Czy na krem BB trzeba nakładać puder?

Podsumowanie

Czy zawsze trzeba nakładać puder na podkład? Odpowiedź brzmi: nie zawsze. Podkład sam w sobie może być wystarczający, jeśli masz suchą skórę lub nie masz problemu z nadmiernym błyszczeniem się. Jednak dla osób o tłustej skórze lub problematycznej strefie T, puder może być niezbędny, aby zmatowić skórę i zapobiec błyszczeniu się. Pamiętaj, że nakładanie pudru na podkład jest opcjonalne i zależy od Twoich preferencji i potrzeb skóry.

Jeśli zdecydujesz się użyć pudru po podkładzie, pamiętaj o odpowiednim doborze produktu i technice nakładania. Wybierz puder odpowiedni do Twojego typu skóry, przygotuj odpowiednie narzędzie do aplikacji i nakładaj delikatnie, aby uzyskać naturalny efekt. Skup się na strefie T, jeśli masz tłustą skórę, i utrwal makijaż, jeśli chcesz, aby był bardziej trwały.

Pamiętaj, że makijaż powinien być przyjemnością i sposobem na podkreś

Wezwanie do działania:
Sprawdź swoje preferencje i eksperymentuj! Nakładanie pudru na podkład może być korzystne dla niektórych osób, ale nie jest to konieczne dla wszystkich. Wypróbuj różne techniki i zobacz, jakie efekty osiągniesz. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby czuć się komfortowo i pewnie we własnej skórze.

Krem BB – jak go nakładać, by mieć cerę bez skazy?

Wiele kobiet o tym zapomina i stosuje krem BB jak zwykły podkład do twarzy, czyli po prostu nakłada go zbyt dużo. Efektem jest sztuczny wygląd i niepożądany efekt maski. Wystarczy zaaplikować niewielką ilość kremu BB (uwierzcie, że gramatura ziarnka groszku w zupełności wystarczy) i delikatnie wklepać go w skórę twarzy, by uniknąć zbyt grubej i jednocześnie „ciężkiej” warstwy krycia.

Jeżeli zależy komuś na tym, by uzyskać większy poziom krycia, wystarczy nakładać krem BB warstwowo: po nałożeniu i dokładnym rozprowadzeniu (wklepaniu) pierwszej warstwy kremu, po raz drugi nakłada się kolejną warstwę i również delikatnie wklepuje. To pozwoli uniknąć efektu maski.

Korektor pod oczy na podkład czy pod? Korektor przed czy po fluidzie?

Jeśli zastanawiasz się, co się najpierw nakłada: korektor czy podkład pod oczy, tutaj również znajdziesz różne opinie. Niektóre kobiety najpierw nakładają korektor pod oczy, a następnie podkład. Jeszcze inne najpierw nakładają podkład, a następnie korektor. Jeszcze inne używają tylko korektora. Kiedy i co w takim razie najpierw: korektor czy fluid?

Zacznijmy od tego, że korektor pod oczy nie powinien być zbyt ciężki. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i z łatwością możesz doprowadzić do sytuacji, w której przeciążysz ten obszar twarzy i podkreślisz wszelkie zmarszczki. Dobrze też, jeśli produkt wyposażony jest w odpowiedni aplikator, ponieważ ułatwi to odpowiednie nałożenie produktu. Co więc użyć jako pierwsze: korektor czy podkład? Tutaj obowiązuje podobna zasada, jak z resztą cery: najpierw podkład, następnie korektor. Warto, aby produkt do zakrywania cieni pod oczami był o ton-dwa jaśniejszy niż fluid, którego użyjesz. Dobrze też, jeśli jest rozświetlający. Ale pod oczy możesz też użyć tylko korektora, jeśli masz wyjątkowo delikatną i cienką skórę.

Krem BB a podkład - czym się różnią?

Zadając sobie pytanie: krem BB - co to?, warto zastanowić się, czym właściwie różni się od równie dobrze znanego produktu, jakim jest podkład. Tradycyjne podkłady zalicza się do kosmetyków do makijażu. Zawierają one dużą ilość pigmentu, występują w różnych odcieniach. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównanie kolorytu cery. Fluid dopasowany do tonacji skóry służy jako baza pod makijaż. Dobrze kryje nawet spore niedoskonałości, takie jak np. poszerzone naczynka, rumień, przebarwienia, czy zmiany trądzikowe. Podkład do twarzy może poprawiać kondycję skóry, ale nie jest to typowy preparat pielęgnujący. Jeśli stosujesz podkład na co dzień, koniecznie zwróć uwagę na jego skład i wybierz jakościowy kosmetyk o lekkiej konsystencji.

Śledząc rynek kosmetyczny, z pewnością spotkałaś się również z kremami opisywanymi skrótem CC. Kremy CC (Color Control Cream, Color Correction Cream), podobnie jak BB, to kosmetyki wielofunkcyjne. Łączą w sobie właściwości kremu do twarzy i podkładu. Różnica między kremem BB i CC polega na ilości zawartego pigmentu. Kremy CC mają silniejsze właściwości kryjące. Świetnie nadają się dla osób, którym zależy na lepszym kryciu. Dzięki większej zawartości pigmentu kremy CC lepiej maskują niedoskonałości cery, przy czym wciąż dają naturalne efekty.

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

ZALETY - druga skóra - nie obciąża, nie zapycha - nie ciemnieje - bardzo ładnie wygląda na buzi - promiennie - utrzymuje się w bardzo dobrej kondycji przez cały dzień w pracy - nie trzeba go dodatkowo pudrować - trzyma bardzo ładne wykończenie, cara się nie wyświeca - świetny produkt na co dzień.

Czytaj dalej...

Okazało się, że krem BB Blemish Balm, czyli w wolnym tłumaczeniu balsam na niedoskonałości jest w stanie nie dość że zakryć moje drobne krostki, wyrównać koloryt, nawilżyć i zadbać o moją delikatną cerę.

Czytaj dalej...

Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.

Czytaj dalej...

SKŁAD Aqua, Linum Usitatissimum Linseed Seed Oil, Cannabis sativa Hemp Seed Oil, Olivem, Illite Green Clay , Guar gum, Glycerin, Gluconolactone, Sodium Benzoate Tocoperol, Parfum Kolejne zaskoczenie, ale wiecie takie wow.

Czytaj dalej...