Wybór laserowej depilacji - Który laser jest najlepszy dla Ciebie?

Jak wygląda depilacja laserowa jasnych włosów?

Depilacja laserowa jasnych włosów jest trudna. Problemy wynikają z niskiej zawartości melaniny – włosy jasne, blond czy siwe, mają jej znacznie niższy poziom. Tak mała zawartość melaniny utrudnia wychwycenie ich przez tradycyjny laser. Z pomocą przychodzą wersje aleksandrytowe. Cechują się one inną długością fali – wychwytują bowiem nawet najmniejsze owłosienia z niewielką ilością melaniny.

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty? Na wskazane nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z tego, iż każdy włos jest inny i w każdym przypadku efekty mogą być inne. Nie można jednoznacznie potwierdzić, że depilacja laserowa jasnych włosów nie daje w 100% zadowalających efektów. Oczywiście, sytuacja taka może mieć miejsce, aczkolwiek prawidłowe przygotowanie i przeprowadzenie zabiegu znacznie minimalizuje to ryzyko. Chcąc zyskać pewność, że depilacja laserowa jasnych włosów przyniesie planowane efekty, warto odpowiednio wcześniej umówić się na konsultację ze specjalistą. Zobacz też, jak wygląda w praktyce trwałość efektów po depilacji laserowej.

Depilacja laserowa: przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:

  • opalona skóra,
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
  • ciąża,
  • nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Laser do depilacji – ranking 2021

Aby ułatwić Ci wybór dostosowanego do Twoich oczekiwań urządzenia, przygotowaliśmy ranking laserów do depilacji, dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. Poznaj ich właściwości, zalety oraz charakterystykę determinującą ich skuteczność na wybranym przez Ciebie fragmencie ciała.

Laser rubinowy

Jest to pierwszy na świecie laser do depilacji. Długość wiązki światła wynosi 694 nm. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo wysoka absorpcja przez melaninę, której wystarczy niewielka ilość, aby włos uchwycił promień lasera. W praktyce oznacza to, że laser rubinowy nadaje się idealnie do depilacji najjaśniejszych włosów u osób o bladej cerze. Moc rubinu jest na tyle duża, że energia świetlna mogłaby zostać wchłonięta również przez cząsteczki barwnika znajdujące się w tkankach podskórnych u osób o ciemniejszej karnacji. Ze względu na możliwość powstania przebarwień oraz drobnych poparzeń u osób o skórze normalnej, oliwkowej i ciemnej, wykorzystuje się go jedynie u osób o bardzo jasnym zabarwieniu skóry. Laser rubinowy nie jest odpowiedni dla osób o niskim progu bólowym.

Laser aleksandrytowy

Zawarte w urządzeniu kryształy aleksandrytu skupiają wiązkę światła i generuje promień o długości 755 nm. Laser ten ma właściwości podobne do rubinowego, jednak ze względu na większą głębokość penetracji, może być używany nie tylko u osób o bladej skórze, ale również u posiadaczy cery o jasnej i normalnej tonacji. Jego właściwości absorpcyjne są nieznacznie obniżone w stosunku do wcześniej opisywanego lasera rubinowego, ale dzięki temu jest on łagodniejszy i powoduje znacznie mniejsze niebezpieczeństwo powstania dyskoloryzacji tkanek okalających mieszek włosowy. Sprawdzi się on również u osób o średnim progu bólu, u których stosowanie kremów znieczulających może okazać się zbędne. Można go stosować na takich obszarach, jak nogi, pachy, ramiona i plecy.

Laser diodowy

Lasery diodowe są rodzajem laserów frakcyjnych, których wiązki światła sięgają od 810 do 940 nm. W ich przypadku źródłem promieni są oczywiście diody. Kosmetolog ma możliwość płynnej regulacji długości lasera, dzięki czemu urządzenie ma możliwość elastycznego dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta. W przypadku pojawienia się dyskomfortu lub odczuć bólowych w trakcie zabiegu, specjalista wykonujący depilację zmienia długość fali. Energia świetlna może dotrzeć na głębokość 2 mm w głąb skóry, dzięki czemu laser diodowy jest bezpieczny dla struktur w tkance skórnej, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie mieszka włosowego. Urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w depilacji różnych, nawet wrażliwych miejsc na ciele. Należą do nich twarz, szyja, pachy, okolice bikini oraz brzuch i klatka piersiowa.

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Lasery z serii Light Sheer firmy Lumenis zbierają dobre opinie odkąd się pojawiły, a terapia usuwania zbędnego owłosienia z ich wykorzystaniem od lat przynosi rewelacyjne efekty cenione zarówno przez laseroterapeutów, jak i przez pacjentów, którzy poddają się depilacji tym sprzętem.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...