Depilacja laserowa - zabieg przypominający magię

Jaki laser wybrać do depilacji?

W dzisiejszych czasach wykorzystuje się bardzo nowoczesne lasery, które nie tylko są skuteczne, ale także bezpieczne. To drugie podnosi też cała procedura, której poddawani są pacjenci m.in. sieci salonów depilacja.pl. Przed zaplanowaniem serii zabiegów odbywa się konsultacja z kosmetologiem. Można umówić ją za darmo za pomocą formularza na stronie internetowej depilacja.pl. Podczas takiego spotkania specjalista przeprowadzi wywiad medyczny oraz dokona próby laserowej. A wszystko to w trosce o pełne bezpieczeństwo pacjenta.

W salonach depilacja.pl wykorzystuje się dwa rodzaje laserów. Są to SPEC3hybrid oraz LightSheer. Jaki laser najlepiej usuwa owłosienie? Obydwa działają bardzo skutecznie – warto jednak wiedzieć, czym się charakteryzują.

Laser diodowy SPEC3hybrid określany jest jako jeden z najnowocześniejszych sprzętów wykorzystywanych w depilacji laserowej. To autorski laser salonów depilacja.pl. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu. Łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo-yagową – w jednym. Laser ten wykorzystuje trzy długości fal. Dzięki temu wykazuje niezwykle wysoką skuteczność w przypadku każdego fototypu skóry. Zastosowany w urządzeniu system SHR zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegów oraz brak bólu. Lasery do depilacji zazwyczaj charakteryzują się jedną, uniwersalną długością fali. W laserze SPEC3hybrid wykorzystano dwie dodatkowe, które doskonale sprawdzają się w przypadku jasnych włosów i co ważne – eliminują problem wrastających włosów.Zalety lasera SPEC3hybrid:

  • brak odczuć bólowych dzięki chłodzącej głowicy,
  • pełne bezpieczeństwo zabiegu,
  • trwałe, spektakularne efekty,
  • pozbycie się problemu wrastających włosów,
  • sprawdza się także w przypadku skóry bardzo delikatnej.

Jakim laserem wykonywana jest depilacja laserowa?

Do depilacji laserowej używa się laserów diodowych lub laserów aleksandrytowych . W gabinetach kosmetologicznych można spotkać urządzenia rozmaitych producentów, które różnią się następującymi parametrami:

  • mocą urządzenia,
  • rodzajem głowicy,
  • długością wiązki laserowej,
  • systemem chłodzenia.

Z depilacją laserową kojarzone są także urządzenia IPL (ang. Intensed Pulsed Light ) sprzedawane w sklepach ze sprzętem RTV i AGD. Nie są one jednak laserami w sensie technicznym. Ich zaletą jest łatwość w użytkowaniu oraz szeroka dostępność, dlatego chętnie wybiera się je do samodzielnej depilacji laserowej w domu . Pamiętaj jednak, że nie wykazują takie skuteczności jak lasery diodowe lub aleksandrytowe.

Termoliza – na czym polega ten zabieg i czym różni się od depilacji

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia za pomocą specjalnych urządzeń, których działanie opiera się na emisji wiązki światła . Ta „wychwytuje” znajdującą się we włosach melaninę, związek chemiczny odpowiadający za ich kolor. Emitowane przez laser światło zostaje wchłonięte przez włos i zamienione w energię, która prowadzi do trwałego uszkodzenia jego struktury na całej długości. W konsekwencji wypada, a jeśli zabieg wykonany był we właściwym momencie fazy wzrostu (o czym poniżej), nie powinien już odrosnąć.

Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegom najczęściej poddawane są:

  • nogi (łydki i uda),
  • pachy,
  • okolice bikini,
  • miejsca intymne, w tym okolice odbytu,
  • twarz (wąsik, bródka).

Depilacji laserowej może być poddana tak naprawdę każda partia ciała (brzuch, plecy), poza okolicami oczu.

Ile razy trzeba powtarzać zabieg depilacji laserowej i na jak długo utrzymuje się efekt?

Depilacja nóg, pach i okolic bikini to współcześnie jeden ze standardów pielęgnacji. Dlatego też, każdego dnia wiele kobiet poddaje się zabiegom usuwania niechcianego owłosienia. Niestety, domowe metody depilacji przy użyciu maszynki jednorazowej, specjalnych kremów, czy też plastrów z woskiem, są nie zwykle czasochłonne, a przy tym zapewniają jedynie krótkotrwałe efekty. Na szczęście, dzięki zaawansowanej technice depilacji laserowej możliwe staje się bezbolesne, a przede wszystkim efektywne usunięcie nadmiernego owłosienia z wybranych części ciała. Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? I jaką ilość sesji należy wykonać w celu osiągnięcia idealnie gładkiej skóry? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące depilacji laserowej znajdziesz w dalszej części tekstu.

  1. Depilacja, a może Epilacja – czym różnią się niniejsze metody usuwania owłosienia?
  2. Na czym polega depilacja laserowa?
  3. Jaka ilość zabiegów jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów?
  4. Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
  5. Depilacja laserowa – cennik,
  6. Podsumowanie.

Depilacja laserowa a sauna

Niektóre zabiegi pielęgnacyjne zdecydowanie warto odłożyć w czasie, gdy ich działanie może kolidować z depilacją laserową. Szczególnie, gdy profity, jakie możecie uzyskać, nie przewyższają tych wynikających z trwałego usunięcia zbędnego owłosienia. Sauna nie jest jedynym zabiegiem, którego należy unikać przed i po depilacji laserowej. Do przeciwwskazań należą również:

  • depilacja przy pomocy wosku, depilatorów lub kremów – aby depilacja laserowa zadziałała, w ciele muszą znajdować się podskórne części włosów, które są w trakcie fazy aktywnego wzrostu. Gdy mieszek włosowy jest pusty, promień lasera nie ma możliwości podniesienia temperatury w jego wnętrzu poprzez rozgrzanie cząstek barwnika,
  • peelingi chemiczne– substancje peelingujące rozpuszczają martwą i zrogowaciałą warstwę naskórka. Ale to nie wszystko – oddziałują również na żywe komórki i pobudzają je do intensyfikacji produkcji elastyny i kolagenu. Skóra po peelingu jest wrażliwa i pozbawiona naturalnej warstwy ochronnej, dlatego należy odczekać przed zabiegiem laserowej depilacji,
  • solarium – wszelkie formy opalenizny wykluczają wykonanie depilacji laserowej aż do momentu, gdy skóra powróci do swojego naturalnego kolorytu. Nadmiar melanocytów w skórze powoduje, że wiązka lasera zostaje przechwycona przez pigment znajdujący się w tkankach, a nie we włosie. To prowadzi do powstawania przebarwień, poparzeń a nawet wewnętrznych zrostów.
  • opalanie natryskowe – w tym przypadku również nie wykonuje się epilacji. Bez względu na pochodzenie opalenizny, czy to pochodzącej od słońca, z solarium, czy samoopalaczy, promienie lasera mogą nie być w stanie rozróżnić barwnika znajdującego się w skórze od tego, który zgromadzony jest we włosie.
  • laseroterapia – dotyczy to przede wszystkim stosowania lasera na rozstępy, blizny oraz przebarwienia. Powyższe zabiegi działają na skórę poprzez wywoływanie mikrouszkodzeń, które następnie zastępowane są nowymi komórkami o prawidłowej strukturze. Dopóki tkanki nie zagoją się, nie należy dodatkowo obciążać ich działaniem lasera do depilacji.

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...