Depilacja laserem diodowym - Koszty i ceny

Jak działa laser diodowy?

Laser diodowy do depilacji należy do laserów frakcyjnych nieablacyjnych. W przypadku tego urządzenia źródłem światła jest dioda. Urządzenie to działa na zasadzie tak zwanej selektywnej fototermolizy. To decyduje o jego skuteczności.

Na czym polega ta technologia?

Główną cechą lasera diodowego jest generowanie wiązki promieni o ściśle określonych długościach fal. Taka wiązka oddziałuje wyłącznie na melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów. Dostarczana do mieszka włosa energia lasera jest w nim gromadzona, przez co przemienia się w energię cieplną, która ma działanie destrukcyjne. W efekcie wyemitowana wiązka lasera niszczy korzeń włosa, uniemożliwiając jego odrost.

Jednocześnie należy podkreślić, że energia lasera diodowego omija pozostałe tkanki znajdujące się w obszarze poddawanych zabiegowi. Oznacza to, że działa bezpośrednio na włos i jego barwnik, skutecznie usuwając owłosienie i jednocześnie nie szkodząc w żaden sposób skórze.

Laser diodowy i jego skuteczność

Efekty zabiegu są trwałe. Do osiągnięcia rezultatu idealnie gładkiej skóry konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach czasowych wynoszących od 5 do 8 tygodni, co wynika z różnej fazy wzrostu włosów. Depilacja laserem diodowym to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia.

Do usuwania owłosienia w gabinetach stosuje się również urządzenie IPL (Intense Pulsed Light), czyli urządzenie z lampą ksenonową. Podstawową różnicą między laserem diodowym a IPL jest to, że to drugie urządzenie nie jest laserem, choć często bywa błędnie nazywane w ten właśnie sposób. Po zabiegu depilacji IPL cebulki włosa są uszkodzone, ale włos wciąż może z nich wyrosnąć.

Zarówno depilacja laserem diodowym, jak i urządzeniem IPL może wiązać się z odczuwaniem pewnego łagodnego dyskomfortu podczas zabiegu. Wszystko zależy jednak od indywidualnej wrażliwości pacjenta. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku urządzenia IPL zwykle potrzebna jest większa liczba zabiegów (nawet 3 razy więcej), aby usunąć niechciane owłosienie, a i tak efekt nie będzie taki jak przy użyciu lasera diodowego. Depilacja światłem IPL powoduje osłabienie, rozjaśnienie i przerzedzenie włosów, ale niestety nie usuwa ich na stałe – po kilku miesiącach od wykonania serii zabiegów większość włosków odrasta. Natomiast seria zabiegów laserem diodowym zalecana przez specjalistę gwarantuje skuteczność na poziomie około 90% – pozostałe 10% włosów jest cienkich, jasnych i niemal niewidocznych.

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).

  • gorących kąpieli,
  • korzystania z sauny lub basenu,
  • podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
  • przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
  • do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.

Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...