Depilacja laserowa w domu - Poradnik na YouTube
Depilacja laserowa w domu - jak się przygotować? Co musisz wiedzieć przed zabiegiem?
Depilacja laserowa IPL w domu nadal zyskuje na popularności. Jest wygodną, ale też mniej trwałą alternatywą dla profesjonalnej depilacji laserowej. Jak wygląda taki zabieg i w jaki sposób możesz się do niego przygotować?
Urządzenia IPL służą do samodzielnego usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy pulsującego światła. Mechanizm ich działania jest podobny do laserów diodowych, które dzięki emisji silnych dawek światła powodują uszkodzenia mieszków włosowych. W przypadku depilacji IPL emitowane światło jest mocno rozproszone, w przeciwieństwie do skoncentrowanej wiązki . Ta technologia jest na tyle bezpieczna dla skóry i oczu, że została dopuszczona do samodzielnego użytku. Jeśli zastanawiacie się, jak depilować laserem w domu i jak przygotować skórę do zabiegu, czytajcie dalej!
Czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi efekty?
Polskie kobiety najczęściej są właścicielkami jasnych włosów – pojawiają się one nie tylko na ich nogach, ale często również na przedramionach, twarzy czy innych częściach ciała. Ich regularne mechaniczne usuwanie bywa kłopotliwe. Z pomocą przyszły więc nowoczesne technologie, w tym depilacja laserowa. Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie jasnych włosów wydawało się wręcz niemożliwe. Szereg udoskonaleń sprawił jednak, że obecnie jasne włosy nie stanowią przeszkód w trwałym pozbyciu się owłosienia.
Wynika to z tego, iż mechanizm działania laserów został dostosowany do wykrywania melaniny – substancji znajdującej się we włosach. Dzięki jej wykryciu, włos pochłania energię wiązki lasera i dochodzi do uszkodzenia cebulek. Konsekwencją wspomnianych jest całkowite wypadnięcie włosów, bez ryzyka ich ponownego wzrostu.
Depilacja laserowa, czyli jak kupić depilator światłem
Depilatory światłem produkowane są jako akumulatorowe i przewodowe. Urządzenia przewodowe nie wymagają ładowania, dlatego też są gotowe do użycia w każdej chwili. Ponadto mają większą moc. Depilatora laserowego używa się raczej rzadko i możemy się przygotować ładując akumulator. Jednak jeśli akumulator wyczerpie się w połowie zabiegu, będzie to irytujące. Dlatego też najlepsze są urządzenia przewodowo-akumulatorowe.
Zanim zdecydujesz, który depilator laserowy wybrać zwróć uwagę na następujące parametry urządzenia:
- możliwość regulacji natężenia światła, która pozwoli ci dobrać światło do wrażliwości twojej skóry,
- wielkość okienka emitującego światło, im jest większe tym zabieg trwa krócej,
- ilość błysków, które może wykonać depilator bez konieczności wymiany lampy,
- czy producent przeprowadził badania kliniczne gwarantujące bezpieczeństwo urządzenia.
Jaki depilator laserowy najlepiej nadaje się do usuwania wąsika z twarzy? Okienko depilatora powinno być wąskie i precyzyjne. Upewnij się, że urządzenie posiada odpowiednią nasadkę do twarzy.
Zastanawiając się, który depilator laserowy wybrać, sprawdź, ile kosztuje lampa do danego modelu i ile błysków można wykonać bez wymiany lampy. Gdy błyski się wyczerpią zachodzi konieczność wymiany lampy, której koszt może być znaczny.
Czy depilacja laserowa działa na siwe włosy?
Część osób jest zainteresowana wykonaniem depilacji laserowej na siwych włosach. Warto pamiętać, że tego typu włosy nie zawierają melaniny – barwnika, który jest niezbędny do wychwycenia owłosienia przez laser, w celu wysłania do niego wiązki laserów. Z uwagi na jego zerowy poziom, depilacja laserowa siwych włosów nie jest możliwa. Klienci często myślą, że wykonanie większej liczby zabiegów pozwoli uzyskać zamierzony efekt. Niestety – nic bardziej mylnego.
Właściciele jasnego owłosienia często chcą się go pozbyć w domowych warunkach. Wizyty w salonach kosmetycznych są dla nich stresujące bądź zwyczajnie nie mają na nie czasu. W tym celu inwestują w nowoczesne, domowe urządzenia do depilacji laserowej. Porównując skuteczność działań narzędzi do domowego użytku z laserami stosowanymi w profesjonalnych i sprawdzonych gabinetach, należy jasno zaznaczyć, że nie przyniosą one zamierzonych efektów. Wynika to z faktu, iż modele przeznaczone do użytku domowego nie są laserami medycznymi – wiązka światła jest rozproszona, a jej działanie jest płytkie – niszczy strukturę włosa i skórę, ale nie usuwa włosów na stałe. Ponadto, wersje medyczne niszczą kompleksowo wewnętrzne struktury, tj. macierz i brodawkę.
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!