Depilacja laserowa - Wskazania, Korzyści i Wskazówki Przed i Po

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).

  • gorących kąpieli,
  • korzystania z sauny lub basenu,
  • podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
  • przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
  • do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.

Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.

Depilacja laserowa – jak się przygotować do tego zabiegu?

Depilacja laserowa to obok depilacji woskiem czy tradycyjnego golenia jeden ze sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia. Za pomocą lasera najczęściej eliminuje się owłosienie z nóg, pach, miejsc intymnych, a także twarzy. Jak przebiega depilacja laserowa? Czy daje trwałe efekty? Jakie niesie ze sobą skutki uboczne? Ile kosztuje?

  1. Co to jest depilacja laserowa?
  2. Jakim laserem wykonywana jest depilacja laserowa?
  3. Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  4. Czy istnieją przeciwwskazania do depilacji laserowej?
  5. Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?
  6. Najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa może być koniecznością?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy depilacja laserowa może okazać się koniecznością. W niektórych przypadkach na pewno jest to świetne rozwiązanie, które poprawi komfort codziennego życia i tym samym samopoczucie. Jeżeli borykasz się z chorobowymi problemami z nadmiernym owłosieniem, to i tak będziesz musiał zająć się nimi od wewnątrz, tj. poprzez odpowiednią terapię zaleconą przez lekarza. Depilacja laserowa będzie narzędziem, które pomoże zniwelować objawy. Na pewno jednak nie wyleczy Cię z konkretnego schorzenia. Musisz o tym pamiętać.

Na pewno wskazaniem do depilacji laserowej jest kwestia wspomnianego już samopoczucia. Nadmierne owłosienie może być przecież przyczyną utrudnionych kontaktów międzyludzkich, brakiem pewności siebie i tym samym poczucia nieszczęścia na co dzień. Mimo, że w dzisiejszych czasach dostępnych jest bardzo wiele metod depilacji (np. plastry z woskiem czy pasty cukrowe), to jednak te niekoniecznie poradzą sobie z bardzo obfitymi włoskami. Poza tym wiele sposobów może skórę podrażniać i powodować np. wrastanie włosków. Dlatego depilacja laserowa, która jest nie tylko skuteczna, ale i bardzo bezpieczna, może okazać się jedyną opcją.

Wskazaniem do depilacji laserowej jest także nadmierne owłosienie wywołane problemami z hormonami. To właśnie one bardzo często odpowiadają za obfite i trudne w usunięciu włosy. Przyczyną tego typu problemów są po prostu zaburzenia gospodarki hormonalnej, głównie wysoki poziom hormonu męskiego, czyli testosteronu. Sprawdź, jakie dwa rodzaje schorzeń związanych z nadmiernym owłosieniem wyróżniamy.

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...