niskie temperatury.

    Możliwość komentowania została wyłączona.

      • Jak dbać o skórę w wieku 20, 30, 40 lat i później
      • Ochrona przeciwsłoneczna – dlaczego jest tak ważna
      • Dopasowanie kosmetyków do typu skóry – przewodnik
      • Dlaczego krem ochronny do twarzy powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce
      • D.I.Y. (Zrób to sam) – Proste przepisy na domowe maseczki czy balsamy na bazie naturalnych składników

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla massa diam, tempus a finibus et, euismod nec arcu. Praesent ultrices massa at molestie facilisis.

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...