Memory updatedDepilacja woskiem podczas ciąży - Bezpieczne i Skuteczne Metody

Nadmierne owłosienie w ciąży – problem wielu kobiet

Pod wpływem działania hormonów włosy u kobiet ciężarnych stają się gęstsze, pełniejsze i bardziej lśniące. Zdecydowana większość jest z tego powodu zadowolona, jednak wyłącznie w przypadku, gdy mowa o włosach na głowie. Tymczasem warto pamiętać, że zasada ta dotyczy wszystkich włosów, znajdujących się na ciele kobiety – także tych pod pachami, na nogach czy w okolicach intymnych. W niektórych przypadkach dodatkowe owłosienie pojawia się nawet w rejonach twarzy, co dla wielu kobiet stanowi poważny powód do niepokoju.

Na szczęście nie ma przeciwwskazań, aby w czasie ciąży usuwać owłosienie – wręcz przeciwnie, jest to nawet zalecane, tak aby przyszła mama mogła poczuć się piękna. Daje jej to komfort psychiczny, co ma niemały wpływ na rozwijające się dziecko. Kobiety ciężarne muszą liczyć się jednak z pewnymi ograniczeniami – nie wszystkie metody depilacji będą dla nich w pełni bezpieczne.

DEPILACJA w CIĄŻY - które metody są dozwolone, a których lepiej unikać

Jak bezpiecznie depilować skórę podczas ciąży? Ciąża to czas delikatności, również w pielęgnacji. Dlatego nie wszystkie metody depilacji są teraz dozwolone. Które można stosować, a których nie?

Spis treści

Gładka skóra podczas ciąży bywa pielęgnacyjnym wyzwaniem. Nie tylko dlatego, że czas oczekiwania na dziecko bywa ubarwiany nagłymi niespodziankami w postaci podrażnień czy reakcji alergicznych na znane i lubiane dotąd przez skórę kosmetyki. Również z tego powodu, że usuwanie włosków na łydkach czy w okolicach bikini z dużym brzuchem, który wszystko zasłania, jest – delikatnie mówiąc – średnio komfortowe. A depilować trzeba się regularnie ze względu i na swoje dobre samopoczucie, i na comiesięczne wizyty u ginekologa, wreszcie – tuż przed porodem, kiedy brak włosków ułatwia sprawę.

Tyle tylko, że nie wszystkie metody będą teraz odpowiednie. Przyczyna jest prosta – składniki części kosmetyków oraz niektóre metody mogą mieć niekorzystny wpływ na skórę przyszłej mamy. No i pośrednio zaszkodzić rozwijającemu się maleństwu. Pośrednio – bo ani substancje, ani urządzenia służące do depilacji nie mają z dzieckiem żadnego kontaktu, jednak stres mamy wywołany dyskomfortem podczas zabiegu ma wpływ na dziecko. Choćby dlatego depilując skórę podczas ciąży lepiej zwracać uwagę i na skład kosmetyków, i na rodzaj zabiegów. Co wolno, a czego nie?

Depilacja woskiem w ciąży – czy jest bezpieczna?

Ciąża to niezwykły czas. Sporo się zmienia, jednak nie wszystko. Gdy spodziewamy się dziecka, możemy bez obaw dbać o siebie. Przy zachowaniu pewnych zasad, nie ma problemu z wyjściem do fryzjera czy kosmetyczki. Wiele osób zastanawia się jednak, czy depilacja woskiem w ciąży jest bezpieczna. Jest? Czy raczej lepiej ją sobie odpuścić?

W ciąży dochodzi do wahań hormonalnych, które wpływają na nasz wygląd. U wielu przyszłych mam wygładzają cerę (u innych są powodem trądziku), wzmacniają włosy, zwiększają wrażliwość na promienie UV. Niekiedy sprawiają, że na ciele wyrasta więcej włosów, często w miejscach, w których ich wcześniej nie było. Co istotne włosy te są także grubsze i mocniejsze…

Być może właśnie w ciąży zobaczysz włosy tam, gdzie wcześniej ich nie było – na brodzie, pod nosem, na tylnej części pleców, na linii od brzucha do okolicy łonowej, w okolicy sutków. Spokojnie, nie ma jednak powodu do niepokoju,odmienny cykl wzrostu włosów nie pozostanie z Tobą na zawsze. Około pół roku po porodzie wszystko wróci do normy.

Dlaczego wosk to jedna z najskuteczniejszych metod depilacji?

Depilacja woskiem cieszy się dużą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Dzięki niej można w krótkim czasie pozbyć się owłosienia z niemal wszystkich partii ciała, a efekty utrzymują się nawet do 5. tygodni. Przeciwnicy tej metody twierdzą, że jest ona bolesna, dlatego warto udać się do salonu, zamiast eksperymentować samodzielnie w domu. Ponadto usuwanie owłosienia za pomocą wosku zajmuje niewiele czasu. Na rezultaty nie trzeba natomiast czekać – są one widoczne natychmiast. Ryzyko powstania ran czy oderwania naskórka jest niewielkie, oczywiście jeśli zabieg wykonywany jest przez profesjonalną kosmetyczkę.

Zobacz także Jaki‌ ‌rodzaj‌ ‌depilacji‌ ‌bikini‌ ‌wybrać,‌ ‌jakie‌ wyróżniamy?‌ ‌

Depilacja w ciąży maszynką

Jest w zasadzie najbezpieczniejszą metodą. Jest także bezbolesna, a w ciąży ból jest znacznie bardzie odczuwalny. Dla wygody, warto taką depilację wykonywać w wannie, na siedząco.

Depilacja laserowa w ciąży jest niewskazana. Choć nigdy nie udowodniono, a może właśnie dlatego, ich szkodliwości, nie warto jest ryzykować.

Można jednak używać depilatory klasyczne w ciąży, trzeba jednak pamiętać, że depilacja w ciąży takim urządzeniem może wydawać się bardziej bolesna niż przed ciążą - skóra kobiet oczekujących dziecka pod wpływem zmian hormonalnych może być wrażliwsza na ból.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

At Vector Eye Centre, your eye care team including Ophthalmology, Optometry and a Cornea and Ocular Surface specialist are all here for this reason to help determine what treatments meet your dry eye needs.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...