Czy warto nakładać puder na krem BB? Odpowiedź i porady
3. Nakładaj krem BB w odpowiedni sposób
Krem BB jest “kremem” tylko ze względu na działanie, a nie na sposób aplikacji, dlatego nie rozcieraj go, lecz delikatnie wklepuj w skórę.
Odpowiednią ilość kremu BB nałóż po prostu punktowo na czoło, nos, policzki a także podbródek – delikatne wklepywanie go w skórę sprawi,że BB dobrze absorbuje się ze skórą i nie pozostawia śladów ani nie roztartych śladów.
Ten trik sprawi też, że możemy nałożyć go mniej, co również da naturalny efekt bez nadmiernego obciążania. na wszelkie drobne niedoskonałości nałóż dodatkową warstwę, również delikatnie ją wklepując. Ten zabieg pobudza w skórze metabolizm komórkowy, co ma działanie odmładzające i stymuluje ją do regeneracji.
Inną opcją jest użycie podczas aplikacji pędzelka lub gąbeczki, wówczas rozprowadzisz krem równomiernie na całej twarzy. Ten sposób jest niezwykle wygodny oraz pozwala na uzyskanie delikatnego, ale wciąż wyraźnego krycia. Pędzla/gąbeczki zminimalizuje ryzyko przedostania się szkodliwych zanieczyszczeń pozostających na twoich dłoniach. Unikasz w ten sposób pojawienia się niechcianych wyprysków lub reakcji alergicznych. Gąbkę lub pędzelek należy lekko zwilżyć – tak jak podczas aplikowania tradycyjnego podkładu. następnie stemplującymi ruchami, naciskając na skórę, rozprowadzamy krem BB na buzi.
Jak dbać o farbowane włosy? Poradnik
Wiesz już, jak przygotować się do domowej koloryzacji i jak nakładać farbę na odrosty oraz całą długość włosów. Teraz pora wyjaśnić, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów farbowanych, by były one mocne i zdrowe.
Zniszczone włosy? Wcale nie musisz być ich posiadaczką, nawet jeśli regularnie poddajesz się zabiegom koloryzacji. Wystarczy, że w Twojej pielęgnacyjnej rutynie zagości szampon IDA WARG Colour Protecting. Preparat polecany jest wszystkim osobom, które zrezygnowały ze swojej naturalnej barwy włosów na rzecz farbowania. Kosmetyk o intensywnie nawilżającym działaniu delikatnie, a jednocześnie skutecznie, oczyszcza skalp i pasma z wszystkich zanieczyszczeń, a jednocześnie przedłuża trwałość koloru.
Kolejny szampon rekomendowany do farbowanych i zniszczonych włosów to ten od marki Soap for Globe. Preparat w kostce nie tylko chroni kolor, ale także intensywnie regeneruje skórę głowy i nadaje kosmykom jedwabistej miękkości. Sięgaj po niego niezależnie od tego, czy masz jasne, czy ciemne włosy.
Chcesz rozjaśnić włosy, ale boisz się, że szybko nabiorą one żółtego koloru? Uchroni Cię przed tym szampon SachaJuan Silver, który neutralizuje ciepłe tony. Wymarzony odcień chłodnego, jasnego blondu jest na wyciągnięcie ręki!
Jak nakładać farbę na włosy? Domowe farbowanie
Brakuje Ci czasu na regularne wizyty w salonie fryzjerskim? Nie możesz pozwolić sobie na częste koloryzacje, a nie lubisz swojego naturalnego koloru włosów? A może po prostu chcesz zdobyć nową umiejętność? Każdy z tych powodów jest równie dobry, by poznać tajniki domowej koloryzacji. Wcale nie musisz być profesjonalistą, żeby końcowy efekt był estetyczny, a sam zabieg bezpieczny i sprawny.
Pierwsze samodzielne farbowanie włosów w domu może wydawać się dużym przedsięwzięciem, jednak tak naprawdę nie powinno sprawić Ci wielkich problemów. Zanim przystąpisz do wykonywania koloryzacji, musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów. Oprócz opakowania farby potrzebne Ci będą: miseczka do jej rozmieszania, grzebień, pędzelek do wymieszania i zaaplikowania preparatu, rękawiczki ochronne oraz foliowa peleryna chroniąca odzież przed zabrudzeniem.
Cały proces farbowania włosów nie może się odbyć bez wyboru odpowiedniej farby. To właśnie tej kwestii chcemy poświęcić kilka słów. Przede wszystkim zwróć uwagę na skład produktu, który następnie zaaplikujesz na pasma i skórę głowy. Unikaj farb, które zawierają amoniak czy alergeny. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z farbami do włosów, to zapoznaj się z opiniami internautów lub poproś o poradę bardziej doświadczone w temacie koleżanki.
Farby profesjonalne czy te drogeryjne? Te pierwsze może i są nieco droższe, jednak cechują się lepszą trwałością. Kolor dłużej jest żywy i lepiej utrzymuje się na włosach. Na ich plus przemawia także lepszy skład.
Decydując się na farbowanie włosów w domu musisz pamiętać o tym, że kolor nie zawsze będzie wyglądał tak, jak na opakowaniu produktu do koloryzacji. Na finalny odcień farby mają wpływ takie czynniki, jak: wyjściowy kolor włosów, ich grubość czy kondycja, a nawet ilość siwych włosów. O ile fryzjer z wieloletnim doświadczeniem może zafarbować kosmyki na Twój wymarzony odcień, to podczas domowego farbowania włosów Twoje możliwości są nieco ograniczone.
Krem BB a podkład - czym się różnią?
Zadając sobie pytanie: krem BB - co to?, warto zastanowić się, czym właściwie różni się od równie dobrze znanego produktu, jakim jest podkład. Tradycyjne podkłady zalicza się do kosmetyków do makijażu. Zawierają one dużą ilość pigmentu, występują w różnych odcieniach. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównanie kolorytu cery. Fluid dopasowany do tonacji skóry służy jako baza pod makijaż. Dobrze kryje nawet spore niedoskonałości, takie jak np. poszerzone naczynka, rumień, przebarwienia, czy zmiany trądzikowe. Podkład do twarzy może poprawiać kondycję skóry, ale nie jest to typowy preparat pielęgnujący. Jeśli stosujesz podkład na co dzień, koniecznie zwróć uwagę na jego skład i wybierz jakościowy kosmetyk o lekkiej konsystencji.
Śledząc rynek kosmetyczny, z pewnością spotkałaś się również z kremami opisywanymi skrótem CC. Kremy CC (Color Control Cream, Color Correction Cream), podobnie jak BB, to kosmetyki wielofunkcyjne. Łączą w sobie właściwości kremu do twarzy i podkładu. Różnica między kremem BB i CC polega na ilości zawartego pigmentu. Kremy CC mają silniejsze właściwości kryjące. Świetnie nadają się dla osób, którym zależy na lepszym kryciu. Dzięki większej zawartości pigmentu kremy CC lepiej maskują niedoskonałości cery, przy czym wciąż dają naturalne efekty.

Farbowanie włosów w domu krok po kroku
Kwestia doboru farby i wstępnego przygotowania już za nami. Przejdźmy do meritum, czyli tego, jak farbować włosy w domu.
Krok 1 – przygotowanie stanowiska
Farbowanie włosów w domu zachęcamy zacząć od przygotowania przestrzeni. Z doświadczenia wiemy, że o zachlapanie farbą nietrudno, a niektóre powierzchnie ciężko później domyć w pigmentu.
Cały proces koloryzacji najlepiej przeprowadzać w łazience. Załóż robocze ubrania, których nie będzie Ci żal wyrzucić, jeśli zafarbują. Dodatkowo na ramiona możesz położyć ręcznik lub specjalną pelerynę.
Jeśli to możliwe, otwórz okno w pomieszczeniu, w którym będziesz farbować włosy. Zapach produktu nie jest najprzyjemniejszym z aromatów.
Krok 2 – zapoznanie się z instrukcją
Nieważne, czy będziesz farbować włosy po raz pierwszy czy piąty – nigdy nie pomijaj kroku, jakim jest uważne czytanie instrukcji. To właśnie tam znajdziesz informacje dotyczące tego, jak wymieszać farbę, czy należy nakładać ją na suche czy wilgotne włosy oraz po jakim czasie spłukać mieszankę.
To także dobry moment na przygotowanie farby. Musisz starannie wymieszać krem koloryzujący z utleniającym w odpowiednich proporcjach.
Krok 3 – rozczesanie włosów
Jak już wspominaliśmy, nie myj włosów bezpośrednio przed ich farbowaniem, jednak koniecznie je wyczesz. W ten sposób usuniesz z nich kurz oraz inne zanieczyszczenia, a także rozprowadzisz sebum na całej długości włosów.
Krok 4 – zabezpieczenie skóry
Chyba nie chcesz skończyć z poplamionym karkiem czy zafarbowanymi uszami? W takim razie koniecznie zabezpiecz skórę, zanim zabierzesz się za nakładanie farby. Tłustym kremem lub wazeliną posmaruj obszar wzdłuż linii włosów, a na dłonie koniecznie załóż rękawiczki ochronne. Gwarantujemy, że dzięki temu zmycie farby nie sprawi Ci żadnego problemu.
