Czy krem pod oczy można stosować na całą twarz?
Nakładanie kremu pod oczy – krok po kroku
Warto wiedzieć, że nakładanie kremu pod oczy w porannej, jak i wieczornej rutynie nie różni się od siebie. Zawsze zaczynamy od przygotowania naszej skóry, czyli jej oczyszczenia. Warto także użyć toniku bądź hydrolatu, aby przywrócić właściwe pH.
Przed aplikacją kosmetyku możemy wykonać masaż okolicy oka, ale równie dobrze możemy to zrobić także podczas jego aplikacji. Produkt da nam odpowiedni poślizg, dzięki czemu nie powstaną podrażnienia.
Pamiętajmy o tym, aby pozostawić krem do wchłonięcia. Różnice w czasie będą zależne od jego formuły – im gęstsza konsystencja, tym dłużej potrwa ten proces. Dopiero po całkowitym wchłonięciu możemy przystąpić na przykład do aplikacji kosmetyków kolorowych.
Czy najpierw krem pod oczy, czy na twarz?
Zastanawiasz się czasem, jaka jest prawidłowa kolejność, jeżeli nakładamy kosmetyki do twarzy? Czy zaaplikować najpierw krem pod oczy, czy na twarz? Okazuje się, że zalecenia są jednoznaczne – zaczynamy od produktu, który nakładamy na powieki oraz pod dolną linią rzęs. Głównie dlatego, że tak delikatna skóra może nie polubić się na przykład ze składnikami kremu stosowanego na całą twarz. Dlatego wcześniej tworzymy warstwę ochronną z kosmetyku, który dobrze jej służy. Dajemy też skórze odpowiednio dużo czasu na wchłonięcie produktu.
Jak wklepywać krem pod oczy?
Technika aplikacji produktu ma niemałe znaczenie, jeżeli chcemy osiągnąć jak najlepsze efekty. Jak wklepywać krem pod oczy? Pamiętaj o tym, aby podczas tej czynności nie używać zbyt dużo siły. Ruchy powinny być delikatne. Możesz użyć w tym celu opuszków palców, jednak najlepiej, aby nie był to palec wskazujący, gdyż nieumyślne możemy używać większej siły niż na przykład w przypadku palca środkowego, serdecznego czy małego.
Wykonuj ruchy przypominające wklepywanie, które poprowadzisz okrężnie wokół oczu. Zacznij od zewnętrznego kącika dolnej linii rzęs i kieruj się w stronę nosa. Następnie przejdź do obszaru powieki i łuku brwiowego. Wykonuj powolne, okrężne ruchy, które umożliwią lepsze wpracowanie produktu w skórę.
Dobór odpowiedniego kremu pod oczy
Kremy dedykowane okolicy oczu przechodzą bardziej restrykcyjne badania laboratoryjne dotyczące ich czystości mikrobiologicznej niż kremy do skóry twarzy. Warto także pamiętać, że skóra pod oczami jest dużo cieńsza, delikatniejsza, zlokalizowana blisko błony śluzowej, dlatego w kremach pod oczy z reguły znajdziemy niższe stężenie składników aktywnych. Wszystko po to, aby nie doprowadzić do podrażnienia.
To, jakie produkty wybieramy na okolicę oczu, zależy od potrzeb naszej skóry. Głównie kierujemy się działaniem przeciwzmarszczkowym, nawilżającym lub rozjaśniającym. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się krem na cienie pod oczami.
Zachęcamy do przeczytania naszych poprzednich artykułów na ten temat:
Clinical Ceramide Enriched Firming Eye Cream 229,00 zł Age Element Anti - Wrinkle Eye Contour 324,00 zł Vital Eyes 479,00 zł
Paulas Choice Clinical Ceramide Enriched Firming Eye Cream Odżywczy i ujędrniający krem z ceramidami pod oczy 15 ml KUP TERAZ Mesoestetic Age Element Anti - Wrinkle Eye Contour Krem na okolice oczu 15 ml KUP TERAZ Hydropeptide Vital Eyes Zaawansowane serum pod oczy 10 ml KUP TERAZ
Jak dbać o skórę wokół oczu?
Jaki wybrać krem pod oczy na cienie? A jaki krem na worki pod oczami? To bardzo często zadawane pytania, kiedy chcemy, aby nasze spojrzenie było świeże i promienne. Nie każdy chętnie sięga po kosmetyki kolorowe, zresztą ciężki makijaż nie jest wskazany dla delikatnej skóry pod oczami. Wysokiej jakości korektor jest wprawdzie w stanie zamaskować pewne mankamenty, jednak dążymy do tego, aby i bez makijażu skóra pod oczami prezentowała się pięknie. Jak taki efekt osiągnąć?
Nie bez znaczenia jest tryb życia. W miarę możliwości warto kłaść się spać o regularnej porze i przesypiać około 7-8 godzin na dobę. Noc to moment regeneracji dla skóry i całego organizmu. Dobrze jest też zadbać o odpoczynek w trakcie dnia, ponieważ częsty stres staje się widoczny na naszej cerze, która może przybrać nierównomierny, niezdrowy odcień.
Oprócz tego ważna jest zbilansowana dieta. Posiłki powinny opierać się na pełnowartościowych produktach bogatych w witaminy i minerały, bo dobry krem na cienie pod oczami nawilży i odżywi skórę od zewnątrz, jednak należy zadbać o to też od środka. Regularne picie wody jest tak samo istotne. Mocno nawilżający krem pod oczy nie da nam tego, co kilka szklanek wody wypitych w ciągu dnia.
Jednak pielęgnacja również jest bardzo istotna. Zarówno rano, jak i wieczorem powinniśmy dostarczać skórze potrzebnych składników, które wzmocnią jej barierę ochronną, a przy tym zagwarantują jej niezbędne nawilżenie. Jeśli produkty zostaną dopasowane poprawnie, nie musisz się obawiać o to, czy później nałożony korektor i puder będą ładnie wyglądać – dobry krem pod makijaż to wręcz idealna baza przedłużająca jego trwałość. W trakcie porannej pielęgnacji nie zapominaj też o SPF.
Ponadto na kondycję skóry wokół oczu wpływają też inne zabiegi. Nie zapominaj, aby podczas wieczornej pielęgnacji bardzo dokładnie zmyć wszelkie produkty kolorowe – najlepiej stosować technikę dwuetapowego oczyszczania, czyli demakijażu i późniejszego umycia skóry za pomocą pianki bądź żelu. By skóra pod oczami była elastyczniejsza, możesz też zafundować jej delikatny makijaż. Jeśli Twój intensywnie nawilżający krem pod oczy nadaje dobry poślizg, wystarczy powolnymi ruchami, skierowanymi na zewnątrz i ku górze, lekko napinać skórę, co zwiększy jej jędrność.
Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?
Skuteczny krem pod oczy przy regularnej aplikacji może sprawić, że nasza skóra pod oczami będzie wyglądała zdrowie i promienie. Bardzo ważne jest jednak jego umiejętne aplikowanie. Czy wiesz, jak stosować krem pod oczy? To całkiem proste!
Przede wszystkim pamiętaj, aby zawsze aplikować krem na oczyszczoną skórę. Wcześniej należy pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, także tych, które mogły osiąść na naszej cerze w trakcie snu. Nie zapominajmy jednak o tym, aby nie pocierać zbyt mocno skóry i nie podrażniać jej.
Jeżeli sięgamy po płyn micelarny, zawsze przykładajmy zwilżony wacik na kilka bądź kilkanaście sekund. W tym czasie produkt rozpuści zanieczyszczenia i pozwoli je łatwo usunąć.
Jak nakładać krem pod oczy, aby nie dostał się za linię rzęs? Zawsze pamiętaj o odstępie, który powinien wynosić przynajmniej 0,5 cm. Pamiętaj również, że gdy w składzie produktu znajdują się łagodne kwasy bądź retinol, to taki kosmetyk zaleca się stosować w wieczornej pielęgnacji.
Kiedy nakładać krem pod oczy?
Warto dowiedzieć się nie tylko jak prawidłowo nakładać krem pod oczy, ale również kiedy go stosować. Codzienna pielęgnacja skóry powinna składać się z porannej oraz wieczornej rutyny. Rankiem oczyszczamy twarz, nawilżamy ją i przygotowujemy na przykład pod makijaż, a wieczorem pozbywamy się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i głęboko nawilżamy oraz regenerujemy cerę tak, aby w ciągu nocy składniki aktywne mogły swobodnie działać!
Tymczasem krem pod oczy sprawdzi się zarówno w porannej, jak i wieczornej rutynie. Za dnia zależy nam na tym, aby skóra była chroniona przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych oraz aby nie traciła nawilżenia, przez co zaaplikowany makijaż mógłby wyglądać nieestetycznie. Wieczorem natomiast stawiamy na regenerację i odżywienie.
Jak często używać kremu pod oczy?
Jak zostało już podkreślone, ten rodzaj produktu aplikujemy zarówno rano, jak i wieczorem, a czynności te należy powtarzać każdego dnia. Dlaczego warto stosować krem pod oczy regularnie? Przede wszystkim w ten sposób najszybciej możemy zauważyć rezultaty, których oczekujemy. Stale dostarczamy skórze silnie działających składników aktywnych, a to oznacza, że obszar pod oczami będzie wygładzony, odpowiednio nawilżony, a niekiedy nawet rozjaśniony. Uporczywa opuchlizna również może zostać zniwelowana.
