Ecolab Krem Matujący do Twarzy z SPF 15 - Doskonała Ochrona i Świeżość Skóry

Jak wybrać najlepszy krem z filtrem do twarzy

Bezpieczne kremy do twarzy to te, które zapewniają ochronę przeciwsłoneczną i są dobrane do rodzaju skóry.

Ponieważ należy używać kremów z wysokim filtrem codziennie, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy.

Wybierz szerokie spektrum ochrony przed promieniami UVA i UVB

Bardzo ważne jest, aby krem przeciwsłoneczny chronił przed dwoma rodzajami promieniowania: UVB oraz UVA.

Promieniowanie UVB odpowiada za poparzenia i zaczerwienienie skóry. UVA jest dużo bardziej szkodliwe, bo wnika głębiej i przyczynia się do fotostarzenia skóry, zaburzeń pigmentacji i zmian nowotworowych. Niestety promieniowanie UVA jest obecne przez cały rok, nawet w pochmurne dni.

Szukaj SPF 30 lub wyżej

Tak naprawdę skuteczną ochronę przeciwsłoneczną zapewniają jedynie kremy z filtrem SPF 30 i wyższym. Wszelkie produkty o niższym faktorze odbijają promienie słoneczne jedynie w niewielkim stopniu.

Należy jednak pamiętać, że większość kremów ściera się i przestaje być skuteczna po kilku godzinach użytkowania. Wówczas trzeba nałożyć kolejną ich warstwę.

Najlepsze kremy przeciwsłoneczne to te z filtrem 50+. Bardzo często mają one jednak dosyć gęstą konsystencję i zostawiają na twarzy niekomfortowy tłusty film.

Jeżeli stosujesz kosmetyk ochronny np. podczas uprawiania sportu, gdy twarz poci się wyjątkowo mocno, postaw na lżejsze kremy SPF o niższym filtrze.

Dopasuj formułę do rodzaju skóry twarzy

Podobnie jak kremy nawilżające do codziennej pielęgnacji, także dobre kremy z filtrem do twarzy są dedykowane konkretnemu typowi cery.

Osoby ze skórą suchą powinny wybierać te intensywnie nawilżające, z tłustą matujące, a z wrażliwą kojące podrażnienia.

Producenci najlepszych kosmetyków do opalania podają, do jakiego rodzaju skóry są one odpowiednie - matujący żel przeciwsłoneczny do cery tłustej, krem do twarzy z filtrem 50 do cery naczynkowej czy emulsja na słońce dedykowana skórze trądzikowej.

CITY BB Krem matujący OIL-FREE SPF 50+ z niacynamidem, ekstraktem z drożdży, filtrami UVA i UVB EcoSunPass®

Skóra problematyczna, tłusta, mieszana, wydaje się pielęgnacyjnym wyzwaniem podczas upalnego lata w mieście. Wyzwaniu można sprostać, sięgając po krem tonujący, maskujący niedoskonałości skóry.

CITY BB Krem matujący OIL-FREE SPF 50+Sun Care DERMA to lekki, niekomedogenny, wodoodporny krem tonujący, dopasowujący się do koloru skóry i zapewniający efekt zmatowienia. Idealnie sprawdza się jako lekki krem kryjący. Maskuje niedoskonałości i zaczerwienienia. Zmniejsza ilość produkowanego sebum i ogranicza zapychanie porów. Intensywnie nawilża, przywraca skórze elastyczność, regeneruje, rozświetla, łagodzi. Stanowi doskonałą bazę pod makijaż, ale też sprawdza się w pojedynkę, zastępując make-up. Chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA i UV B. Idealny krem z filtrem na co dzień, co potwierdzają badania aplikacyjne**.

Jak wybrać krem tonujący na lato?

Kosmetyk na lato do cery tłustej, trądzikowej, mieszanej powinien charakteryzować się lekką konsystencją, nie pozostawiającą na skórze efektu maski i nie zapychającą porów. Ważne również, by zawierał składniki aktywne regulujące pracę gruczołów łojowych i przeciwdziałające zaskórnikom. Lato jest okazją by dać skórze odpocząć od ciężkiego makijażu i zastąpić go kremem BB. Krem tonujący z powodzeniem ukryje niedoskonałości.

niacynamid – redukuje wydzielanie sebum, przeciwdziała powstawaniu zaskórników, zapobiega przebarwieniom, ujednolica koloryt skóry. Łagodzi, regeneruje, działa antyoksydacyjnie. Niacynamid wpływa na syntezę ceramidów, dzięki czemu uszczelnia barierę hydro-lipidową naskórka i przeciwdziała utracie wody przez skórę.

ekstrakt z drożdży - hamuje aktywność gruczołów łojowych, ogranicza tworzenie się zaskórników, działa ściągająco.

filtry przeciwsłoneczne przyjazne rafom koralowym, które spełniają kryteria oceny produktów pod kątem ich wpływu na środowisko EcoSun Pass®. Kryteria te to m.in.: przewlekła i ostra toksyczność dla środowiska wodnego, biodegradacja i bioakumulacja.

Nie tylko na lato

Niektóre opinie udostępniane online mogą wprowadzać nas w błąd. Jedną z nich jest teza, która mówi o tym, że krem z filtrem do twarzy powinno używać się tylko w lecie, gdy wybieramy się na wakacje w silnie nasłonecznione miejsca. To mit! Szybka lekcja fizyki: światło (a wraz z nim jego szkodliwe promieniowanie UV) dociera na Ziemię, a przedmioty w większości zamiast je pochłaniać, dodatkowo je odbijają. Dokładnie tak sytuacja wygląda ze śniegiem – to właśnie dlatego często na stokach narciarskich możesz zakupić w sąsiednim sklepie taki specyfik! Nie wszystkie należą do grupy najtańszych, jednak pomyśl o tym, że dzięki takim staraniom Twoja skóra może prezentować się znacznie młodziej!

Pozostała jeszcze tylko odpowiedź na jedno istotne pytanie: jak dopasować SPF do naszej skóry? Wszystko zależy od wielu różnych czynników, między innymi od rodzaju karnacji – im jaśniejsza, tym filtr powinien być mocniejszy (np. 50 lub 50+). Osoby z ciemną karnacją śmiało mogą sięgnąć po faktor 20 lub 30. To bardzo cenna informacja!

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą już wiesz, co następnym razem „upolujesz”, robiąc zakupy w naszej drogerii online!

Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci wydania pieniędzy na produkt, który nie działa, zawsze przed zakupem kremu pod oczu zrób dokładny research na temat składników aktywnych, które znajdują się w produkcie.

Czytaj dalej...

za najważniejszy etap pielęgnacji można uznać stosowanie dobrze dobranego kremu do twarzy , który nawilży skórę i odpowie na jej konkretną potrzebę na przykład zmniejszy trądzik czy opóźni powstawanie zmarszczek.

Czytaj dalej...

Każdy nasz skropak wykonany jest ze składników pochodzenia roślinnego - dodatkowo jest całkowicie kompostowalny, a proces utylizacji tego wypełniacza nie powoduje zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Czytaj dalej...

These include Amodimethicone, Behenoxy Dimethicone, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Cetearyl Methicone, Cetyl Dimethicone, Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Dimethiconol, Methicone, Phenyl Trimethicone, Phenyl Trimethicone, Stearoxy Dimethicone, Stearyl Dimethicone, Trimethylsilylamodimethicone.

Czytaj dalej...