Depilacja światłem - czy jest bezpieczna?
Depilacja laserowa - czy jest bezpieczna? Wprowadzenie do tematu
Gładka skóra bez podrażnień i przede wszystkim bez odrastających włosków – to marzenie wielu osób, które muszą poświęcić wiele czasu na domowe zabiegi golenia czy depilacji. Stosowanie jednorazowej maszynki lub np. plastrów z woskiem, jest uciążliwe. Takim zabiegom należy poświęcić dużo czasu i często doprowadzają one do podrażnień. Krostki, zaczerwienienia, a nawet ból – nikt tego nie lubi. Czy depilacja laserem jest bezpieczna? W dalszej części tekstu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
Odpowiedzią na te problemy może być depilacja laserowa. Bezpieczeństwo tego zabiegu jest bardzo wysokie, choć kwestia ta nadal wzbudza wiele wątpliwości. Krąży opinia, iż laser może wpływać negatywnie na organizm. Tymczasem, jest to w pełni bezpieczne urządzenie, które działa tylko i wyłącznie na mieszek włosowy i w ten sposób niszczy włoski na stałe. By osiągnąć pożądany efekt, należy wykonać serię zabiegów. Laser działa bowiem tylko i wyłącznie na owłosienie znajdujące się w fazie wzrostu. Zabiegowi można poddać każdą część ciała (również okolice bikini), bez obaw o własne bezpieczeństwo.
Liczy się regularność
Choć metoda jest stosowana w salonach kosmetycznych już od 25 lat, nie każdy o niej słyszał. Dzięki delikatnym impulsom światła, które wprowadzają mieszki włosowe w stan uśpienia, z każdym zabiegiem jest ich coraz mniej. Włosy wypadają, a ich odrost na długo zostaje zatrzymany.
Depilatora IPL używamy do depilacji nóg, rąk, pach, klatki piersiowej, okolic bikini, a nawet twarzy. Zabiegów nie można przeprowadzać na sutkach, pieprzykach, piegach, a także tatuażach i w miejscach przekłucia ciała. Co ważne, depilacja nie jest nieprzyjemna. Zwykle co odczujemy, to ciepło w miejscu, które naświetlamy głowicą IPL.
Jeśli chcemy cały czas cieszyć się gładką skórą, należy okresowo powtarzać zabiegi. Początkowo co dwa tygodnie, a w późniejszym czasie co 6-8 tygodni. Najlepsze efekty uzyskujemy, gdy kontrast między kolorem skóry a zabarwieniem włosów jest jak największy.
Depilacja laserowa - co to jest?
Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność ze względu na swoją skuteczność i trwałe rezultaty. W trakcie tego zabiegu, wysokoenergetyczne impulsy fali lasera są skierowane na obszar skóry, gdzie są absorbowane przez melaninę w cebulkach włosowych. Proces ten generuje ciepło, które prowadzi do zniszczenia struktury cebulki włosa, uniemożliwiając mu ponowny wzrost.
Jednym z kluczowych aspektów depilacji laserowej jest selektywność działania na melaninę. To oznacza, że im większe różnice w kolorze między włosami a skórą, tym bardziej skuteczna jest procedura. Dlatego osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach mogą osiągnąć najlepsze rezultaty.
Ważne jest zaznaczenie, że depilacja laserem wymaga zazwyczaj serii zabiegów, ponieważ włosy przechodzą przez różne fazy wzrostu, a zabieg działa najefektywniej na włosy w fazie anagenu. Współcześnie dostępne są różne rodzaje laserów, takie jak laser diodowy czy laser Nd:YAG, które różnią się w zastosowaniach i efektywności na różnych rodzajach skóry.
Należy podkreślić, że przed przystąpieniem do depilacji laserowej warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który oceni indywidualne warunki skóry pacjenta i dostosuje plan leczenia, minimalizując tym samym ryzyko działań niepożądanych. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem trwałego usuwania owłosienia, a jej popularność wynika z komfortu i trwałych efektów, jakie oferuje.
Informacja o najniższej cenie tej usługi z ostatnich 30 dni przed obecną obniżkąCena za zabieg: 259 zł
Cena regularna: 259 zł
Informacja o najniższej cenie tej usługi z ostatnich 30 dni przed obecną obniżkąCena za zabieg: 519 zł
Cena regularna: 758 zł
Informacja o najniższej cenie tej usługi z ostatnich 30 dni przed obecną obniżkąCena za zabieg: 259 zł
Cena regularna: 259 zł
Bezpieczeństwo depilacji laserowej – komentarz eksperta
Depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna dla skóry, o ile kosmetolog przeprowadzający zabieg oraz pacjent, dostosują się do wszystkich wytycznych. Przed serią spotkań z zastosowaniem lasera, konieczna jest konsultacja z kosmetologiem. Specjalista oceni stan skóry, określi jej fototyp oraz wyestymuje potrzebną liczbę zabiegów.
Jego zadaniem jest również przeprowadzenie wywiadu medycznego z pacjentem – w ten sposób wyklucza przeciwwskazania do zabiegu, do których zaliczamy między innymi ciążę i okres laktacji, stany zapalne skóry czy przyjmowanie niektórych leków (głównie tych o właściwościach fotouczulających).
Odpowiednie przygotowania się do serii zabiegów to też obowiązek pacjenta – nie powinien się opalać czy zbyt złuszczać skóry. Kolejno przychodzi czas na regularne wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Między zabiegami, które powinny przebiegać w odpowiednich odstępach czasu, również należy stosować się do ww. wytycznych.
Ważne są również zasady, których należy przestrzegać po zabiegu. Pacjent nie powinien wystawiać depilowanej skóry na słońce – podkreśla kosmetolog z Depilacja.pl.
Depilacja światłem – efekty i skuteczność. Czy warto wybrać tę metodę?
Jak wygląda skuteczność depilacji IPL? Efekty są zdecydowanie lepsze na ciemnych włosach i jasnej skórze. Jeżeli masz włosy w kolorze jasnego blondu lub siwe, wiązki światła mogą niestety zadziałać dość słabo. Ciemna karnacja lub mocno opalona skóra mogą także przeszkadzać w osiągnięciu najlepszego efektu. Depilacja światłem jest w mniejszym stopniu uzależniona od tych czynników, aczkolwiek nie są one całkowicie bez znaczenia. Efekty depilacji IPL są też oczywiście zależne od samego urządzenia. Wybierz sprawdzony model, który cieszy się dobrymi opiniami klientek.
Po wykonaniu odpowiedniej liczby powtórzeń na danym obszarze zauważysz efekt gładkiej skóry. Jest to zasługa tego, jak działa depilacja światłem. W porównaniu do maszynki do golenia usuwa ona nie tylko włosy, ale też ich cebulki, przez co skóra staje się wręcz aksamitna.