"Depilacja laserowa e light - Skuteczna Metoda Usuwania Owłosienia"
Światło IPL a Light Sheer – zastosowanie
Zarówno depilacja światłem IPL, jak również LightSheer to zabiegi, które z wykorzystaniem wiązki światła docierają głęboko do wnętrza skóry niszcząc wybrany fragment w mieszku włosowym. Zabiegi te wpływają na usunięcie owłosienia w wybranej partii ciała lub na całym ciele.
Oba zabiegi są uważane za bezpieczne, natomiast z punktu widzenia skuteczności LightSheer – laser diodowy jest uznawany za najbardziej efektywną formę usuwania owłosienia jaka obecnie dostępna jest na rynku. Depilacja laserem diodowym usuwa owłosienie na długi czas.
W latach 90. pojawiły się urządzenia IPL. Często można spotkać się z tym, że są wymieniane obok klasycznych laserów, jednak należy wyraźnie podkreślić, że nie są laserami. . Wykorzystują działanie niespójnych pulsujących fal świetlnych. Wadą tego typu urządzeń jest to, że nie działają na barwnik włosa, ale także na sąsiadujące tkanki, co może prowadzić do ich uszkodzenia. Faktem jest to, że urządzenia IPL nie dorównują laserom Light Sheer, jeśli chodzi o skuteczność w temacie – depilacja laserowa.
Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:
- pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
- należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
- trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
- dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
- przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
- w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
Czy laser IPL jest skuteczny?
Zbieg na trwałe pozbycie się owłosienia najczęściej kojarzony jest tylko z zabiegiem depilacji laserowej – IPL również jest zaliczane do tej grupy. Metoda działania laserem a IPL jest bardzo podobna, jednak depilacja metodą IPL dla wielu osób okazuje się bardziej komfortowa. Technologia IPL wykorzystuje system in Motion – czyli w ruchu, dzięki czemu jest on szybki i komfortowy. Podczas emisji błysków, ciepło przekazywane jest do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje niszczenie mieszków włosowych. Dla uzyskania trwałych efektów potrzeba ok. 7 – 10 zabiegów oraz kilka zabiegów utrwalających. Co istotne, depilacja IPL jest całkowicie bezbolesna, a dzięki systemowi In Motion można także niszczyć włosy o jasnym zabarwieniu, nie tylko te ciemne. Jest to zatem metoda niezwykle skuteczna w walce z niechcianym owłosieniem, a koszt depilatora IPL jest równy kilku zabiegom w gabinecie kosmetycznym, z tym, że kiedy już taki depilator zostanie zakupiony, można oszczędzić bardzo wiele na powtórnych zabiegach w profesjonalnych gabinetach.
Trzeba sobie uświadomić, że promieniowanie elektromagnetyczne, w zależności od parametrów. wywiera zupełnie różny wpływ na organizm. IPL emituje taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się we włosach – rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry. Zjawisko nazywamy selektywną fototermolizą. Niezwykle istotne są także przerwy między impulsami, które emitowane są do cebulki włosowej. Depilacji IPL jest bezpieczna – unikamy przegrzania tkanek i tym samym poparzenia skóry. Jest również bardzo skuteczna – kilka zabiegów pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia z ciała na zawsze, nie powodując przy tym nieprzyjemnych podrażnień ani zaczerwienień skóry, zwłaszcza tej w delikatnych miejscach.
Depilacja laserowa – ile zabiegów i jak często je trzeba powtarzać? Podpowiadamy!
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia na dłużej. Jej skuteczność i trwałe rezultaty przyciągają coraz większą liczbę osób poszukujących gładkiej i bezproblemowej skóry. Jednak jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy liczby zabiegów i częstotliwości, z jaką należy je powtarzać, aby osiągnąć najlepsze efekty.
Czy wystarczy jedna sesja, czy może potrzeba kilku, a może nawet dziesięciu? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podpowiedzieć, ile zabiegów depilacji laserowej zazwyczaj jest potrzebnych oraz jak często je powtarzać, aby cieszyć się trwałym rezultatem. Dzięki naszym wskazówkom będziesz mógł/a lepiej zaplanować swoją depilacyjną podróż i osiągnąć oczekiwane efekty, ciesząc się długotrwałym brakiem owłosienia. Przygotuj się na poznanie tajemnic depilacji laserowej i odkrycie, jak zapewnić sobie piękną, gładką skórę na dłużej.
Lepsza metoda depilacji – IPL a LightSheer
Przede wszystkim zabieg wykonany przez urządzenie IPL nie pozwala trwale usunąć włosków. Często mówi się także, że wiąże się on z większym uczuciem dyskomfortu niż depilacja laserowa diodowym Light Sheer. Trzeba zaznaczyć, że depilacje laserem Light Sheer Duet jest najskuteczniejszą metodą na pozbycie się owłosienia oferowaną obecnie na rynku. Nie daj się „nabrać” na niską cenę. Wybierz klinikę, gdzie stosuje się urządzenia, które posiadają odpowiednie atesty, a zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowane osoby.
Różnica między IPL a Lightsheer polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia oraz ilości zabiegów, które potrzebne są do uzyskania pożądanego efektu. Oba urządzenia działają docelowo na barwnik zawarty we włoskach, nie uszkadzając tkanek dookoła. Skuteczność depilacji laserowej laserem Lightsheer sięga 95% – to oznacza, że włoski, które mogą odrosnąć, są pozbawione barwnika i są cienkie, co sprawia, że w zasadzie niewidoczne.
IPL nie są laserami, choć tak często są nazywane. Pacjent jest poddawany zabiegowi naświetlania lampą xenonową. Wadą urządzeń IPL jest to, że wpływają one na miejsca w okolicach mieszków włosowych, nie działają wybiórczo na włos.
Bolesność obu zabiegów uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz jakości urządzenia. Co do jakości podczas zabiegu, laser LightSheer posiada chłodzącą końcówkę, dzięki której zabieg jest o wiele bardziej komfortowy.
Podsumowując najważniejsze różnice między oboma produktami, ich skuteczność i ilość zabiegów, jaką należy wykonać, jest różna. Podobo na 1 zabieg z użyciem lasera przypadają 3 zabiegi lampami IPL. Zatem różnica w jakości jest znacząca. Dodatkowo u osób poddających się zabiegowi IPL usunięcie całkowitego owłosienia jest utrudnione z racji tego, że działanie IPL różni się znacznie od działania lasera, który punktowo i bardzo precyzyjnie wpływa na cebulki włosów, uszkadzając je skutecznie.