Opinie na temat depilacji laserowej brzucha
Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej
Po przeprowadzonym zabiegu trwałego usuwania owłosienia laserem Vectus może ale nie musi wystąpić czasowe zaczerwienienie depilowanej powierzchni orasz obrzęk okołomieszkowy (dotyczy to włosów grubych i ciemnych). Powinny one ustąpić najczęściej po kilku godzinach lub maksymalnie do 2-3 dni.
Należy zwrócić w tym okresie uwagę na specjalna pielęgnacje skóry.
- Nie stosować mydła i preparatów na bazie alkoholu (toników, antyperspirantów, dezodorantów).
- Nie podrażniać skóry w tym obszarze.
- Nie korzystać z basenu, sauny (max 3 dni)
- Dodatkowo można stosować preparaty łagodzące takie jak Bepanten, Panthenol, Alantan lub dbać o nawilżenie skóry.
- Skóra poddana depilacji laserowej nie może być opalana bezpośrednio przez 2 tygodnie od zabiegu, jeżeli jest ona wystawiona na działanie promieni słonecznych to należy stosować preparaty z wysokim filtrem UV.
- Pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać włosów, możliwe jest stosowanie maszynki do golenia.
Depilacja laserowa – efekty po kilku latach
Choć nie ma metody, która gwarantowałaby 100% skuteczności w usuwaniu owłosienia na zawsze, to depilacja laserowa jest uznawana za skuteczną opcję dla długotrwałych efektów. Jak pokazują doświadczenia naszych klientów, efekty utrzymują się przez wiele lat po zakończeniu serii zabiegów. Oczywiście po kilku latach może dojść do częściowego odrostu włosów, ale jest on zazwyczaj dużo mniej nasilony niż przed zabiegami. Odrastające włosy są cieńsze, jaśniejsze i mniej widoczne. Ewentualny odrost można łatwo kontrolować za pomocą zabiegów przypominających raz na jakiś czas.
Warto też pamiętać, że na trwałość efektów depilacji laserowej wpływa wiele czynników, takich jak predyspozycje genetyczne, gospodarka hormonalna czy ekspozycja na słońce. Dlatego efekty mogą się nieco różnić u poszczególnych osób. Jednak ogromna większość naszych klientów po latach wciąż cieszy się wyraźną redukcją owłosienia i znacznie rzadszą koniecznością jego usuwania.
Domowe sposoby na pozbycie się owłosienia
W dzisiejszych czasach nie brakuje łatwo dostępnych metod usuwania owłosienia. Sprawdź te najbardziej popularne i finalnie przekonaj się, że lepiej wybrać bardziej profesjonalny i bezpieczny sposób na usunięcie niechcianych włosków.
Jeśli używasz maszynki, to nie dość, że po każdym goleniu odrastają silniejsze włoski, to jeszcze za każdym razem istnieje ryzyko skaleczenia się… A każde skaleczenie może pozostawić po sobie bliznę, która długo nie zniknie.
Jeżeli korzystasz z kremów do depilacji, na pewno wiesz, że ich działanie może powodować podrażnienia. Konsystencja takich kremów powoduje, że trudno je spłukać – zdarza się, że substancja po użyciu zalega w rurach przez kilka dni. Kremy do depilacji zwykle mają specyficzny zapach, który niektórzy uznają za drażniący. Fakt, że tą metodą pozbywamy się włosków zaledwie na kilka dni sprawia, że rytuał prowadzący do gładkiej skóry trzeba powtarzać raz lub dwa razy w tygodniu. W związku z tym depilacja staje się nieodłączną częścią codziennego życia, na którą trzeba poświęcać czas.
- Depilacja woskiem i pastą cukrową
Jeśli stosujesz woskowanie lub depilację pastą cukrową, to z pewnością wiesz, że to potrafi sprawiać ból, który rozkłada na łopatki najtwardszego mężczyznę… Na szczęście efekty utrzymują się dłużej, niż w przypadku wyżej wspomnianych metod. Co prawda do tego bólu można przyzwyczaić skórę, ale może lepiej po prostu go uniknąć wybierając inną metodę. Dodatkowo wosk potrafi wywołać wrastanie włosków i wywołać podrażnienia, których nie chce nikt, kto poddaje się tym “torturom”.
Jak przygotować się do zabiegu?
Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:
- Nie opalaj się co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem – ani na słońcu, ani w solarium. Świeża opalenizna i ciemna karnacja są głównym przeciwwskazaniem do zabiegu – mogłoby dojść do poparzenia i powstania przebarwień lub odbarwień.
- Zrezygnuj z zabiegów, polegających na wyrywaniu włosów (depilacja woskiem, depilatorem, pastą cukrową, pęsetą) na co najmniej miesiąc przed planowaną depilacją laserową. Jeśli niechciane włosy zostaną wyrwane przed zabiegiem, laser do depilacji nie ma możliwości „dojścia” do cebulki włosa i zniszczenia jego macierzy.
- Dzień przed lub w dniu depilacji laserowej musisz dokładnie ogolić ciało na obszarze, który ma zostać poddany depilacji laserowej. Użyj w tym celu zwykłej maszynki do golenia. Dzięki skróceniu włosów laser nie będzie skupiał się na łodydze nad powierzchnią skóry, ale na samym mieszku włosowym. Pozwala to również uniknąć nieprzyjemnych poparzeń skóry. W żadnym wypadku nie usuwaj włosów kremem do depilacji – zawarta w nich chemia rozpuszcza łodygę włosa i może uniemożliwić skuteczną depilację laserową. W przypadku pierwszej wizyty warto zostawić mały fragment nieogolonej skóry, by kosmetolog mógł ocenić typ owłosienia. Kosmetolog przed zabiegiem ogoli pozostawiony fragment włosów.
- W dniu zabiegu nie używaj produktów do pielęgnacji skóry na obszarze, który ma być poddawany depilacji. Dotyczy to wszelkich kosmetyków, takich jak balsamy nawilżające, olejki itp. Nie używaj też antyperspirantów, a perfumy rozpyl na ubraniu, a nie na skórze.
- Odstaw leki i zioła światłouczulające. Dokładną listę środków, które mogą wchodzić w reakcję ze światłem laserowy, przedstawi Ci kosmetolog podczas konsultacji. Specjalista poinformuje Cię również, w jakim czasie po odstawieniu tych leków możesz odbyć pierwszy zabieg depilacji laserowej.
- Skóra w odpowiednim stanie– Przy przystąpieniu do zabiegu skóra nie powinna mieć przerwanej ciągłości naskórka, nie powinna być podrażniona i wysuszona.