Opinie na temat depilacji laserowej klatki piersiowej
Etapy zabiegu
- Konsultacja z próbą laserową kosmetolog ocenia stan skóry, przeprowadza wywiad medyczny w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Wykonuje również próbę laserową, na podstawie której sprawdza jak owłosienie i skóra pacjenta zareaguje na laser.
- 7 dni przed zabiegiem depilacji należy odstawić wszystkie suplementy oraz kosmetyki, zawierające zioła lub witaminy A, E i C.
- 24h przed zabiegiemdepilacji należy odstawić wszelkie leki przeciwbólowe oraz zaprzestać spożywania alkoholu.
- W dniu zabiegu lub dzień przed miejsce poddawane zabiegowi, należy ogolić maszynką do golenia. Skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich specyfików takich jak balsamy, bronzery, olejki, kremy, dezodoranty czy antyperspiranty.
- Podczas zabiegu kosmetolog stosuje profesjonalny laser, za pomocą którego naświetla depilowaną partię ciała. W salonach Depilacja.pl wykorzystuje się dwa typy laserów. System SHR zapewnia bezpieczeństwo zabiegów oraz brak odczuć bólowych. Pacjentki z niskim progiem bólu, mogą odczuwać delikatne mrowienie i uczucie ciepła.
- Pielęgnacja miejsca depilacji skóra może być lekko podrażniona, dlatego zaleca się zastosowanie nawilżających i kojących specyfików, dostępnych również w naszych salonach! Lekki dyskomfort mija już po kilku godzinach, lub maksymalnie po kilku dniach od momentu zabiegu. Pacjenci muszą traktować skórę bardzo delikatnie – nie trzeć mocno ręcznikiem, nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu czy innych mocnych substancji. Zabronione jest także przez dwa tygodnie po zabiegu peelingowanie oraz opalanie.
Depilacja włosów na głowie – skuteczne metody
Aby wykonać depilację włosów na głowie, możemy skorzystać z tradycyjnych, domowych sposobów lub wybrać nowoczesną depilację laserową głowy.
Do najbardziej tradycyjnych metod depilacji głowy należy zastosowanie jednorazowej maszynki do golenia. Usunięcie włosów tą metodą jest łatwe, szybkie i bezbolesne. Trwałość golenia w tym przypadku nie jest oczywiście oszałamiająca, aczkolwiek czas potrzebny do jej wykonania zazwyczaj jest o wiele, wiele krótszy, niż w przypadku golenia twarzy.
Depilacja woskiem, kremem do depilacji, wyrywanie włosków pęsetą, stosowanie depilatora mechanicznego – sposoby te, popularne w zastosowaniu dla innych partii ciała, raczej nie są przyjemnymi ani bezpiecznymi metodami pozbywania się niechcianych włosków z głowy. Zrywanie wosku czy też stosowanie agresywnych kosmetyków rozpuszczających włos, może w konsekwencji przynieść więcej szkód i bólu, niż pożytku.
Laserowa depilacja głowy – przeciwwskazania
Należy jednak pamiętać, że nie każdy może zostać zakwalifikowany do zabiegu depilacji laserowej głowy. Przeciwwskazaniami są m.in.
- świeża opalenizna, zmiany skórne lub stany chorobowe na skórze,
- osoby cierpiące na choroby skóry takie jak łupież, bielactwo, rybia łuska lub łuszczyca również nie powinny korzystać z zabiegów laserowego usuwania włosów z głowy,
- depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą (zaprzestać 1 miesiąc przed planowanym zabiegiem),
- leki światło-uczulające, antybiotyki,
- peeling (przestać używać na 1 tydzień przed planowanym zabiegiem),
- opryszczka w miejscach planowanej depilacji laserowej,
- choroby nowotworowe, padaczka.
Osoby o bardzo jasnych i delikatnych włosach do niedawna nie mogły poddać się depilacji laserowej, gdyż laser nie był w stanie efektywnie wychwycić takiego owłosienia, przez co sam zabieg charakteryzował się dosyć niską skutecznością.
W ostatnim czasie pojawiły się na rynku innowacyjne urządzenia, które zrewolucjonizowały świat depilacji laserowej. Przykładem takiego urządzenia umożliwiającego wykonywanie zabiegów na różnych fototypach skóry jest innowacyjny autorski laser stosowany w gabinetach Depilacja.pl. Sprzęt z taką samą precyzją usuwa owłosienie zarówno z bardzo jasnej, jak i ciemniejszej karnacji.