Często przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegom epilacji jest strach przed bólem. Musisz wiedzieć, że nie ma czego się obawiać, ponieważ zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie takim jak Laser DeLux jest niezwykle komfortowy. Ważne, żeby przed rozpoczęciem serii wykonać tzw. próbę laserową na małym fragmencie skóry. Wtedy zobaczysz, jakie są odczucia zabiegowe i czy depilacja nie wywołuje żadnych działań niepożądanych. W Laser DeLux podczas każdego zabiegu mocno chłodzimy skórę specjalnym kompresem lodowym. Dzięki niemu naczynia krwionośne się obkurczają i epilacja jest mniej bolesna. Czasami można zastosować specjalne maści znieczulające, które uśmierzą nieprzyjemne doznania.
Podsumowując temat “Depilacja a epilacja”, warto zwrócić uwagę na różnorodność dostępnych metod oraz na to, czym polega różnica między tymi dwoma procesami. Depilacja to zabieg tymczasowy, który pozwala na uzyskanie gładkiej skóry poprzez usunięcie niechcianych włosków. Metody takie jak depilacja pastą cukrową czy gorącym woskiem są popularne ze względu na ich dostępność i niskim progiem bólu. Z kolei epilacja to depilacja, która oferuje długotrwały efekt dzięki usunięciu włosa wraz z cebulką.
Epilacja a depilacja laserowa to dwa pojęcia, które często pojawiają się obok siebie. Depilacja laserowa – czym jest i jak działa? To zaawansowany zabieg depilacji laserowej, który polega na trwałym usunięciu owłosienia za pomocą skoncentrowanego światła laserowego. Jest to metoda, która pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia laserem i jest idealna dla osób poszukujących metody pozbawionej zbędnego owłosienia na dłuższy czas.
Warto wiedzieć, że zarówno depilacja i epilacja wymagają odpowiedniej pielęgnacji skóry poddanej zabiegom. Kremu do depilacji można użyć po tradycyjnych metodach depilacji, aby złagodzić skórę, natomiast po epilacji zaleca się stosowanie produktów, które pomogą uspokoić skórę i wspomogą regenerację macierzy włosa.
Do depilacji laserowej używa się laserów diodowych lub laserów aleksandrytowych . W gabinetach kosmetologicznych można spotkać urządzenia rozmaitych producentów, które różnią się następującymi parametrami:
Z depilacją laserową kojarzone są także urządzenia IPL (ang. Intensed Pulsed Light ) sprzedawane w sklepach ze sprzętem RTV i AGD. Nie są one jednak laserami w sensie technicznym. Ich zaletą jest łatwość w użytkowaniu oraz szeroka dostępność, dlatego chętnie wybiera się je do samodzielnej depilacji laserowej w domu . Pamiętaj jednak, że nie wykazują takie skuteczności jak lasery diodowe lub aleksandrytowe.
Wiesz już, że depilacja laserowa łączy się z pojęciem epilacji. W powszechnym użytku przyjęło się mówić “depilacja laserowa”, niż epilacja laserowa, gdyż pierwsze pojęcie jest bardziej zrozumiałe dla większości ludzi. Najpopularniejszym laserem do tego typu zabiegów jest laser diodowy LightSheer Duet. Jest to laser, który od wielu lat jest na rynku i przynosi bardzo dobre efekty. Jeśli zastanawiasz się nad epilacją to warto rozważyć tę opcję, bo dzięki niej na zawsze pozbędziesz się owłosienia. Jak działa laser diodowy?
Światło lasera LightSheer Duet działa wprost na melaninę zawartą w cebulce włoska. Następnie podgrzewa ją i niszczy bezpowrotnie. Ważne jest, aby zabieg wykonać w pierwszej fazie cyklu wzrostu włosa, bo wówczas przyniesie najlepsze efekty. Jak każdy zabieg epilacji, zabiegi laserem diodowym również należy powtarzać. Dlaczego? Dzieje się tak ponieważ nasze włosy nie rosną równomiernie, światło lasera zadziała na nie w pierwszej fazie wzrostu.
Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.
Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.
Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.
Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.