Laser diodowy to połączenie bezpiecznego lasera z wysoką skutecznością. Źródłem promienia są specjalne diody, zdolne do koncentracji i emisji wiązki światła o długości od 810 do 940 nm. Jest to drugi co do zasięgu laser służący do depilacji. Jest on w stanie osiągnąć głębokość penetracji skóry do 2 mm, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla tkanek. Diody są wyjątkowo bezpieczne, ponieważ odpowiednio używane, nie powodują mikroskopijnych oparzeń skóry. Nie wywołują przebarwień, a używanie ich w większości przypadków nie powoduje bólu. Dyskomfort może pojawiać się u pacjentów o obniżonym progu bólu oraz gdy zabieg wykonywany jest na delikatniejszych obszarach ciała.
Lasery diodowe są rodzajem laserów frakcyjnych nieablacyjnych. Oznacza to, że nie powodują odparowania cząsteczek wody z tkanek, jak ma to miejsce w przypadku laserów frakcyjnych ablacyjnych CO2, służących do intensywnego peelingu naskórka. Ich działanie opiera się zatem na uderzaniu w cząstki barwnika zgromadzone w cebulce włosa znajdującego się w fazie wzrostu i powodowaniu wzrostu temperatury wewnątrz mieszka włosowego. Gorąco uszkadza jego struktury, co powoduje ich obumarcie.
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, czy lepszy jest laser diodowy czy IPL – wszystko zależy od tego, jakie macie oczekiwania wobec epilacji. Laser IPL to urządzenie przeznaczone do użytku domowego. Będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za wizytami w gabinetach kosmetycznych lub którym brakuje czasu na wizyty u kosmetologa. Należy jednak pamiętać, że lasery IPL jedynie osłabiają włosy, a nie powodują ich całkowitej eliminacji. Tylko w przypadku regularnego naświetlania skóry włosy powoli zaczną tracić swoją twardość i zabarwienie. Zazwyczaj niezbędne jest co najmniej 8 sesji, aby zobaczyć znaczące efekty. Osłabienie włosów zazwyczaj utrzymuje się do pół roku, po tym czasie niezbędne jest powtórzenie zabiegu.
Dla osób chcących zapomnieć o nadmiernym owłosieniu na długie lata, właściwym wyborem będzie profesjonalna epilacja, na przykład przy użyciu lasera diodowego. Tylko takiego rodzaju urządzenia posiadają zdolności pozwalające na permanentne zniszczenie mieszka włosowego, a co za tym idzie – uniemożliwienie włosowi ponowny wzrost. W zależności od odcienia skóry i intensywności zabarwienia owłosienia, ilość potrzebnych sesji waha się pomiędzy 3 a 6. Sesje wykonywane są w odstępie około sześciu tygodni. Ich zastosowanie wymaga co prawda wizyty w salonie medycyny estetycznej, jednak efekty użycia są widoczne niemal natychmiast. Również skutki zastosowania lasera diodowego utrzymują się nieporównywalnie dłużej, niż w przypadku urządzenia IPL.
Jak widzicie, depilator diodowy oraz laser IPL znacznie różnią się od siebie. Dotyczy to nie tylko metodologii działania, ale też trwałości efektów, jakie przynosi ich stosowanie. Jeśli potrzebujecie długotrwałego spokoju od usuwania zbędnego owłosienia, trwającego nawet kilka lat, z pewnością powinniście postawić na depilację laserem diodowym. Gdybyście po przeczytaniu naszego tekstu nadal mieli wątpliwości, z przyjemnością opowiemy Wam, czym różnią się od siebie laser diodowy a IPL. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami oraz do jednego z naszych gabinetów. Będziecie mogli na własnej skórze wypróbować depilację diodową!
Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR Kraków zapewnia skuteczne, a zarazem bezpieczne zabiegi laserowe. Ważne jednak, że depilacja laserem, mimo swojej wysokiej skuteczności, nie jest metodą dla każdego. Przede wszystkim z depilacji laserem powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące. Oczywiście mogą później zdecydować się na depilację laserową, lecz dopiero po zakończeniu karmienia. Nie poleca się depilacji laserowej osobom stosującym leki lub zioła światłouczulające, antybiotyki, leki psychotropowe.
Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest także świeżo opalona skóra. Depilacja laserem może być przeprowadzona w czasie, gdy promieniowanie słoneczne jest najmniejsze. Przed samym zabiegiem usuwania owłosienia nie powinno się również stosować preparatów brązujących (samoopalaczy), a także 4 tygodnie przed zabiegiem nie usuwamy włosków pęsetą, woskiem, depilatorem elektrycznym. Na dzień przed planowanym zabiegiem nie można także stosować preparatu typu Etiaxil!
Zarówno zabieg depilacji IPL, jak i Light Sheer charakteryzują się niezwykłą skutecznością, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu wyróżniamy przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.
Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.
Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.
Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.