Depilacja laserowa - zabieg przypominający magię

Depilacja laserowa – dlaczego warto ją stosować?

Jeżeli chodzi o skuteczność i trwałość metod depilacji niechcianego owłosienia, to depilacja laserowa nie ma sobie równych. Co prawda, by cieszyć się świetnymi rezultatami, musisz poddać się kilku lub nawet kilkunastu zabiegom. Zabiegi realizowane są w odstępie 3-4 tygodni. Po każdej wizycie w gabinecie depilacji laserowej będziesz zauważać efekty – włoski będą coraz słabsze i coraz mniej widoczne. Po zakończonej terapii Twoja skóra będzie w pełni gładka, a problem z wrastającymi włoskami odejdzie w zapomnienie. Włosy już usunięte nie odrosną (dojdzie do zniszczenia ich macierzy). Ewentualnie mogą pojawiać się pojedyncze, nowe, dlatego raz do roku (lub raz na dwa lata) warto wykonywać zabieg przypominający. W salonach Depilacja.pl taki zabieg przypominający, możesz zarezerwować z rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Depilacja laserowa a sauna

Jak mają się do siebie depilacja laserowa a sauna? Czy można korzystać z łaźni zaraz po usunięciu niechcianego owłosienia? Jaki wpływ na skórę może mieć odwiedzanie sauny zaraz po wykonaniu epilacji? Zapraszamy do przeczytania naszego nowego wpisu!

W pierwszej chwili tytuł naszego artykułu może wydać się dziwny i niezrozumiały. Co może mieć wspólnego ze sobą depilacja laserowa a sauna? Okazuje się, że jednak istnieje pomiędzy nimi korelacja, o której chcemy Wam dziś opowiedzieć. Mimo, że depilacja laserowa jest wyjątkowo bezpiecznym zabiegiem, nie pozostaje ona całkowicie obojętna dla skóry. Liczne niewidoczne dla oka oparzenia, powstałe na poziomie cebulek włosów, potrzebują czasu, aby całkowicie się wygoić. W tym okresie skórę należy traktować ze zwiększoną delikatnością. Bezwzględnie należy poznać wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, aby był on bezpieczny. Czemu po depilacji laserowej nie należy korzystać z sauny? W jaki sposób wysoka temperatura może wpłynąć na stan skóry poddanej epilacji? Dowiecie się tego wszystkiego z tego wpisu!

Jaka ilość zabiegów jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów?

Depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna. Niemniej jednak, w celu osiągnięcia trwałych efektów konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Na ilość sesji wpływa wiele czynników. Między innymi grubość oraz barwa włosów, jak i rodzaj karnacji. Osiągnięcie najszybszych efektów możliwe jest w przypadku jasnej karnacji odznaczającej grubymi i ciemnymi włosami, albowiem to właśnie one najbardziej podatne są na działanie światła emitowanego przez laser. W większości przypadków, osiągnięcie trwałego efektu depilacji wybranych obszarów ciała możliwe staje się po przeprowadzeniu około 4-5 zabiegów, w kilkutygodniowych odstępach. Niezmiernie ważne jest utrzymanie rytmu depilacyjnego, ponieważ działanie lasera efektywne jest tylko w przypadku fazy wzrostu włosa. Co ciekawe, już po odbyciu pierwszych trzech serii depilacji laserowej jesteśmy w stanie zauważyć widoczne efekty. Niemniej jednak, kolejne serie zabiegów pozwalają na pozbycie się pozostałych, nawet tych najbardziej opornych włosów. W celu ustalenia odpowiedniej ilości zabiegów, niezbędnych do usunięcia owłosienia z wybranej przez Ciebie części ciała z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.

Depilacja laserowa – jaki laser da najlepszy efekt? Porównanie mocy laserów

Szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia z ciała? Liczne włoski na udach, pod pachami czy w okolicach intymnych mogą być naprawdę uciążliwe. Możesz się ich trwale pozbyć. Odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie jest oczywiście depilacja laserowa. Jaki laser wybrać do tego typu zabiegu? Jaki laser do depilacji jest najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Depilacja laserowa pomoże Ci zredukować nawet do 90% włosów w obszarach, które poddasz zabiegom. Trzeba jednak pamiętać, że aby osiągnąć ten spektakularny efekt, trzeba poddać się serii zabiegów (średnio 6-8 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych). Podstawowym sprzętem wykorzystywanym podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej jest oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, laser. Ten emituje światło jednokolorowe (monochromatyczne), które charakteryzuje się konkretną długością mierzoną w nanometrach. Promień lasera ma konkretny kierunek i małą rozbieżność. To oznacza, że jego energia jest bardzo skoncentrowana, czego efektem jest skuteczny zabieg.

W zabiegu depilacji laserowej chodzi o uzyskanie zjawiska tzw. selektywnej fototermolizy. Światło, które emituje głowica lasera, wychwytywane przez melaninę, czyli barwnik zawarty w skórze, którego zadaniem jest pochłanianie światła. Dzięki temu światło, zamieniane w ciepło, uszkadza cebulkę włosa. Przez to włoski nie odrastają.

By zabieg depilacji laserowej miał sens, należy przeprowadzić go w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu włosa. Wtedy cebulka włosa, połączona z brodawką, odpowiedzialna jest za aktywny wzrost. Wówczas podziałanie na nią światłem lasera przynosi oczekiwane efekty. Warto wiedzieć, że czas trwania anagenu nie wygląda tak samo w przypadku każdej partii ciała. W przypadku twarzy cykl wzrostu włosa jest krótszy i trwa około 4-5 tygodni. W przypadku nóg trwa to aż 8-12 tygodni. Czy zmniejszanie odstępów czasowych pomiędzy zabiegami może dać oczekiwany efekt? Nie. Takie działanie sprawi tylko, że finalnie trzeba będzie wykonać jeszcze więcej zabiegów.

Depilacja ciała laserem – efekty

By zabiegi depilacji laserowej miały sens, musimy wykonać ich całą serię. Nie oznacza to jednak, że dopiero po tym okresie można zauważyć efekty. Te osiągamy już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Po około 2-3 tygodniach od zabiegu skóra stanie się już znacznie gładsza. Odrastające włoski będą znacznie słabsze. A to oznacza, że golenie owłosienia pomiędzy zabiegami nie będzie potrzebne tak często jak wcześniej.

Każdy kolejny zabieg, to postępujące efekty widoczne gołym okiem! Po zakończonej serii zabiegów zaleca się monitorowanie stanu skóry. Może się bowiem okazać, że z czasem pojawią się nowe cebulki. Nie będzie w tym nic zaskakującego – to zupełnie naturalny proces. Co wówczas można zrobić? Umówić się na tzw. zabieg przypominający. Ten pozwoli uchwycić wyrastające włoski w aktywnej fazie wzrostu i je zniszczyć, by finalnie znowu cieszyć się gładką skórą na długo. Może się jednak okazać, że po zakończonej serii zabiegów owłosienie nie będzie odrastać. Jest to kwestia osobnicza, dlatego tak istotne jest to, aby obserwować własny organizm. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z kosmetologiem.

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...