Depilacja laserowa brody - Skuteczność i Efekty
Przeczytaj też:
Depilacja laserowa powoduje podrażnienie skóry, która wymaga później delikatnego traktowania. Niewskazane jest stosowanie po zabiegu mydła, toników i innych kosmetyków z zawartością alkoholu, a pod pachami – dezodorantów i antyperspirantów. Dobrym pomysłem jest natomiast nakładanie na skórę preparatów łagodzących w postaci kremu lub zasypki z alantoiną lub pantenolem, ale dopiero następnego dnia po zabiegu. W dniu depilacji można najwyżej wziąć wieczorem prysznic. Po około 2 dniach można ogolić włoski.
Do czasu powrotu skóry do normy niezalecane jest korzystanie z basenu czy klubu fitness z uwagi na możliwość jej zakażenia.
Bezpośrednio po zabiegu najlepiej chronić skórę za pomocą kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Dopiero po upływie ok. 2 tygodni można zacząć wystawiać ją na działanie promieni słonecznych, a także stosować peelingi lub inne kosmetyki powodujące złuszczanie się naskórka.
Przeczytaj też:
Laserowe usuwanie włosków nie powoduje uszkodzenia okolicznych tkanek wokół mieszków włosowych, ale może być bolesne i na pewien czas uwrażliwiać skórę, powodować jej podrażnienie, zaczerwienienie czy obrzęk. Podczas zabiegu odczuwane są ukłucia podobne do tych spowodowanych przez prąd, a stopień nasilenia bólu zależy od jakości włosów – przy tych ciemnych i grubych jest większy.
Nowoczesne urządzenia są wyposażone w systemy chłodzenia skóry, dzięki czemu zmniejsza się ich efekt drażniący i poziom odczuwanego bólu. Temperaturę depilowanego obszaru można też obniżać poprzez nałożenie odpowiednio przezroczystego żelu, który nie zakłóca drogi wiązek lasera w głąb skóry.
Ból odczuwany podczas depilacji laserowej jest kwestią indywidualną i w dużej mierze dotyczy najwrażliwszych rejonów, takich jak pachy czy okolice bikini (zwłaszcza przy tzw. depilacji brazylijskiej). By zminimalizować ból, możliwe jest nałożenie na skórę znieczulającego kremu z lidokainą na 30 minut przez zabiegiem.
Jak usunąć wąsik kobiecy? Poznaj dostępne sposoby!
Istnieją cztery bardzo popularne metody depilacji twarzy u kobiet, które nie wymagają wizyty w gabinecie kosmetycznym. Każda z nich obarczona jest pewnymi niedogodnościami lub możliwymi do wystąpienia skutkami ubocznymi.
Golenie
Golenie twarzy maszynką z ostrzami jest rozwiązaniem tymczasowym i w żaden sposób nie wpływa na zmniejszenie ilości pojawiających się włosków. Dodatkowo powoduje, że skóra jest mniej przyjemna w dotyku, ponieważ ścięte pod kątem włosy mają ostre, bardziej kłujące końcówki. Częstym następstwem używania maszynek do golenia w okolicach wąsika i brody jest wrastanie włosków i nieestetyczne ropne krostki.
Wosk
Woskowanie to dość popularna metoda pozbywania się włosów z kobiecej twarzy. Dostępne są bezpieczne, gotowe plastry do tak zwanej depilacji na zimno. Ponieważ metoda ta nie wymaga rozpuszczania wosku przy pomocy wysokiej temperatury, nie występuje niebezpieczeństwo poparzenia. Usuwanie włosków wraz z cebulkami niestety nie uchroni Cię przed zjawiskiem wrastania oraz często idącym z nim w parze stanem zapalnym mieszków włosowych.
Pasta cukrowa
Jest to delikatniejszy i skuteczniejszy zamiennik woskowania. Depilację pastą cukrową można przeprowadzać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Nakładanie na skórę rozgrzanego i rozpuszczonego kosmetyku powoduje otwarcie ujść mieszków włosowych, dzięki czemu depilacja jest mniej bolesna, a pasta jest w stanie uchwycić nawet bardzo krótkie włoski. Metoda ta jest bardzo tania i bezpieczna dla alergików, jednak jej czasochłonność można porównać do klasycznego woskowania.
Nitkowanie
Metoda ta polega na chwytaniu grupy drobnych włosków pomiędzy dwie skręcone ze sobą zwykłe nitki. Sposób ten może początkowo nastręczyć problemów, ponieważ wymaga zwinnego operowania kilkoma palcami jednocześnie. Ćwiczenia i dostosowanie siły skrętu nitek znacznie zwiększy skuteczność tego zabiegu. W przypadku nitkowania istnieje spore prawdopodobieństwo urwania włosa, a nie usunięcia go wraz z cebulką, co z dużą dozą prawdopodobieństwa doprowadzi do wrośnięcia go w tkanki.
Depilacja, a może Epilacja – czym różnią się niniejsze metody usuwania owłosienia?
Kiedy myślimy o zabiegach nadmiernego usuwania owłosienia, zazwyczaj mówimy o depilacji. Niemniej jednak, w dziedzinie kosmetologii funkcjonuje także pojęcie epilacji. I chociaż celem obu tych technik jest pozbycie się niechcianych włosów z wybranych części ciała, różnią się one przede wszystkim efektywnością.
- DEPILACJA – to metoda czasowego usuwania owłosienia przy pomocy dobrze nam znanych technik, takich jak: depilacja maszynką, kremem do depilacji, depilatorem lub woskiem,
- EPILACJA – to metoda trwałego usuwania owłosienia, poprzez zniszczenie cebulki włosa, a tym samym uniemożliwienie włosom ponownego wzrostu.
Co ciekawe, mimo, iż termin „ Epilacja ” jest właściwy dla laserowej techniki usuwania niechcianych włosów, nie jest on często stosowany. Dlatego też, w ofercie naszego salonu Anlaya Medical Clinic & Spa znajdą Państwo niniejszy zabieg pod nazwą „ Depilacja laserowa ”.
Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej
Po przeprowadzonym zabiegu trwałego usuwania owłosienia laserem Vectus może ale nie musi wystąpić czasowe zaczerwienienie depilowanej powierzchni orasz obrzęk okołomieszkowy (dotyczy to włosów grubych i ciemnych). Powinny one ustąpić najczęściej po kilku godzinach lub maksymalnie do 2-3 dni.
Należy zwrócić w tym okresie uwagę na specjalna pielęgnacje skóry.
- Nie stosować mydła i preparatów na bazie alkoholu (toników, antyperspirantów, dezodorantów).
- Nie podrażniać skóry w tym obszarze.
- Nie korzystać z basenu, sauny (max 3 dni)
- Dodatkowo można stosować preparaty łagodzące takie jak Bepanten, Panthenol, Alantan lub dbać o nawilżenie skóry.
- Skóra poddana depilacji laserowej nie może być opalana bezpośrednio przez 2 tygodnie od zabiegu, jeżeli jest ona wystawiona na działanie promieni słonecznych to należy stosować preparaty z wysokim filtrem UV.
- Pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać włosów, możliwe jest stosowanie maszynki do golenia.