Depilacja laserowa - Kiedy zobaczyć efekty?

Depilacja laserowa: przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:

  • opalona skóra,
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
  • ciąża,
  • nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po przeprowadzeniu zabiegu pielęgnacji laserowej, skóra przez okres 2-3 dni może pozostawać zaczerwieniona i delikatnie podrażniona. Dlatego też, należy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, na którą składają się:

  • Rezygnacja ze stosowania kosmetyków w obrębie skóry poddanej działaniu lasera,
  • Unikanie wykonywanie czynności, które odpowiedzialne są za powodowanie wzrostu temperatury ciała,
  • Unikanie gorących kąpieli. W okresie kilku dni po zabiegu najlepiej jest korzystać z chłodnych lub letnich pryszniców,
  • Bezwzględne unikanie korzystania z sauny, solarium oraz jacuzzi, a nawet kąpieli w basenie,
  • Unikanie opalania pod wpływem naturalnych promieni słonecznych.

Po przebytym zabiegu depilacji rekomendowane jest także stosowanie specjalnych kosmetyków o działaniu łagodzącym podrażnienia. W doborze odpowiedniego preparatu do wymagań Twojej skóry, z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.

Warto również pamiętać, że po przeprowadzeniu pierwszych zabiegów z udziałem lasera, na skórze mogą pojawiać się drobne włoski. Bez przeszkód można golić je maszynką. Niemniej jednak, zabronione jest dokonywanie depilacji przy użyciu wosku oraz depilatora .

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Zarówno zabieg depilacji IPL, jak i Light Sheer charakteryzują się niezwykłą skutecznością, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu wyróżniamy przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...