Depilacja laserowa - co warto wiedzieć
Czy cukrzyca jest przeciwskazaniem do wykonania depilacji laserowej?
Cukrzyca nie jest bezpośrednim przeciwskazaniem do wykonania depilacji laserowej tylko i włącznie w sytuacji, kiedy pacjent ma prawidłowy poziom glikemii. Jeśli natomiast poziom cukru nie jest wyrównany, to laserowe usuwanie owłosienia nie jest możliwe. Osoby chorujące na cukrzycę powinny zachować szczególną ostrożność podczas zabiegu, ponieważ choroba może wpłynąć na proces gojenia się skóry po depilacji laserowej. Ponadto cukrzyca może zwiększać wrażliwość skóry na ból i ryzyko powikłań, takich jak infekcje skórne.
Z tego powodu, przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej, zawsze należy skonsultować się z lekarzem i specjalistą od depilacji laserowej. W przypadku osób z cukrzycą ważne jest także regularne monitorowanie poziomu cukru we krwi przed i po zabiegu, aby uniknąć ewentualnych powikłań.
Co w sytuacji, jeśli być możesz chorujesz na niezdiagnozowaną cukrzycę, a chcesz poddać się zabiegowi laseroterapii? Należy pamiętać o tym, że podczas przeprowadzania wywiadu należy podzielić się jakimikolwiek obawami i wątpliwościami. Kosmetolog nie bierze odpowiedzialności za ewentualne powikłania wynikające z niewiedzy bądź zatajenia informacji. Jeśli zauważasz jakiekolwiek objawy, które wskazywałyby na gorsze samopoczucie, to koniecznie skonsultuj się z lekarzem i wykonaj odpowiednią diagnostykę w celu wykluczenia danej jednostki chorobowej.
Osoby chorujące na cukrzycę często zażywają leki, o których należy poinformować osobę wykonującą zabieg. Może okazać się bowiem tak, że niektóre z nich stanowią przeciwskazanie do wykonania zabiegu, dlatego tak ważne jest poinformowanie osoby wykonującej zabieg o ich stosowaniu.
A kto dokładnie może wykonać depilacją laserową? Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu!
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!
Depilacja laserowa: czy boli?
Osoby zastanawiające się nad zabiegiem depilacji laserowej obawiają się przede wszystkim bólu. To, jak go odczuwamy, zależy od naszej kombinacji włosów i melaniny - osoby czarnoskóre mają jej więcej niż białe, a te o ciemniejszej karnacji więcej niż osoby blade. Im ciemniejsze i gęstsze włosy i ciemniejszy odcień skóry, tym odczuwany ból będzie większy.
Wiele zależy też od progu odczuwania bólu przez daną osobę. To, co dla jednych jest "ukłuciem komara", innych może bardzo boleć. Kosmetolożka przykłada laser do ciała punkt po punkcie, laser wydaje specyficzny dźwięk - "strzał", który również może powodować dyskomfort. Kobiety określają ból podczas depilacji laserowej jako pieczenie, szczypanie. Niektóre porównują go do depilacji depilatorem, inne - do wyrywania brwi pęsetą.
dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, założycielka kliniki Estetica Nova- Mediostar Next Pro to laser stosowany m.in. w zabiegach usuwania owłosienia. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego i wysoce wydajnego systemu chłodzenia zabiegi depilacji są praktycznie bezbolesne. To bardzo ważne dla naszych pacjentek, które często bardzo nieprzyjemnie wspominają zabiegi depilacji innymi urządzeniami. Mediostar Next Pro łączy w sobie z wygodę i efektywność zabiegu. Głowica depilacyjna pracuje na 2 długościach fali 808 nm i 940 nm.
W zależności od fototypu i koloru włosów różny jest procentowy rozkład tych fal w wiązce. Dlatego właśnie laser jest bezpieczny nawet dla wyższych fototypów i skutecznie depiluje jasne włosy. Dodatkowym atutem jest możliwość podpięcia kilku innych głowic zabiegowych. W klinice stosuję również głowicę vaskularną o długości fali 940 nm, bardzo skutecznie zamykającą naczynka zarówno na twarzy, jak i na nogach.
Komfort i bezpieczeństwo zabiegu zapewni pacjentkom laser Motus AX. W przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych na rynku posiada unikatową szafirową głowicę, która schładza skórę do temperatury 15 stopni. Laser świetnie sprawdzi się również na jasnych włosach (z wyjątkiem białych i siwych).
Jak przygotować się do depilacji laserowej?
Pierwszym krokiem jest zawsze wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Odpowiednie przygotowanie do depilacji laserowej ma ogromny wpływ nie tylko na skuteczność zabiegu, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo osoby, która poddaje się zabiegowi.
Dzień przed planowaną depilacją laserową powinno się usunąć włoski na obszarze zabiegowym. Włosy w miejscu działania lasera mogłyby nie tylko osłabić skuteczność depilacji, ale też powodować podrażnienia, a nawet poparzenie. Energia lasera powinna dotrzeć przez skórę bezpośrednio do mieszka włosowego, dlatego należy dokładnie ogolić ciało maszynką.
Osoby, które rozważają skorzystanie z tego typu rozwiązania, powinny także pamiętać o szczególnej pielęgnacji skóry. Jej zwiększone nawilżenie zmniejsza ryzyko podrażnień spowodowanych działaniem lasera.
Przeraża Cię wizyta u kosmetologa? Jak mentalnie przygotować się do zabiegu?
Pierwszy zabieg może wzbudzać emocje, szczególnie w przypadku depilacji laserowej bikini. Wiele osób odczuwa dyskomfort i skrępowanie. Czy przygotowanie do zabiegu może obejmować nastawienie psychiczne? Jak najbardziej! Pamiętaj, że dla doświadczonego kosmetologa to codzienny element pracy. Rozważając zabieg depilacji laserowej, warto zadbać o własny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Może w tym pomóc sprawdzenie oferty placówek, które posiadają status kliniki medycznej. Kosmetolodzy wykonujący zabieg depilacji laserowej w tego typu placówce mają odpowiednie kompetencje, potrafią zachować profesjonalizm i sprawić, że poczujesz się komfortowo.
Depilacja laserowa jest z pewnością interesującą opcją na trwałe usuwanie owłosienia, którą można rozważyć zwłaszcza przed okresem wakacyjnym. Przed przystąpieniem do zabiegu istotne jest zapoznanie się z zasadami przygotowania, przeciwwskazaniami oraz zaleceniami dotyczącymi postępowania po zakończeniu procedury. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i przestrzeganiu wskazówek specjalistów można zwiększyć jej skuteczność i zminimalizować ryzyko podrażnień. Wybór profesjonalnej kliniki medycznej to sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa i komfortu podczas całej procedury.