Wybór laserowej depilacji - Który laser jest najlepszy dla Ciebie?
Czy depilacja laserowa działa na siwe włosy?
Część osób jest zainteresowana wykonaniem depilacji laserowej na siwych włosach. Warto pamiętać, że tego typu włosy nie zawierają melaniny – barwnika, który jest niezbędny do wychwycenia owłosienia przez laser, w celu wysłania do niego wiązki laserów. Z uwagi na jego zerowy poziom, depilacja laserowa siwych włosów nie jest możliwa. Klienci często myślą, że wykonanie większej liczby zabiegów pozwoli uzyskać zamierzony efekt. Niestety – nic bardziej mylnego.
Właściciele jasnego owłosienia często chcą się go pozbyć w domowych warunkach. Wizyty w salonach kosmetycznych są dla nich stresujące bądź zwyczajnie nie mają na nie czasu. W tym celu inwestują w nowoczesne, domowe urządzenia do depilacji laserowej. Porównując skuteczność działań narzędzi do domowego użytku z laserami stosowanymi w profesjonalnych i sprawdzonych gabinetach, należy jasno zaznaczyć, że nie przyniosą one zamierzonych efektów. Wynika to z faktu, iż modele przeznaczone do użytku domowego nie są laserami medycznymi – wiązka światła jest rozproszona, a jej działanie jest płytkie – niszczy strukturę włosa i skórę, ale nie usuwa włosów na stałe. Ponadto, wersje medyczne niszczą kompleksowo wewnętrzne struktury, tj. macierz i brodawkę.
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!
Jaki laser do depilacji wybrać?
Technologia depilacji laserowej to najszybciej rozwijająca się gałąź medycyny estetycznej. Obecnie dostępnych jest wiele urządzeń wykorzystujących niekiedy kilka różnych wiązek lasera jednocześnie! Który laser jest najskuteczniejszy? Każdy z nich posiada inne właściwości i nadają się do użycia na przy innym kolorze włosów. Lasery do depilacji różnią się metodą emisji wiązki światła, jej średnicą oraz czasem naświetlania. Warto poznać właściwości każdego z nich. Dzięki temu można świadomie podjąć decyzję o wyborze najwłaściwszego urządzenia. Możesz to zrobić jeszcze przed konsultacją ze specjalistą z salonu kosmetycznego.
Aby zdecydować, jaki laser do depilacji jest najskuteczniejszy w konkretnym przypadku, należy zacząć od tego, jak dokładnie działają te urządzenia. Laser wytwarza skoncentrowaną wiązkę światła, która uwalniana jest przez głowicę urządzenia do depilacji. Energia świetlna trafia w cząsteczki melaniny – barwnika występującego naturalnie między innymi w ludzkim włosie, a następnie zamienia się w ciepło. Wysoka temperatura powstała w cebulce włosa wywołuje poparzenia, które uszkadzają lub całkowicie niszczą mieszek włosowy. Bez tej struktury te keratynowe struktury nie mają możliwości ponownego zakorzeniania się w skórze.
Lasery różnią się między sobą przede wszystkim mocą i głębokością, na jaką są w stanie penetrować warstwy skóry. Silne lasery o stosunkowo krótkiej fali będą najodpowiedniejsze do bladej karnacji i bardzo jasnych włosków. Wystarczy niewielka ilość melaniny, aby były w stanie wygenerować odpowiednią temperaturę do uszkodzenia struktury włosa. Z tego samego powodu nie powinny być stosowane u osób o ciemnym zabarwieniu skóry, ponieważ mogą przypadkowo naświetlić również cząstki barwnika w tkankach i wywołać przebarwienie oraz ból.
Historia depilacji laserowej
Jak usunąć niepożądane włoski? Odpowiedź brzmi: depilacja laserowa! Jaki laser będzie najlepszy? Dzisiaj takie pytanie wydaje się zupełnie normalne. Kiedyś, gdy depilacja laserowa zaczęła stawać się popularna, mało kto zastanawiał się nad wykorzystywanym sprzętem. Nie było dużego wyboru. Liczyło się przede wszystkim to, że wreszcie można usunąć niepożądane włoski. Ludzie bowiem od dawna mieli potrzebę gładkiej skóry. Chodziło nie tylko o względy estetyczne, ale też higieniczne. Czy wiesz, że pierwsze, prymitywne przyrządy do golenia liczą sobie już ponad 30 tysięcy lat? Pierwszy laser powstał już ponad 60 lat temu! Około 1960 roku wynalazł go Theodore Maiman, który do swojego spektakularnego urządzenia wykorzystał kryształ rubinu. Jak nietrudno się domyślić, był to wielki przełom w kosmetologii, która dopiero przecież stawiała pierwsze kroki. Okazało się, że światło lasera naprawdę może działać na cebulki włosa.
Pierwsze lasery były dość nieprecyzyjne. Te dzisiejsze charakteryzują się bardzo dobrze dobraną długością fali świetlnej. Te pierwsze lasery często nie niszczyły włosków (albo robiły to mało efektywnie), ale wypalały skórę wokół mieszka włosowego. Poza tym laser oddziaływał tylko na ciemne włosy. Dzisiaj osoby posiadające włoski jasne, złote, rude czy jasnobrązowe także mogą poddać się działaniu lasera.
Kolejny przełom w depilacji laserowej miał miejsce w 1983 roku. Wtedy to Oshiro i Maruyama skonstruowali o wiele bardziej innowacyjne i bezpieczne urządzenie do usuwania niepożądanego owłosienia. Kolejne lata to ciągły rozwój tej dziedziny.
Laser do depilacji – ranking 2021
Aby ułatwić Ci wybór dostosowanego do Twoich oczekiwań urządzenia, przygotowaliśmy ranking laserów do depilacji, dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. Poznaj ich właściwości, zalety oraz charakterystykę determinującą ich skuteczność na wybranym przez Ciebie fragmencie ciała.
Laser rubinowy
Jest to pierwszy na świecie laser do depilacji. Długość wiązki światła wynosi 694 nm. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo wysoka absorpcja przez melaninę, której wystarczy niewielka ilość, aby włos uchwycił promień lasera. W praktyce oznacza to, że laser rubinowy nadaje się idealnie do depilacji najjaśniejszych włosów u osób o bladej cerze. Moc rubinu jest na tyle duża, że energia świetlna mogłaby zostać wchłonięta również przez cząsteczki barwnika znajdujące się w tkankach podskórnych u osób o ciemniejszej karnacji. Ze względu na możliwość powstania przebarwień oraz drobnych poparzeń u osób o skórze normalnej, oliwkowej i ciemnej, wykorzystuje się go jedynie u osób o bardzo jasnym zabarwieniu skóry. Laser rubinowy nie jest odpowiedni dla osób o niskim progu bólowym.
Laser aleksandrytowy
Zawarte w urządzeniu kryształy aleksandrytu skupiają wiązkę światła i generuje promień o długości 755 nm. Laser ten ma właściwości podobne do rubinowego, jednak ze względu na większą głębokość penetracji, może być używany nie tylko u osób o bladej skórze, ale również u posiadaczy cery o jasnej i normalnej tonacji. Jego właściwości absorpcyjne są nieznacznie obniżone w stosunku do wcześniej opisywanego lasera rubinowego, ale dzięki temu jest on łagodniejszy i powoduje znacznie mniejsze niebezpieczeństwo powstania dyskoloryzacji tkanek okalających mieszek włosowy. Sprawdzi się on również u osób o średnim progu bólu, u których stosowanie kremów znieczulających może okazać się zbędne. Można go stosować na takich obszarach, jak nogi, pachy, ramiona i plecy.
Laser diodowy
Lasery diodowe są rodzajem laserów frakcyjnych, których wiązki światła sięgają od 810 do 940 nm. W ich przypadku źródłem promieni są oczywiście diody. Kosmetolog ma możliwość płynnej regulacji długości lasera, dzięki czemu urządzenie ma możliwość elastycznego dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta. W przypadku pojawienia się dyskomfortu lub odczuć bólowych w trakcie zabiegu, specjalista wykonujący depilację zmienia długość fali. Energia świetlna może dotrzeć na głębokość 2 mm w głąb skóry, dzięki czemu laser diodowy jest bezpieczny dla struktur w tkance skórnej, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie mieszka włosowego. Urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w depilacji różnych, nawet wrażliwych miejsc na ciele. Należą do nich twarz, szyja, pachy, okolice bikini oraz brzuch i klatka piersiowa.

Depilacja laserowa a jasny kolor włosów. Fakty i mity
Wiele kobiet, chcąc ułatwić sobie codzienną pielęgnację, decyduje się na wykonanie zabiegu depilacji laserowej. W społeczeństwie panuje przekonanie, że jest ona zalecana jedynie dla osób, które są właścicielami bardzo grubych i ciemnych włosów. Z tego względu część kobiet obawia się nieuzyskania zamierzonych efektów, a tym samym poniesienia kosztów bez uzyskania korzyści. Czy depilacja laserowa jasnych włosów jest skuteczna? Co warto wiedzieć? Wyjaśniamy poniżej.
Co znajdziesz w artykule?
- Czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi efekty?
- Jak wygląda depilacja laserowa jasnych włosów?
- Czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi dobre efekty?
- Czy depilacja laserowa działa na siwe włosy?
- Skuteczność depilacji laserowej jasnych włosów w domu