Delikatna depilacja dla wrażliwej skóry - Najlepsze sposoby i porady

Depilacja laserowa a skóra wrażliwa

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje skoncentrowane światło do celowania i niszczenia mieszków włosowych. Proces ten hamuje przyszły wzrost włosów, oferując długotrwałą alternatywę dla tradycyjnych metod, takich jak golenie lub stosowaniu wosku. Zabieg jest skuteczny w przypadku różnych rodzajów skóry, ale wyjątkowe potrzeby skóry wrażliwej zasługują na szczególną uwagę.

Wrażliwa skóra może różnie reagować na bodźce zewnętrzne, a depilacja laserowa nie jest wyjątkiem. Osoby z wrażliwą skórą mogą doświadczyć tymczasowego zaczerwienienia, podrażnienia, a nawet przebarwień po zabiegu. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tych potencjalnych skutków ubocznych i podjąć proaktywne działania w celu zminimalizowania dyskomfortu.

Decydując się na depilację laserową skóry wrażliwej, najważniejszy jest wybór odpowiedniej technologii. Lasery diodowe są często uważane za bezpieczniejsze dla skóry wrażliwej ze względu na ich dłuższe fale, które skuteczniej penetrują skórę bez powodowania nadmiernego podrażnienia.

Skóra wrażliwa – czym się charakteryzuje?

Czym dokładnie jest skóra wrażliwa? To skóra tzw. nadreaktywna, czyli nadmiernie reagująca na niektóre z bodźców. Odznacza się zaburzoną funkcją barierową. Cera wrażliwa jest znacznie mniej tolerancyjna niż cera normalna. Często wynika to z podłoża genetycznego. Wrażliwą skórę możesz odziedziczyć po swoich rodzicach. Zdarza się jednak, że staje się ona nadreaktywna ze względu na stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma ten typ cery. Z czego wynika fakt, że już ponad połowa kobiet i około 30% mężczyzn uważa swoją skórę za nadwrażliwą? Głównym winowajcą, jak w przypadku wielu innych dolegliwości zdrowotnych, jest współczesny tryb życia. Nieodpowiednia dieta, używki (alkohol, papierosy), stosowanie mocnych przypraw, nadużywanie kawy, picie małych ilości wody oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków mogą przyczynić się do zaostrzenia objawów.

Warto wspomnieć także o czynnikach środowiskowych. Coraz większy poziom zanieczyszczeń, w tym smog, bardzo negatywnie wpływają na cerę. Podobnie reaguje ona na nagłe wahania temperatury oraz inne czynniki pogodowe.

Klasyk: usuwanie owłosienia twarzy pęsetą


Tę metodę znają wszyscy: wyrywasz włosy za pomocą pęsety. Jeśli chcesz usunąć tylko kilka włosów z brwi, pęseta może być idealną metodą.

Jak to zrobić:

  • Dobierz odpowiednią pensetę
  • Metoda jest mniej bolesna, gdy wykonujesz zabieg po kąpieli.
  • Napnij skórę palcami, trzymaj pęsetę pod tym samym kątem, co wzrost i chwyć włosy tak blisko nasady, jak to możliwe.
  • Aby złagodzić wydepilowaną skórę, przyłóż kostki lodu po skończonym zabiegu.

Plusy: Wszystko czego potrzebujesz to dobra pęseta.

Minusy: Może podrażniać, tylko do depilacji małych obszarów.

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...