Wybór laserowej depilacji - Który laser jest najlepszy dla Ciebie?
Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).
- gorących kąpieli,
- korzystania z sauny lub basenu,
- podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
- przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
- do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.
Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.
Jak wygląda depilacja laserowa jasnych włosów?
Depilacja laserowa jasnych włosów jest trudna. Problemy wynikają z niskiej zawartości melaniny – włosy jasne, blond czy siwe, mają jej znacznie niższy poziom. Tak mała zawartość melaniny utrudnia wychwycenie ich przez tradycyjny laser. Z pomocą przychodzą wersje aleksandrytowe. Cechują się one inną długością fali – wychwytują bowiem nawet najmniejsze owłosienia z niewielką ilością melaniny.
Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty? Na wskazane nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z tego, iż każdy włos jest inny i w każdym przypadku efekty mogą być inne. Nie można jednoznacznie potwierdzić, że depilacja laserowa jasnych włosów nie daje w 100% zadowalających efektów. Oczywiście, sytuacja taka może mieć miejsce, aczkolwiek prawidłowe przygotowanie i przeprowadzenie zabiegu znacznie minimalizuje to ryzyko. Chcąc zyskać pewność, że depilacja laserowa jasnych włosów przyniesie planowane efekty, warto odpowiednio wcześniej umówić się na konsultację ze specjalistą. Zobacz też, jak wygląda w praktyce trwałość efektów po depilacji laserowej.
Najlepsze depilatory laserowe - Ranking 2024
Depilator laserowy Philips Lumea 9900 BRI977/00
- Szybka i skuteczna depilacja laserowa w domu
Philips Lumea 9900 BRI977/00 zapewni Ci gładką skórę nawet przez cały rok. Sprawia, że mieszki włosowe wypuszczają coraz to mniej bujne owłosienie. Szacowany czas depilacji obu łydek wynosi jedynie 8,5 minuty, podczas gdy pachy zajmą Ci zaledwie 2 minuty. Nie przeznaczysz więc zbyt dużo czasu. Nie musisz też mieć wprawy, by sprawnie poradzić sobie z depilacją wybranych partii ciała. Błyskawicznie pozbędziesz się uciążliwych włosków. Ten profesjonalny depilator laserowy z okienkiem idealnie przylega do skóry. Producent dobrze go wyprofilował. Bez trudu zlikwidujesz grubsze włoski z nóg czy innych partii ciała. Skorzystasz zarówno z zasilania sieciowego, jak i akumulatorowego. Masz w tym wybór. Gdy tego zechcesz, dostęp do gniazdka elektrycznego nie będzie stanowił problemu. Mało zalet? No to wiedz, że mówimy o urządzeniu do depilacji laserowej z aplikacją mobilną. Da Ci dostęp choćby do harmonogramu zabiegów. Apka zagwarantuje Ci też wsparcie w kwestii depilacji i szereg przydatnych porad. Co więcej, daje opcję stworzenia indywidualnych planów zabiegowych. To taki prywatny asystent, który wspomoże Cię w prawidłowym używaniu laserowej golarki. Nigdy nie ominiesz dnia wykonania depilacji.
Bezpieczny depilator do różnych części ciała
Zadowoli Cię skład zestawu. Niesie za sobą dużą wszechstronność. Wraz z depilatorem otrzymasz 4 wyprofilowane głowice. Dostosowano je kształtem i budową do konkretnych obszarów skóry. Posłużą Ci np. do depilacji wrażliwych sfer, m.in. twarzy, okolic bikini oraz pach. Bezpiecznie wydepilujesz nawet swój brzuch. Technologia SenseiIQ odpowiada za automatyczne wykrywanie głowic. Urządzenie wie, jaki program dobrać do danej końcówki. Ty się nad tym nie zastanawiasz, choć rzecz jasna istnieje opcja manualnej zmiany ustawień. Ponadto sprzęt bada koloryt skóry (czujnik SmartSkin), zawsze skutecznie pracując. Nad ochroną Twojej skóry czuwa również wbudowany filtr UV. Cecha godna najlepszego depilatora laserowego. Dla Ciebie oznacza to praktycznie bezbolesną depilację z optymalnie ustawionymi parametrami pracy, w tym intensywnością impulsów świetlnych. Nie zaszkodzisz sobie, a za to efektywnie usuniesz owłosienie!
Depilacja laserowa – jaki laser da najlepszy efekt? Porównanie mocy laserów
Szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia z ciała? Liczne włoski na udach, pod pachami czy w okolicach intymnych mogą być naprawdę uciążliwe. Możesz się ich trwale pozbyć. Odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie jest oczywiście depilacja laserowa. Jaki laser wybrać do tego typu zabiegu? Jaki laser do depilacji jest najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
Depilacja laserowa pomoże Ci zredukować nawet do 90% włosów w obszarach, które poddasz zabiegom. Trzeba jednak pamiętać, że aby osiągnąć ten spektakularny efekt, trzeba poddać się serii zabiegów (średnio 6-8 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych). Podstawowym sprzętem wykorzystywanym podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej jest oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, laser. Ten emituje światło jednokolorowe (monochromatyczne), które charakteryzuje się konkretną długością mierzoną w nanometrach. Promień lasera ma konkretny kierunek i małą rozbieżność. To oznacza, że jego energia jest bardzo skoncentrowana, czego efektem jest skuteczny zabieg.
W zabiegu depilacji laserowej chodzi o uzyskanie zjawiska tzw. selektywnej fototermolizy. Światło, które emituje głowica lasera, wychwytywane przez melaninę, czyli barwnik zawarty w skórze, którego zadaniem jest pochłanianie światła. Dzięki temu światło, zamieniane w ciepło, uszkadza cebulkę włosa. Przez to włoski nie odrastają.
By zabieg depilacji laserowej miał sens, należy przeprowadzić go w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu włosa. Wtedy cebulka włosa, połączona z brodawką, odpowiedzialna jest za aktywny wzrost. Wówczas podziałanie na nią światłem lasera przynosi oczekiwane efekty. Warto wiedzieć, że czas trwania anagenu nie wygląda tak samo w przypadku każdej partii ciała. W przypadku twarzy cykl wzrostu włosa jest krótszy i trwa około 4-5 tygodni. W przypadku nóg trwa to aż 8-12 tygodni. Czy zmniejszanie odstępów czasowych pomiędzy zabiegami może dać oczekiwany efekt? Nie. Takie działanie sprawi tylko, że finalnie trzeba będzie wykonać jeszcze więcej zabiegów.

Historia depilacji laserowej
Jak usunąć niepożądane włoski? Odpowiedź brzmi: depilacja laserowa! Jaki laser będzie najlepszy? Dzisiaj takie pytanie wydaje się zupełnie normalne. Kiedyś, gdy depilacja laserowa zaczęła stawać się popularna, mało kto zastanawiał się nad wykorzystywanym sprzętem. Nie było dużego wyboru. Liczyło się przede wszystkim to, że wreszcie można usunąć niepożądane włoski. Ludzie bowiem od dawna mieli potrzebę gładkiej skóry. Chodziło nie tylko o względy estetyczne, ale też higieniczne. Czy wiesz, że pierwsze, prymitywne przyrządy do golenia liczą sobie już ponad 30 tysięcy lat? Pierwszy laser powstał już ponad 60 lat temu! Około 1960 roku wynalazł go Theodore Maiman, który do swojego spektakularnego urządzenia wykorzystał kryształ rubinu. Jak nietrudno się domyślić, był to wielki przełom w kosmetologii, która dopiero przecież stawiała pierwsze kroki. Okazało się, że światło lasera naprawdę może działać na cebulki włosa.
Pierwsze lasery były dość nieprecyzyjne. Te dzisiejsze charakteryzują się bardzo dobrze dobraną długością fali świetlnej. Te pierwsze lasery często nie niszczyły włosków (albo robiły to mało efektywnie), ale wypalały skórę wokół mieszka włosowego. Poza tym laser oddziaływał tylko na ciemne włosy. Dzisiaj osoby posiadające włoski jasne, złote, rude czy jasnobrązowe także mogą poddać się działaniu lasera.
Kolejny przełom w depilacji laserowej miał miejsce w 1983 roku. Wtedy to Oshiro i Maruyama skonstruowali o wiele bardziej innowacyjne i bezpieczne urządzenie do usuwania niepożądanego owłosienia. Kolejne lata to ciągły rozwój tej dziedziny.
