Czy Krem Do Twarzy Należy Przechowywać W Lodówce?
Których kosmetyków nie przechowujemy w lodówce?
Jeśli zamierzasz przełożyć całą zawartość toaletki do lodówki, nie będzie to dobrym pomysłem. Niektórym kosmetykom nie służą niskie temperatury, które zmieniają ich konsystencję. W lodówce nie należy przechowywać preparatów o formułach zawierających oleje bądź woski w składzie. Wśród nich można wymienić silikonowe bazy oraz podkłady do twarzy, olejki do pielęgnacji włosów i ciała, korektory, a także lakiery do paznokci, błyszczyki i szminki.
Wyjątkiem są pomadki, które złamały się na przykład w wyniku zbyt mocnego dociśnięcia lub wysokiej temperatury. Wówczas należy czystymi dłońmi na nowo uformować kształt sztyftu, a następnie umieścić szminkę na kilka godzin w lodówce. Wartym uwagi urodowym trikiem jest także włożenie do chłodziarki miękkiej kredki do oczu, która nie daje się temperować, ponieważ jest zbyt miękka. Po schłodzeniu w prosty sposób będzie można ją zaostrzyć i narysować perfekcyjne kreski na powiekach.
Kosmetyki w lodówce – informacja od producenta
Gross dodaje, że jeśli dany produkt powinien być przechowywany w niskiej temperaturze, informacja o tym zostanie umieszczona na etykiecie.
Jeśli nie znajdziemy takiego wskazania na opakowaniu, lepiej jest oszczędzić kosmetykom ciągłych zmian temperatur, gdyż może to dość mocno wpłynąć na ich konsystencję. Ta zasada tyczy się przede wszystkim kosmetyków do makijażu (podkładów, szminek, cieni do oczu itd.).
Wyjątek stanowią kosmetyki naturalne, czyli te, które nie zawierają w swoim składzie żadnych substancji konserwujących (kremy, maseczki nawilżające). One lubią niskie temperatury i dzięki temu mogą być także przyjemniejsze w używaniu. Zimna maseczka dobrze sprawdzi się w przypadku pań o cerze naczynkowej – zimno redukuje zaczerwienienia na twarzy.
Czy ciasto na naleśniki można przechowywać w lodówce?
Jeśli planujesz przygotować naleśniki, ale jesteś zmuszony zrobić ciasto wcześniej, to możesz przechowywać ciasto w lodówce.
Nie każde naleśniki mają takie same składniki. To właśnie składniki ciasta na mogą wpływać na to, jak długo można przechowywać ciasto w lodówce i jak wpłynie to na jego konsystencję.
Tak długo, jak mleko i jajka są świeże, standardowa mieszanka na naleśniki wytrzyma w lodówce maksymalnie 4 dni. Okres przydatności do spożycia ciasta naleśnikowego w dużej mierze zależy od sposobu jego przechowywania.
Jeśli robisz ciasto naleśnikowe i używasz proszku do pieczenia albo sody oczyszczonej, to wybór składnika wpłynie na to, jak wyrosną naleśniki.
Jeśli do ciasta na naleśniki dodałeś proszku do pieczenia, to taką mieszankę można przechowywać w lodówce 2-3 dni. Po wyjęciu z lodówki ciasto będzie rosnąć tak samo dobrze, jak gdyby było świeżo zrobione.
Jeśli robisz naleśniki z sodą oczyszczoną, ciasto może mieć problemy ze wzrostem po wyjęciu z lodówki, przez co tekstura naleśnika będzie nieco inna niż zwykle, ale nadal jadalna. Ciasto z sodą można również przechowywać w lodówce do 3 dni.