Depilacja woskiem a problem wrastających włosków - Jak uniknąć i zaradzić?

Skuteczny sposób na wrastające włoski – peeling skóry między zabiegami depilacji woskiem.

Depilacja woskiem to niezawodny i bezpieczny sposób na pozbywanie się niechcianego owłosienia ciała, jednak przy regularnym stosowaniu tego zabiegu może pojawić się problem wrastających włosów.

Wrastające włoski mogą być prawdziwym utrapieniem, powodując dyskomfort i często tworząc bolesne grudki na skórze. Do rozwiązania tego problemu kluczem jest regularne stosowanie peelingu, specjalnych preparatów z kwasem salicylowym oraz akcesoriów do złuszczania naskórka.

Eksfoliacja jest to proces usuwania martwych komórek naskórka, który ułatwia wydostanie się nowych włosków na powierzchnię skóry. Zaliczamy do tego peeling np. cukrowy, solny, chemiczny, enzymatyczny, szczotkowanie ciała i używanie szorstkiej rękawicy.

Wrastające włoski – na czym to polega?

Z pewnością jest to bolączka, z którą boryka się szereg kobiet oraz mężczyzn na co dzień. Mianowicie za sprawą wykonanej depilacji odrastające włoski stają się naturalnie cieńsze oraz miękkie. W związku z tym, podczas odrastania nie są one w stanie pokonać bariery jaką jest zrogowaciała skóra naszego ciała. Niestety, ale nawet tak trudne warunki nie są w stanie powstrzymać włosa przed rośnięciem – to byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe. Zamiast tego on dalej rośnie skręcając się w małą spiralkę, ale pod cienką warstwą naskórka.

Skóra w tym obrębie niewątpliwie zacznie nam nadawać sygnał SOS tzn. stanie się czerwona, będzie nas swędzieć co świadczy o powstaniu stanu zapalnego, fachowo nazywanym zapaleniem mieszka włosowego. Głębokie wrośniecie włoska może prowadzić nawet do wydzielania się ropy. Wrastające włoski występują najczęściej na partiach ciała, które długotrwale są uciskane przez ubranie oraz poddane są tarciu czyli pachy, bikini, pachwiny oraz nogi.

Profesonalna pomoc

Czasem problem wrastających włosków jest na tyle poważny, że domowe metody zapobiegania nie przynoszą rezultatów i konieczne jest rozpoczęcie terapii, która wyeliminuje przykre swędzenie i nieestetyczny wygląd skóry. Takim remedium jest mechaniczna terapia złuszczająca wykonywana za pomocą sprzętu do mikrodermabrazji pod czujnym okiem specjalisty.

Jak w teorii wygląda procedura? W przypadku wrastających włosków za pomocą sprzętu i diamentowych nakładek głowicy usuwane są martwe komórki z wierzchniej warstwy naskórka z problematycznego obszaru. Umożliwia to włosowi szybsze przebicie się przez skórę. Żeby wzmocnić działanie zabiegu można posłużyć się dodatkowo kwasami AHA, które mają właściwości złuszczające i nawilżające. Przyczyniają się one również do tego, że skóra staje się cieńsza co dodatkowo ułatwia wydostanie się włosków. Dla niewtajemniczonych chcielibyśmy podkreślić, że wykonanie serii zabiegów na wrastające włoski także służy poprawie „wchłanialności” skóry, dzięki czemu kosmetyki stosowane po odbytej terapii szybciej przedostaną się do głębszych warstw skóry.

Mimo wszystko uczulamy, że klienci nie zawsze po pierwszym zabiegu pozbywają się problemu całkowicie. Pamiętajmy, że terapia to proces wymagający serii przynajmniej 4-5 zabiegów. Dla wytrwałych przynosi naprawdę świetne i zauważalne efekty oraz zapewnia spokój z wrastającymi włoskami na długi czas.

Peelingowa pierwsza pomoc

W żadnym bądź razie nie powinniśmy zostawić wrastających włosków samych sobie. Zauważywszy pierwsze oznaki warto postawić na sprawdzone domowe sposoby z dziada pradziada.

Tu najczęściej stosowanym środkiem jest wykonywanie regularnego peelingu. Jaki wybrać? Jakikolwiek! Obowiązuje pełna dowolność ograniczona jedynie przez Twoje własne preferencje. A wybór sam w sobie jest niemały – od własnoręcznie wykonanych scrubów np.: z fusów lub ziaren kawy, gruboziarnistej soli morskiej aż po kosmetyki dostępne w drogeriach czy też salonach kosmetycznych.

Pamiętajmy jednak, że peelingowanie rządzi się własnymi prawami. Po zdecydowaniu się czym będziemy pielęgnować skórę musimy być w tym postanowieniu regularni. Powinniśmy złuszczać naskórek co najmniej raz w tygodniu. To właśnie dzięki drobinkom peelingu usuwana jest wierzchnia warstwa zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu odrastające włoski mają kolokwialnie większą „siłę przebicia”. Scrub najlepiej zastosować na wieczór przed planowaną depilacją, gdyż pomaga to uzyskać gładką skórę po zabiegu. Natomiast, po woskowaniu powinniśmy dać skórze chwilę, około 72 h, na regenerację nim będzie można ponownie przystąpić do ścierania martwego naskórka.

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...